Pusztítja a koronavírus a globalizáció legfontosabb eredményét

Pusztítja a koronavírus a globalizáció legfontosabb eredményét

Évtizedek óta először nőhet a mélyszegénység mértéke a világban az ENSZ humanitárius ügyek összehangolásáért felelős irodájának vezetője szerint, aki keddi sajtótájékoztatóján a koronavírus-világjárvány gazdasági hatásait emelte ki fő okként.

Több tízezer mélyszegénységben élő lakhatásán segítettek EU-támogatással

Több tízezer mélyszegénységben élő lakhatásán segítettek EU-támogatással

Az elmúlt években több tízezer mélyszegénységben, és szegregátumokban élő magyarnak segítettek különféle uniós hátterű programokban jobb lakhatási körülményeket elérni és ennek keretében a napokban adtak át egy újabb projektet Kislétán. A Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei községben öt szociális bérlakást és szolgáltató épületeket alakítottak ki a település szegregált területén élő családok számára. A több mint 196 millió forint értékű forrást az önkormányzat az Emberi Erőforrás Fejlesztési Operatív Program pályázati kiírásán nyerte el.

Hiába tűntek el teljesen, megtaláltuk a mélyszegénységben élő magyarokat

Magyarországon meghaladja az uniós átlagot a szegénységben vagy társadalmi kirekesztésben élők aránya (25,6%, ami 2 millió 465 ezer fő), azonban az elmúlt években csökkenést láthattunk. A mélyszegénységben élő magyarok csaknem teljesen eltűntek az elmúlt években a statisztikából (hivatalosan 100 ezer fő közelébe csökkent a számuk), a Portfolio azonban sajnos megtalálta őket.

Egyre kevesebb a szegény ember a világon

Az extrém szegénységben élők száma 750 millió fő alá esett a Világbank legfrissebb jelentése szerint, ami a legalacsonyabb szám azóta, hogy 1990-ben a szervezte elkezdte az erre vonatkozó adatok gyűjtését. 25 év alatt így több mint egymilliárd emberrel kevesebb a szegény a világon.

Csak papíron csökken a szegénység

A Központi Statisztikai Hivatal módszertanváltásának köszönhetően jelentősen, legalább 1,2 millió fővel csökkenhet papíron a létminimum alatt élők száma Magyarországon - írja a Népszabadság.

Válság és éhezés Indiában - az utóbbit is próbálják kezelni

Indiában az alsóház elfogadta a világ legnagyobb mértékű ételtámogatási programjának a kiterjesztését. Politikai szempontból bár ez jó húzásnak számít a miniszterelnök részéről, gazdasági szempontból igencsak kockázatos. Az ország költségvetése jelentősen hiányos és a piac reformokat várna. Ráadásul a pénzügyi válság felé tartó országban ez tovább fokozhatja a befektetők aggodalmát, ezzel erősítve a tőkekivonást. A rúpia rekordszintre gyengült a bejelentést követően.

Részletes keresés
FRISS HÍREK
NÉPSZERŰ
Összes friss hír
Így alakul péntektől a benzin ára
Portfolio hírlevél

Ne maradjon le a friss hírekről!

Iratkozzon fel megújult, mobilbaráthírleveleinkre és járjon mindenki előtt.