A különadók újabb évébe lépve joggal merülhet fel a kérdés, hogy az eleinte átmenetiként kommunikált extraprofitadók vajon mikor adják át a helyüket a tényleg söralátét méretű adóbevallásoknak. Mindeközben a gazdálkodók most már olyan addicionális terhekkel is kénytelenek szembenézni, mint az EPR-díj, a szén-dioxid kvóta adó vagy a globális minimumadó. A trendek szintjén mindenesetre az látszik, hogy a különadók alkalmazása újra és újra kitolódik, egyik-másik különadó pedig már fel is szivárgott a rendeletiről a törvényi szabályozás szintjére. Könnyen elképzelhető tehát, hogy az a csökkenés, amelynek tanúi lehettünk még pár évvel ezelőtt az adófajták számát illetően, hosszútávon is megfordult: a tavalyi 59 adófajtához képest idén már összesen 61 adófajtát számoltunk össze, amely a legmagasabb szám azóta, amióta évről évre megszámoljuk, hányfajta adót fizetnek a magyar adófizetők.
A 2022-es év társadalmi-gazdasági változásai megtörték a régóta csökkenő trendet, és a tavalyi évben 51-ről 59-re nőtt az adónemek száma. A Jalsovszky Ügyvédi Iroda bemutatja az újdonságokat.
Az új kata adótörvénnyel jelentősen megváltozik azok köre, akik a jövőben ezt az adózási formát választhatják. Minden katás vállalkozásnak, tehát azoknak is, akik jogosultak az új katára, augusztus 31-én automatikusan megszűnik a jelenlegi kata adóalanyisága, és harminc napon belül mindenkinek el kell készíteni a záróbevallását. Ennél is nagyobb feladat számukra annak a „kitalálása”, hogy hogyan haladjanak tovább. A kérdés komplex és nem is könnyű, de mind a konkrét záráshoz, mind pedig a folytatáshoz érkezik segítség – közölte a Portfolio-val a Számlázz.hu.
Varga Mihály pénzügyminiszter hétfő délben beterjesztette a katával kapcsolatos adómódosítást. A kormány alapjaiban írja át a kisadózók adónemét. A parlamenti képviselők kivételes sürgősségi eljárás keretében tárgyalják a módosítást, és holnap már el is fogadhatják.
Tovább folytatódott az adónemek számának csökkenő trendje idén is - állapítja meg szokásos éves összesítésében a Jalsovszky Ügyvédi Iroda. A szakértők már a hetedik éve készítik el anyagukat és értékelésük szerint a trend megnyugtató. Egyúttal felteszik azt a kérdést: reális-e, hogy még ennél is kevesebb adónk legyen?
„Eredetileg 2023-ra terveztük ezt a lépést, de a válságban úgy tudjuk megvédeni a városunkat, ha előre menekülünk” – indokolta Karácsony Gergely budapesti főpolgármester vasárnapi Facebook-posztjában azt, hogy miért lépik meg a fővárosi cégek német mintára történő összevonását és az mit jelent majd a gyakorlatban.
Valami másra is rávilágított ezzel a beszéddel.
Még nem tudni, mikor kerülhet erre sor.
Így látják a szakértők az új javaslatot.
Szekeres Viktorral a Gloster Nyrt. alapítójával beszélgettünk
Kilépünk az összeszerelő-üzem szerepből?
Hétvégén tartják az elnökválasztás második fordulóját.