Új lehetőség a Balaton déli partján: a balatonberényi volt HM Üdülő új gazdára vár (x)
Prémium

Új lehetőség a Balaton déli partján: a balatonberényi volt HM Üdülő új gazdára vár (x)

PR cikk
HM Üdülő hasznosítása bérleti jogviszony keretében

A Balaton délnyugati partján, Balatonberényben új lehetőség nyílik azok számára, akik egyedülálló környezetben, vízparthoz közel szeretnének turisztikai, sport- vagy ifjúsági tevékenységet indítani. A Béke utcában található, korábban a Honvédelmi Minisztérium üdülőjeként működő, tágas és sokoldalúan kihasználható ingatlan most bérleti konstrukcióban várja új hasznosítóját. A több épületből álló, zöldövezeti, Balatonra panorámával rendelkező komplexum ideális helyszín lehet szálláshely, rendezvényközpont vagy akár egész éves üdülőszolgáltatás kialakításához.

foepület2

A pályázat kiírója: Balatonberény Község Önkormányzata

Az ingatlan jellemzői:

  • „kivett üdülőépület, udvar” besorolás
  • 13.711 m² alapterületű, közművesített, összkomfortos ingatlan
  • Jelenleg található épületek az ingatlanon: 690 m² alapterületű közösségi épület, porta, soros faházak az ingatlan több pontján, tároló épület.
  • Az épületek felújításra szorulnak. A faházak műszaki állapotuk miatt elbontandók vagy jelentős ráfordítással felújítandók. A meglévő épületek felújításához, azokon beruházások elvégzéséhez az önkormányzat hozzájárul az építési előírások betartásával, a főépület kivételével történő bontás és újjáépítés esetén is.
  • Az ingatlan tűzi vízkapcsolattal is rendelkezik.

Az ingatlanra vonatkozó hasznosítási korlátozások:

Az ingatlan kizárólag turizmus, sport és ifjúsági célra bérleti jogviszony keretében hasznosítható.

A pályázat benyújtási határideje: 2025. november 20.

További információk és részletes pályázati kiírás a https://www.balatonbereny.hu/hirek/5027/ weboldalon található.

(x)

Holdblog

Vidéken még maradt valaki?

E heti vendégünk Móricz Dani és Cser Tamás. Milyen platformokon találjátok még meg? A HOLD After Hours podcastek megtalálhatók a Spotify, YouTube, Apple Podcast, Google Podcas

Portfolio Budapest Economic Forum 2025

Portfolio Budapest Economic Forum 2025

2025. október 7.

Otthonteremtés 2025-2026-ban

2025. október 7.

Portfolio Energy Investment Forum 2025

2025. október 8.

BÉKÉSCSABA - Finanszírozás a gyakorlatban

2025. október 8.

Hírek, eseményajánlók első kézből: iratkozzon fel exkluzív rendezvényértesítőnkre!
Ez is érdekelhet