Valami nagyon furcsa történik az olajrészvények piacán

Valami nagyon furcsa történik az olajrészvények piacán

Az elmúlt hónapok a pénzügyi piacokon mind az olaj, mind az energia szektor sikertörténetéről szóltak. A két eszköz kategória értelemszerűen kéz a kézben jár, ám az utóbbi hetekben mintha kezdenének eltérő irányba kacsintgatni és az együttmozgás is szinte teljesen megszűnt közöttük. A technikai elemzés segítségével ennek jártunk utána, illetve megnéztük, hogy mely részvények lehetnek a legérdekesebbek a következő hetekben, hónapokban.

A nagy vágtatás után újabb kitörésre vár az energia szektor

A nagy vágtatás után újabb kitörésre vár az energia szektor

Nagyon jót tett az energia szektor részvényeinek az olaj és földgáz árfolyamának szárnyalása az ősz első felében. Ezek a vállalatok az elmúlt években nemcsak a pandémia hatásaitól szenvedtek, de az alacsony fosszilis energiahordózó árfolyamok már bő fél évtizede nagy nyomás alá helyezték őket. Eközben ráadásul az ESG értékelések szerepének növekedése is érthető módon egyre több problémát okozott a számukra, és bár most ez nem tűnik elsődleges szempontnak, biztosak lehetünk benne, hogy hosszútávon ebben a szektorban nem lehet elbújni a környezetterhelés problémái elől, befektetői oldalról sem. A piac bizalma mindenesetre visszatérni látszik hosszú távra is, immáron nemcsak az általános trend miatt, hanem szektor specifikusan. Erre utal a technikai elemzés azon jelensége, hogy számos ide tartozó részvény a nagy felfutás után egy szűk konszolidációs sávba került, ami jelzi, hogy a piaci szereplők többsége valószínűleg középtávú emelkedésre számít, és a rövidtávú - igencsak komoly - profitokat egyelőre nem szeretné realizálni.

Jól teljesített a két amerikai olajóriás, verték az elemzői várakozásokat

Jól teljesített a két amerikai olajóriás, verték az elemzői várakozásokat

A két amerikai olajóriás, a Chevron és az Exxon is ma tette közzé második negyedéves számait. A vállalatok nem okoztak csalódást, árbevétel és eredmény tekintetében is verték az elemzői várakozásokat. Emellett a Chevron bejelentette, hogy a harmadik negyedévtől folytatja a részvényvisszavásárlási programját évi 2-3 milliárd dolláros várható ütemben.

Feléledtek az energiaszektor részvényei!

Feléledtek az energiaszektor részvényei!

Bár február óta az energiaszektornak nem termett sok babér és a legtöbb szektorral szemben lemaradó volt, az utóbbi két hétben nagy léptekkel igyekezett behozni a lemaradását. A szektor legfontosabb ETF-e hajszállal pénteken már új idei zárócsúcsot is döntött, és jó pár részvény van, amelyik még ennél is nagyobb lépéseket tett az új magasságok felé. Vannak ugyanakkor olyanok is, amelyek még fontos ellenállások vannak, és a következő napok döntenek majd a sorsuk felől. A technikai elemzés segítségével ezekből szemezgettünk.

Vészesen fogynak a nagy olajtársaságok készletei, ebből még baj lehet

Vészesen fogynak a nagy olajtársaságok készletei, ebből még baj lehet

A koronavírus-járvány és a korábbi évek alacsony olajárainak egyik következménye, hogy a nagy olajtársaságok bizonyított készletei alaposan megcsappantak, mivel csökken a beruházások mértéke és a jelenlegi felfedezések sem hozták meg a várt eredményeket. A jelenlegi becslések alapján már csak kevesebb mint 15 évre elegendőek a források, pedig ebből kellene finanszírozni a meglehetősen költséges energiaátmenetet.

Keresleti és kínálati sokk okozott történelmi veszteséget az olajiparban

Keresleti és kínálati sokk okozott történelmi veszteséget az olajiparban

2020-ra történetük egyik legrosszabb éveként nézhetnek vissza a világ legnagyobb olajcégei, egyszerre érte keresleti és kínálati sokk az iparág vállalatait, a zuhanó olajárak, a meredeken visszaeső kereslet masszív veszteséget okozott a supermajor olajvállalatoknak. A kilátások azonban nem rosszak, az olajár jóval magasabb szinten áll most, mint tavaly tavasszal, az iparág vállalatai hatékonyabbá váltak, a bevételek emelkedésével meredeken bővülhet a supermajor olajvállalatok profitja. A részvényárfolyamok esésével főként az európai olajcégek papírjai forognak vonzó árazáson.

Jim Cramer: Ezekkel a részvényekkel lehet biztonságos, stabil hozamot elérni

Jim Cramer: Ezekkel a részvényekkel lehet biztonságos, stabil hozamot elérni

A kötvényhozamok és a jegybanki alapkamatok várhatóan a mostani rekordalacsony szinten maradhatnak még sokáig, így a tőkepiaci szereplők számára egyre inkább csak a részvények maradnak, mint befektetési lehetőség – és ha a kötvényekhez hasonlóan stabil éves hozamot szeretnének elérni a befektetők, akkor az osztalékfizető papírok jó lehetőségnek tűnnek Jim Cramer, a CNBC műsorvezetője szerint.

Ezekkel a módszerekkel csökkentik adóterheiket a nagy olajtársaságok

Ezekkel a módszerekkel csökkentik adóterheiket a nagy olajtársaságok

A Bermuda szigetcsoportot és a Bahamákat jellemzően nem az olaj- és gázipari tevékenységükkel szokták azonosítani a legtöbben, ehhez képest az itt bejegyzett leányvállalatok mégis igen komoly profitot termelnek több olajtársaságnak is, mint amilyen a Shell vagy a Chevron. Népszerű adóparadicsom még a Csatorna-szigetek, Svájc és Írország is. A nagy olajtársaságok többféle módon, és igen kreatívan próbálják meg csökkenteni adóterheiket, derül ki a Reuters által kiadott friss olajipari elemzésből.

Történelmi csúcson a Dow Jones, három évtizede nem állt fel ilyen gyorsan a padlóról

Történelmi csúcson a Dow Jones, három évtizede nem állt fel ilyen gyorsan a padlóról

Február közepe után ismét történelmi csúcsra emelkedett a Dow Jones, miután a hétfői kereskedésben közel 30 ezer ponton zárt a részvényindex. Mindezt pedig rekord gyorsasággal sikerült elérnie, legalábbis az elmúlt három évtizedben nem volt arra példa, hogy korábbi csúcsról ekkora esést követően ilyen hamar magára találjon a Dow Jones. Ennek számos oka van, köztük a hatékony vakcinákkal kapcsolatos bejelentések, a vártnál jobb vállalati teljesítmények, de az amerikai elnökválasztás lefutása is. Több vállalatot is kiemelhetünk a Dow Jonesból, amelyek kiválóan szerepeltek az elmúlt időszakban és hozzájárultak a mostani újabb rekordhoz, mint amilyen a UnitedHealth, de akár a Honeywell vagy a Caterpillar is többek között.

Megviselte a koronavírus az amerikai olajóriásokat is, veszélyben az Exxon osztalékai

Megviselte a koronavírus az amerikai olajóriásokat is, veszélyben az Exxon osztalékai

A nagyobb olajtársaságok is folyamatosan jelentik a harmadik negyedéves eredményeiket, ezúttal az Exxon, a Chevron és a Total tették közzé a friss számaikat. A várakozásoknak megfelelően jelentősen csökkent a társaságok árbevétele miután a koronavírus-járvánnyal bezuhant a globális olajkereslet is. Ennek ellenére több szempontbó is felülteljesítették a nagy olajtársaságok az elemzők által várt számokat, ugyanakkor az Exxon esetében az osztalékok fenntarthatóságával kapcsolatos kételyek rányomták a bélyegüket az árfolyamra. A Chevron és a Total részvényeinek árfolyama emelkedett.

Részletes keresés
FRISS HÍREK
NÉPSZERŰ
Összes friss hír
Itt a kormánydöntés az üzemanyagárak szabályozásáról
Portfolio hírlevél

Ne maradjon le a friss hírekről!

Iratkozzon fel megújult, mobilbaráthírleveleinkre és járjon mindenki előtt.