Új javaslattal előznék meg a bankcsődöket Amerikában

Új javaslattal előznék meg a bankcsődöket Amerikában

A G30 csoport arra ösztönzi a bankokat, hogy a pénzügyi stressz időszakaiban használják a jegybanki kölcsönöket betétesi rohamok és válságok megelőzésére, az azonnali hozzáférés érdekében pedig előre kell meghatározni ennek feltételeit - derül ki a szervezet jelentéséből.

Szélmalomharctól az összeomláson át a tündérmeséig: milyen sztorit mesél a világnak a Fed?

Szélmalomharctól az összeomláson át a tündérmeséig: milyen sztorit mesél a világnak a Fed?

Hogy milyen erőre képes egy-két elejtett, konkrétumot csak részben tartalmazó mondat, azt nagyon jól megtanultuk idén. Míg tavaly a hitelességéért küzdött a Fed, az amerikai jegybank üzeneteit idén valósággal itta a piac. Sőt, talán kissé túl nagy kortyokkal itta: sejtelmes, kétértelmű utalások is olyan hullámokat vertek a piacokon, amelyeket még idehaza is komolyan megéreztünk.

Súlyos botrány bukott ki az amerikai betétbiztosítónál

Súlyos botrány bukott ki az amerikai betétbiztosítónál

Számos szexuális zaklatással kapcsolatos panasz érkezett az amerikai betétbiztosító (FDIC) vezetőségére, ráadásul úgy néz ki, nem történik előrelépés az ügyben, ezért a szervezet belső vizsgálatot indít a szabályozó hatósághoz érkezett panaszok kezelésével és a reformtörekvésekkel kapcsolatban.

Veszélybe kerülhet a svéd lakosság negyedének nyugdíjpénze

Veszélybe kerülhet a svéd lakosság negyedének nyugdíjpénze

Az amerikai bankcsődök után most újabb problémával néz szembe Svédország legnagyobb nyugdíjalapja: a svéd nyugdíjra gyűjtők megtakarításainak egy jelentős része van a bajba jutott ingatlanszektorba fektetve.

Kongatják a vészharangot a kötvénypiacon: tényleg veszélyben vannak a bankok?

Kongatják a vészharangot a kötvénypiacon: tényleg veszélyben vannak a bankok?

Nőnek a kockázatok a globális, főként az amerikai bankszektorban: már hetek óta emelkedik az amerikai államkötvények hozama, ami a pénzintézetek által tartott kötvények nagy mértékű leértékelődéséhez vezet. Bár ezt a veszteséget a bankok jelentős részben nem realizálják, egy esetleges betétkivonási hullám esetén - ez lehet bizalomvesztés vagy egyszerűen magasabb hozammal kecsegtető befektetések elszívó hatása miatt - a hitelintézetek kénytelenek lehetnek eladni az értékpapírjaikat, és ez egy kisebb tőkével rendelkező intézmény esetében akár végzetes is lehet. Mindez felvillantja egy újabb amerikai bankválság rémét is.

Nyíltan beszélt a távozó jegybankár: A piacok nincsenek felkészülve arra, ami most jön

Nyíltan beszélt a távozó jegybankár: A piacok nincsenek felkészülve arra, ami most jön

Egy interjúban James Bullard, az amerikai Fed döntéshozó testületének veteránja elárulta, mi jár a Fed döntéshozók fejében, és azt is elmondta, hogy szerinte a piacok miért értelmezik rosszul a folyamatokat. Bullard szerint a recessziós félelmek túlzók voltak, az erős gazdaság miatt viszont további kamatemelések (tehát nem csak egy) jöhetnek.

A bankcsődök hatása: új szabályozást vezetnének be a kis méretű bankokra az amerikai hatóságok

A bankcsődök hatása: új szabályozást vezetnének be a kis méretű bankokra az amerikai hatóságok

Új szabályozást vezetne be az amerikai betétbiztosító a 100 milliárd dolláros vagy annál kisebb értékű eszközállománnyal rendelkező pénzintézetekre, a törvény szerint e bankoknak a jövőben annyi hosszú lejáratú kötvényt kell kibocsátaniuk, hogy azzal fedezni tudják a tőkeveszteségeket, ha esetleg csődbe mennek - írja a Bloomberg.

Leminősítette az amerikai bankokat a Moody's

Leminősítette az amerikai bankokat a Moody's

A Moody's leminősítette több kis és közepes méretű amerikai bank hitelminősítését, és figyelmeztetett, hogy a nemzet néhány legnagyobb hitelezőjét is leminősítheti. A hitelminősítő a finanszírozási kockázatokkal és a bankszektor gyengébb jövedelmezőségével kapcsolatos aggodalmakra hivatkozott.

Bemutatta terveit a Fed: így erősítik meg a nagyobb amerikai bankokat

Bemutatta terveit a Fed: így erősítik meg a nagyobb amerikai bankokat

Átfogó tervet mutatott be a Fed felügyeleti vezetője az USA legnagyobb bankjaira vonatkozó tőkekövetelmények növelésére, arra hivatkozva, hogy a közelmúlt bankcsődjei szükségessé teszik az ellenálló képesség megerősítését. Michael Barr a 100 és 700 milliárd dollár közötti eszközállománnyal rendelkező nagyobb bankokat a kockázatokkal súlyozott eszközértékük arányában mintegy 2 százalékponttal magasabb tőke fenntartására és szigorúbb felügyeleti követelmények betartására kötelezné, két éves alkalmazkodási időszak rendelkezésre bocsátásával.

Amikor a tőzsdék csütörtököt mondanak

Amikor a tőzsdék csütörtököt mondanak

Az elmúlt 14 hét masszív részvénypiaci emelkedésének a döntő többsége a csütörtöki kereskedési napokon következett be. Az S&P 500 index esetében március 10. óta az 548 pontnyi emelkedés 70,5 százaléka történt meg a 14 csütörtöki kereskedési napon. A legfőbb oka a csütörtöki mágiának a lemaradó befektetői magatartás. Vigyáznunk kell azonban majd akkor, ha fordulat érkezik valamelyik csütörtökön, ugyanis a 2015 óta lezajló nagy részvénypiaci lefordulások döntő többsége csütörtökön vette kezdetét.

Megbüntetheti Amerika azokat a bankvezéreket, akik csődbe vitték bankjukat

Megbüntetheti Amerika azokat a bankvezéreket, akik csődbe vitték bankjukat

Az amerikai szenátus banki bizottsága szerdán vizsgálja meg azt a kétpárti törvényjavaslatot, amelynek célja, hogy bankcsőd esetén a bankvezetőket felelősségre vonják tetteikért. A törvényjavaslat, amelyet a bizottság elnöke, Sherrod Brown és Tim Scott szenátor támogat, felhatalmazná a szabályozó hatóságokat arra, hogy akár két évnyi javadalmazást is visszaköveteljenek a vezetőktől, és polgári jogi szankciókat szabjanak ki azokra, akik nem irányítják hatékonyan a bankjukat. Ez a lépés válasz a Silicon Valley Bank és más pénzintézetek közelmúltbeli csődjére, amely széles körű kritikát váltott ki a bankszektorral és annak felügyelőivel szemben - írja a Reuters.

A bankpánik tanulságai

A bankpánik tanulságai

Március elején sok év után először ismét bankpánikok sora rázta meg a fejlett világot. A válság az amerikai közepes méretű regionális bankok válságával kezdődött, de hamar Európában is pánik tört ki, ami egy nagy múltú svájci óriásbank, a Credit Suisse kényszerű beolvadásához vezetett az UBS bankba. A bankválságok meglehetősen ritkák. Talán 10 évente, ha bekövetkezik egy a fejlett világban. Ha egy országban ennél gyakrabban következik be bankválság, az a pénzügyi szabályzás teljes csődjét mutatja. A jelenlegi válság beleillik abba a képbe, hogy a Fed többnyire addig folytatja a kamatemelési ciklust, amíg valami nagyobb dolog meg nem roppan a gazdaságban. Egy kamatemelési ciklus vége felé nagyobb hitelesemények, vállalati csődök következnek be, amik végül felgyorsítják az utat a kamatemelések és a gazdasági ciklus vége felé. A márciusi pánik óta enyhült a stressz, de a betétkiáramlás folytatódott az amerikai közepes méretű bankokból, és még egy jó hónapja is csődbe ment egy bank. A pénzügyi piacokon sokan jó hírnek látják a rossz híreket, és arra számítanak, hogy a Fed, majd az EKB hamarosan kénytelen lesz kamatot vágni, ami egy új piaci fellendülést indíthat el. Mások egy új, Lehman utáni összeomlásra számítanak. Szerintem a tények a kettő közül egyik véleményt sem támasztják igazán alá. A cikk célja a jelenlegi makrogazdasági/piaci kilátások áttekintése a bankrendszerben bekövetkezett törések fényében.

Részletes keresés
FRISS HÍREK
NÉPSZERŰ
Összes friss hír
Itt a kormánydöntés az üzemanyagárak szabályozásáról
Portfolio hírlevél

Ne maradjon le a friss hírekről!

Iratkozzon fel megújult, mobilbaráthírleveleinkre és járjon mindenki előtt.