Új innovációs központot nyitott Magyarországon az EU
Uniós források

Új innovációs központot nyitott Magyarországon az EU

Portfolio
Az Európai Innovációs és Technológiai Intézet (EIT) megnyitotta első magyarországi innovációs képviseletét, amely bekapcsolja a helyi tehetségeket Európa legnagyobb innovációs hálózatába. A képviselet célja a magyar innovációs ökoszisztéma erősítése, valamint az együttműködés elősegítése az üzleti, oktatási és kutatási szektorok között.
Az AI-forradalom legnagyobb innovációiról és a digitális transzformációról is szó lesz a Portfolio november 25-ei AI & Digital Transformation rendezvényén. Regisztráció és részletek itt!

Az EU Európai Innovációs és Technológiai Intézete (EIT) Magyarországon megnyitotta első innovációs képviseletét, amely új lehetőségeket kínál a helyi innovátorok számára. Az új központ az EIT összes innovációs területét lefedi, beleértve az egészségügyet, az energetikát és a városi mobilitást, valamint célja az együttműködés előmozdítása a vezető üzleti, oktatási és kutatási szervezetek között – írja közleményében az uniós szervezet.

A képviselet az EIT Regionális Innovációs Program (EIT RIS) keretében jött létre, amely a régiók versenyképességének növelésére és az innovációs szakadék áthidalására törekszik.

A magyarországi képviselet nemcsak információs központként működik, hanem a magyar innovátorok számára hozzáférést biztosít az EIT Community oktatási és vállalkozásösztönző programjaihoz. Az új központ összefogja az EIT már meglévő hazai központjainak – például az EIT Health és az EIT Digital – szolgáltatásait, miközben szorosabb együttműködést teremt az EIT és a helyi hatóságok között.

Az innovációs képviselet célja, hogy Magyarországot szorosabban integrálja Európa tudásalapú gazdaságába, elősegítve az ágazatspecifikus partnerségeket és a fenntartható fejlődést.

A címlapkép illusztráció. Címlapkép forrása: Portfolio

Az Európai Unió finanszírozásával. Az itt szereplő vélemények és állítások a szerző(k) álláspontját tükrözik, és nem feltétlenül egyeznek meg az Európai Unió vagy az Európai Bizottság hivatalos álláspontjával. Sem az Európai Unió, sem az Európai Bizottság nem vonható felelősségre miattuk.
Holdblog

Kína markában a kritikus nyersanyagok

Lezárult az amerikai-kínai kereskedelmi tárgyalások első felvonása, de az eredmény valós kiértékeléséről vajmi kevés szó esik. Pedig igazán figyelemreméltó, hogy a Trump által főellens

Portfolio Future of Construction 2025

Portfolio Future of Construction 2025

2025. november 11.

Finanszírozás a gyakorlatban – Budapesti Fórum

2025. november 11.

Portfolio Investment Day 2025

2025. november 18.

Portfolio AI & Digital Transformation 2025

2025. november 25.

Hírek, eseményajánlók első kézből: iratkozzon fel exkluzív rendezvényértesítőnkre!
Díjmentes előadás

Tőzsde kezdőknek: Hogyan ne égesd el a pénzed egy hét alatt!

A tőzsde világában a lelkesedés könnyen drága hibákhoz vezethet – előadásunk abban segít, hogy kezdőként is megértsd a legfontosabb alapelveket, felismerd a kockázatokat, és elkerüld, hogy egy hét alatt elolvadjon a megtakarításod

Ez is érdekelhet