
A pandémia, és a hirtelen egycsapásra főszabályként értelmezett home office rámutatott arra, hogy a vállalati informatika jóval többet jelent annál, hogy lehetőség szerint mindig legyen internet a munkavállalók számára. A jó céges internetnek egyszerre kell kezelni a potenciálisan több száz munkavállaló intenzív, egy időben végzett munkáját, stabilnak és üzembiztosnak kell lennie, valamint magas szintű kiberbiztonsági sztenderdeknek kell megfelelnie, megnyugtatóan védve a rendszer számtalan támadható pontját.
Jellemzően a phishing, vagyis az adathalászat, valamint a malware azaz a rosszindulatú szoftverek, trójaiak, zsarolóvírusok jelentenek fenyegetést a vállalati rendszerekre a világtrendek szerint.
Kiberbiztonsági megoldás a mobilszolgáltatótól
A senki által nem várt, rendkívüli helyzet különös aktualitást ad annak a ténynek, hogy az elsősorban mobilalapú üzleti megoldásairól ismert Telenor komplex informatikai szolgáltatói irányba mozdult el és az üzleti ügyfeleknek nyújtott szolgáltatási palettájának bővítése mellett döntött, és tavaly novemberben a nagyvállalati ügyfelek számára elindította béreltvonali szolgáltatását, a Hiperline-t. A Telenor, mint Magyarország meghatározó mobilszolgáltatója nemrégiben új területre lépve naprakész és magas IT biztonsági szintet nyújtó Menedzselt tűzfalszolgáltatással jelent meg a piacon.
„Iparági tapasztalatunk az, hogy a magyar vállalatok is értik a kiberbiztonság jelentőségét, ezt a napi szintű ügyfélkapcsolatok során éppúgy tapasztaljuk, mint a releváns piackutatók adatai alapján.
Azonban az alkalmazott IT-biztonsági megoldások színvonala között jelentős különbség van a tőkeerős nagyvállalatok és a magyar tulajdonú középvállalatok esetében, aminek nyilvánvalóan financiális oka van.
Az új termékünkkel ezen is szeretnénk segíteni, mert tudjuk, hogy egy korszerű határvédelmi eszköz esetén védelem kiépítési költségei mellett annak üzemeltetése a legköltségesebb” – mondta el a Portfolio-nak Fülöp Gábor, a Telenor Magyarország üzleti értékesítési és marketing igazgatója. Hozzátette: „a kiberbiztonság drága dolog. Elsősorban azért, mert nagy szakértelmet igénylő szakmáról beszélünk, így önálló kiberbiztonsági szakértőt alkalmazni csak a nagyobb vállalatok tudnak.”
A tűzfal, ami nem igényel beruházást
Fülöp Gábor szerint a védekezés alapvetően három komponensre épül. „IT oldalon egy megfelelő határvédelmi eszköz fontossága alapvető, emellett nyilván a szoftveres védelmek, így például a vírusvédelem, valamint a felhasználói biztonságtudatosság szinten tartása a legfontosabbak. Ezek közül az első két esetben tudunk segíteni ügyfeleinknek.”
A menedzselt tűzfalszolgáltatás lényege, hogy a magas szintű informatikai védelmet biztosító rendszer minden eleme beruházás nélkül, havidíjas bérleti konstrukcióban vehető igénybe. Ezáltal biztosítható a behatolás-védelem, a gyors detektálás, riasztás és szükség esetén a védelmi beavatkozás is, akár 0-24 órás magyar nyelvű felügyelettel. A konstrukció akár a nagyvállalatok számára is praktikus és gazdaságos megoldást jelent, hiszen az ilyen rendszereket a nagyvállalatok jellemzően saját erőforrásokból építik fel, gondoskodva minden szükséges hardver beruházásról, szoftver licenszekről és – amennyiben megtehetik – a szükséges informatikai szakember biztosításáról.
A szolgáltatás mégis a középvállalatok számára jelent komoly lehetőséget, hiszen olyan magas szintű és naprakész, aktív felügyeletet tesz lehetővé, amit a közepes méretű cégek sokszor saját erejükből nem engedhetnének meg maguknak.
„Elmondható tehát, hogy a Telenor már nem csak mobil-telekommunikációs szolgáltató az üzleti ügyfelei számára, hanem kiegészítő informatikai szolgáltatásokat is nyújt. A digitalizáció minden iparágat elér, mi pedig az aktuális piaci igények szerint, fejlődő portfólióval stabil partner kívánunk lenni ügyfeleink komplex és egyedi igényeinek hosszú távú kiszolgálásában.” – összegezte a vállalat újítását a Fülöp Gábor
A cikk megjelenését a Telenor Magyarország támogatta
Fotó: Getty Images
Hatalmas segélycsomagtól eshet el Ukrajna, pótolhatatlan vadászgépet vesztett Kijev – Ukrajnai háborús híreink kedden
Cikkünk folyamatosan frissül.
Hogyan szerezheti vissza a nukleáris piacon egykori vezető szerepét az Egyesült Államok?
Az Egyesült Államoknak most valódi esélye van arra, hogy visszaszerezze korábbi vezető szerepét a globális nukleáris piacon.
Új ERP rendszer bevezetése: adózási és számviteli buktatók, amikre figyelni kell
Egy új ERP rendszer bevezetése nemcsak informatikai projekt, hanem a vállalat szinte minden működési területét érintő, komplex átalakulás. Különösen igaz ez akkor, ha az ERP rendszer külfö
Kína is tud ám, ha akar...
Kedves Olvasó, nem untatlak az elmúlt néhány hétben lezajlott tőzsdei mozgásokkal egy sokadig cikkben, sőt még napi rekordokkal és \"milyen világot élünk\" szlogennel sem fárasztalak....
The
Zöld energiával meleg otthonokat: új lehetőség a távhőtermelőknek
A 2025/MA/TÁVHŐ/02 kódszámú, társadalmi egyeztetésre bocsátott pályázati felhívás új lendületet adhat a hazai távhőrendszerek megújításának.
Kína AI-ban is leversenyez mindenkit
Peking legutóbbi karácsonyi ajándéka a Nyugatnak a DeepSeek nevű AI-bomba volt, amely komoly felfordulást okozott a Wall Streeten, legalábbis annak techorientált részén. A nyugati féltekén...
T
Egy despota harca a piaccal
Egy fékeket vesztett rezsim épp visszaél egy fékevesztett helyzettel. Amióta Erdoğan az elnök, a török líra folyamatosan gyengül. Ez a folyamat az elmúlt négy évben...
The post Egy despota ha
Lassan, de zöldül a globális villamosenergia-termelés
Kedvező folyamatok látszanak a villamos energia terén is, hiszen a tavalyi termelésnövekedés nyolcvan százalékát már a megújuló energiaforrások és a nukleáris energ
Háromszor annyiból enni tízmilliókba kerül!
Amikor online feljön a kérdés, hogy mennyit költenek az emberek ételre, legtöbbször már nem is válaszolok. Ennek fő oka, hogy a mi családunk költései annyival le vannak maradva a tipikustól (

Óriási siker az új Duna-parti negyed, itt tart az építkezés (x)
A budapesti átlagot is felülmúlja a Marina City iránti kereslet

- Rejtélyes az újabb száj- és körömfájás kitörés - Nehéz hetek jönnek Magyarországon
- Elképesztő fordulat az autóiparban, az EU a saját fegyverével lő vissza Kínára
- Utódlás: Csányi Péter az OTP új vezérigazgatója
- Karnyújtásnyira volt az ukrajnai háború lezárása – Tényleg egyetlen dolog miatt borul most minden?
- Mától kaphatók az új lakossági állampapírok – melyikbe érdemes most befektetni?
Miért a tőzsdei befektetést válasszam az állampapír helyett?
Online előadásunkon megvizsgáljuk a két befektetési formát, megtárgyaljuk az előnyeiket és a hátrányaikat, sorra vesszük mikor mibe érdemes fektetni.
Sikeres befektető online tanfolyam
Megtanulhatod, hogyan találj rá a legjobb befektetési lehetőségekre, és azonnal alkalmazható, gyakorlati stratégiákat sajátíthatsz el – mindezt egy interaktív, élő online eseményen.
Nagyon fáj az árrésstop a boltoknak, de nekünk is fog
Nagy Márton elégedett az intézkedés hatásaival, a kereskedők kevésbé
Oszkó: jobb idők jöhetnek az európai tőzsdéken, csökken az USA elszívó hatása
Az OXO Technologies vezére a Business podcast vendége volt.
Évtizedek óta nem látott változás az OTP-nél – Mi jöhet most?
Csányi Péter veszi át édesapjától a vezérigazgatói pozíciót.
Ügyvédek
A legjobb ügyvédek egy helyen