Megjelent az Első Yard ötödik epizódja, mely Lantos Csaba befektetőről, a Creditanstalt korábbi hazai vezetőjéről, az OTP Bank egykori vezérigazgató-helyettesének életútjáról, karrierjéről szól.
Az epizód meghallgatható a Portfolio Csoporthoz tartozó Pénzcentrum podcast csatornáján a Spotify-on, az Apple Podcasten, a Google Podcasten, az Anchor.fm-en, a többi nagy podcastfelületen, és itt, ebben a cikkben, alul is.
Lantos 1962. január 28-án született, majd pedig Hódmezővásárhelyen és Nyíregyházán nőtt fel. Utóbbi város elit gimnáziumában, a Krúdy Gyula Gimnáziumban érettségizett, innen került a Marx Károly Közgazdaságtudományi Egyetemre, ahol a Rajk László Szakkolégium tagja lett.
Az egyetemet követően dolgozott kötvénykereskedőként a Budapest Bankban, majd pedig a Creditanstalthoz került, mely céget 1997 és 2000 között vezette. 2000-ben került az OTP Bankhoz lakossági területért felelős vezérigazgató-helyettesként, amely intézettől 2007-ben távozott – azóta befektetőként van jelen az üzleti életben.
Lantos Csaba az Első Yardnak beszélt arról, hogy
- mi inspirálta első befektetését, melynek keretén belül két telket vett Telkiben a ’80-as években;
- milyen üzletet vitt Hernádi Zsolt jelenlegi MOL-vezérrel, miközben mindketten a Rajk László Szakkollégiumba jártak;
- miért nem lett – eredeti tervei ellenében – városszociológus;
- mi volt az a pont, amikor megérezte, hogy hamarosan vége lehet a szocializmusnak;
- milyen volt a korai magyar tőzsde;
- miért hagyta ott a Creditanstaltot az OTP Bank ajánlatáért;
- miképpen találták meg felvárásra a bolgár DSK Bankot, ami az OTP első nagy bevásárlása lett, és mi köze volt ehhez az utolsó bolgár király fiának, azaz egy bolgár királyfinak; és hogy
- miért nem keresett az OTP Bank után már új állást.
Az Első Yard Lantos Csabáról szóló adása meghallgatható a Spotify-on, az Apple Podcasten, a Google Podcasten, az Anchor.fm-en, a többi nagy podcastfelületen, és itt, ebben a cikkben is:
Mi az az Első Yard?
Az Első Yard a Pénzcentrum podcast sorozata olyan magyarokról, akik maradandót alkottak az üzleti életben. Minden részben egy vállalkozó, befektető vagy vállalati szakember életét, karrierútját dolgozzák fel. Az első rész Gerő Viktorról, a Vatera korábbi vezetőjéről szólt, a második rész a BiotechUSA-tulaj Lévai-testvérekről, Bálintról és Balázsról, a harmadik részben Balogh Levente beszélt az életéről és a Szentkirályi történetéről, a negyedik részben pedig Horváth Miklós, a Hungarocamion korábbi tulajdonosa volt a podcast vendége.
Címlapkép és a cikkben lévő képek forrása: Képszerkesztőség/Ancsin Gábor
A jelen írás nem minősül befektetési tanácsadásnak vagy befektetési ajánlásnak. Részletes jogi információ