A Boeing az utóbbi években számos kudarcot könyvelhetett el a lakossági repülőgépeit érintő meghibásodások miatt. Az idei év egyik leggyakrabban tárgyalt "űr-sztorija", a Boeing Starliner űrkapszula első, embereket is szállító tesztrepülése körül kialakult botrány pedig tovább tépázhatja a vállalatba vetett bizalmat. A kétfős legénység június 5-ei fellövését már alapból majdnem egy éves késlekedés előzte meg, míg az űrhajót érintő meghibásodások miatt az eredetileg 8 napra tervezett küldetést határozatlan időre meghosszabbították. A legfrissebb hírek pedig arról szólnak, a NASA-nak elfogyhatott a türelme és esélyes, hogy végül a SpaceX fogja hazaszállítani az immár 2 hónapja az űrállomáson tartózkodó asztronautákat.
A Boeing Starliner kapszulája csütörtökön másodszor is megpróbál dokkolni a Nemzetközi Űrállomáshoz (ISS), miután az első kísérletet az űrhajó hajtóművével kapcsolatos probléma miatt lefújták. Akkor a NASA repülésirányítói utasították a fedélzeten tartózkodó űrhajósokat, hogy tartsák az űrhajót 200 méterre az ISS-től – írja a CNBC.
Sikeresen Földet ért Kazahsztánban egy fehérorosz, egy orosz és egy amerikai űrhajóssal a fedélzetén a Szojuz űrhajó szombaton.
Sikeresen, ellenőrzött körülmények között elsüllyesztettek vasárnap egy megsérült teherűrhajót a Csendes-óceánban - jelentette be a Roszkoszmosz orosz állami űrvállalat, amelyet az Interfax orosz hírügynökség idézett.
Oroszország 2024 után kilép az ISS-ből, hogy saját állomást indítson. A Roszkoszmosz új vezére szerint a távozásra azért van szükség, mert a jelenlegi állomás tömeges meghibásodásoktól szenved - írta meg a Reuters.
Kikötött a Nemzetközi Űrállomáson (ISS) a Boeing CST-100 Starliner nevű kísérleti űrkapszulája szombat hajnalban - jelentették hírügynökségek.
Biztonságosan visszatértek a Földre péntek hajnalban a Nemzetközi Űrállomás (ISS) űrhajósai, akik a harmadik olyan csapatot alkották, amelyet a SpaceX rakétájával vittek fel hosszabb időre a világűrbe. Az űrhajó a Mexikói-öbölben ért földet, Florida közelében.
A Csendes-óceánba zuhan 2030 után a Nemzetközi Űrállomás (ISS) a többi leselejtezett műhold és űrszemét mellé - közölte az amerikai űrkutatási hivatal (NASA).
A Trump-kormányzat Föld körüli kereskedelmi vállalkozást csinálna a Nemzetközi Űrállomásból (ISS), amelyet nem a kormány, hanem magáncégek üzemeltetnének - írta a Washington Post című amerikai napilap vasárnap a NASA egyik belső dokumentumára hivatkozva. A Fehér Ház azt tervezi, hogy 2024 után felhagy az űrállomás közvetlen szövetségi finanszírozásával, és átadja azt a magánszektornak.
Cikkünk folyamatosan frissül a háború aktualitásaival.
Egy eldugott szigetcsoport lehet a kiváltó ok.
Egyre nehezebb a tüntetések megszervezése.
Vereség esetén mindent magukkal rántottak volna.
Éles hangúra sikeredett a jelentés.
Újabb meglepetéssel szolgált Moszkva.
Tiltott támogatásokat keresnek.
12 naponta 2 milliárd fekete katonalégy lárvát nevelnek, majd dolgoznak fel Magyarország első ipari léptékű rovarfehérje-üzemében.
Csicsmann László egyetemi tanár értékelte a helyzetet a Checklistben.