A Csernobilból származó radioaktív anyagok 1986. április 30-án érték el Magyarországot. Harminc évvel később az Országos Meteorológiai Szolgálat munkatársai korszerű számítógépes modellekkel újraszámolták a szennyezőanyagok terjedését.
Szvitlana Hrincsuk ukrán környezetvédelmi miniszter elmondta, hogy jelenleg a csernobili atomerőmű védőszerkezetének helyreállításán dolgoznak, amely még februárban sérült meg egy orosz támadást követően. Elmondta, hogy a támadás miatt a védőszerkezet részben elvesztette funkcióját, de mindent megtesznek, hogy ne történjen nukleáris szivárgás, írja a Kyiv Independent.
Február 14-én reggel gyorsan végigsöpört a világsajtón a hír, miszerint találat érte Ukrajnában a csernobili atomerőművet. Az esetről készült felvételeken látható volt, hogy az 1986-ban leolvadt blokkot védő betonszarkofág külső része rongálódott meg, és lángok csaptak fel az épület külső falán. Az Ukrajna által gyanúsított Oroszország nem vállalta a felelősséget a történtekért, a Kreml álláspontja szerint kijevi provokációnak tudható be a támadás. A hír nagy hullámokat generált a Google-keresésekben is, jelen cikkünkben a Google Trends segítségével nézzük meg a keresési intenzitás alakulását az eset kapcsán.
Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter csütörtökön a Nemzetközi Atomenergia-ügynökség (NAÜ) főigazgatójával egyeztetett a csernobili erőmű elleni támadásról.
A Nemzetközi Atomenergia Ügynökség (NAÜ) szakértői bejárást tartottak a csernobili atomerőmű helyszínén, ahol a február 14-i dróntámadást követően megsérült a fémszarkofág - írja az Országos Atomenergia Hivatal.
Volodimir Zelenszkij ukrán elnök elmondta, hogy Donald Trumppal és csapatával tárgyalt az atomenergiáról és a Zaporizzsjai Atomerőmű orosz megszállásáról - írja az Ukrainszka Pravda.
Az Országos Atomenergia Hivatal közleménye szerint azt követően, hogy az éjszaka folyamán pilóta nélküli légijármű csapódott a csernobili atomerőművet védő fémszarkofágba, a helyszíni sugárzási szint nem emelkedett meg.
Oroszország tagadja, hogy ők robbantották volna fel a csernobili atomerőmű betonszarkofágját, Volodimir Zelenszkij ukrán elnök ezen állítását “provokációnak” nevezte a Kreml a RIA Novosztyi beszámolója szerint.
Robbanás történt a csernobili atomerőműben, Volodimir Zelenszkij ukrán elnök szerint egy orosz drón csapódott be a létesítmény leolvadt blokkját védő betonszarkofágba és súlyos károkat okozott. A sugárzásveszély szerencsére nem nőtt.
Ismét tűz ütött ki a kijevi régióhoz tartozó csernobili zónában, ahol már második napja csaknem négyszáz tűzoltó igyekszik megfékezni a lángokat - hozta nyilvánosságra hétfőn a Telegramon az ukrán katasztrófavédelmi szolgálat.
Alekszej Lihacsov, a Roszatom orosz állami atomenergetikai vállalat vezérigazgatója arra figyelmeztetett, hogy egy, a kurszki atomerőműre mért katonai csapás súlyosabb következményekkel járna, mint az 1986-os csernobili katasztrófa.
Erdőtűz keletkezett a csernobili zárt övezetben – közölte Szlavutics város önkormányzata, ahol a csernobili atomerőmű sok dolgozója él.
Ukrajna közölte vasárnap, hogy a szomszédos Fehéroroszország katonákat csoportosít az ukrán határ közelébe, és óva intette a minszki vezetést az esetleges "barátságtalan lépésektől".
A csernobili farkasok rákkal szembeni ellenállóképessége új lehetőségeket nyithat az emberi rákgyógyítás területén - jelentette a Sky News.
Az ukrán energiaügyi minisztérium leállította a csernobili atomerőművet ellátó kulcsfontosságú távvezetéket, mert annak egy része megsérült – számolt be róla a Sky News.
Az ukránok szerint engedély nélküli változtatást hajtanak végre a megszálló oroszok a Zaporizzsjai Atomerőműben. Európa legnagyobb atomerőműve hónapok óta orosz ellenőrzés alatt áll, és továbbra is aggódnak az állapota miatt - írja a Skynews.
Amszterdam, London, Párizs, Berlin példáját mutatjuk be.
A technológiai megoldásokon lesz a hangsúly.
A techmilliárdos az amerikai kétpártrendszert haladná meg.
Cikkünk folyamatosan frissül.
Az EU egészében jóval kevesebb menedékkérelmet adtak be az év első felében, mint tavaly ilyenkor.
Humanitárius együttműködés ürügyén.
Az invazív szúnyogfajok megjelenésével új kórokozók is felbukkanhatnak.
10 milliárd forintos támogatással mentenék meg a nyarat.
Így termelj, tárolj és válj le a hálózatról egyszer és mindenkorra!