Az Európai Unió 27 országának szakértői arra figyelmeztették az Európai Bizottságot, hogy tartsa távol magát a nemzeti tőkepiacoktól, megkérdőjelezve ezzel a Bizottság egyik legfontosabb programjának létjogosultságát. Ursula von der Leyen, az Európai Bizottság elnöke a következő időszakot egy „Befektetési Bizottságként” jellemezte, és Mario Draghi volt Európai Központi Bank-elnököt bízta meg egy átfogó jelentés elkészítésével a tőkepiaci integráció előmozdításáról, azonban azt a tagállamok most épp elbuktatják.
Az Európai Unióban a jövedelmi egyenlőtlenségek a 2008 előtti szintre tértek vissza, a nagy pénzügyi válság okozta sokk ugyanis eltüntette az addigi felzárkózás eredményeit, azóta pedig a különbségek csak lassan csökkennek. Ez pont arra utal, hogy a krízisekre adott nemzeti és uniós politikai intézkedések hatékonyak voltak, hogy mérsékeljek a negatív hatásokat. Ugyanakkor az egyenlőtlenségek stabilizálódása komoly kihívást jelenthet az EU-nak és a tagállamoknak. Főként, hogy az emberek nagyobbnak ítélik meg a vagyoni különbségeket, mint a tényleges helyzet. Magyarországon különösen szélsőséges a helyzet – állapítja meg a jövedelmi egyenlőtlenségeket vizsgáló jelentésében az Európai Bizottság. A készítők ezért további reformokat sürgetnek a társadalmi feszültségek megszüntetésére, mivel a zöld és digitális átalakulás súlyos veszélyeket hordoz.
Életbe lépett vasárnap az Európai Unió élőhelyek természetes állapotának visszaállítását célzó jogszabálya - jelentette be vasárnap az Európai Bizottság.
Június 6-ától 9-ig zajlanak az európai parlamenti választások, melynek során 27 országban tartanak egyidejűleg választásokat. Körképünkben megnézzük, mi a politikai helyzet a tagállamokban, elsősorban arra fókuszálva, melyik országból hány mandátumra számíthatnak a nagy európai pártcsaládok.
A NATO keleti szárnyán elégtelen a légvédelem: egy teljeskörű ellenséges támadás elhárításához a megfelelő eszközök alig 5%-a áll a katonai szövetség rendelkezésére – írja a Financial Times.
Ismét arra kérte Jens Stoltenberg NATO-főtitkár a katonai szövetség tagjait, hogy engedélyezzék a nyugati fegyverek Oroszország területe elleni használatát az ukrán hadsereg számára, és hozzátette: szerinte ez nem fog NATO-orosz háborúhoz vezetni.
Még mindig Európa felső harmadában helyezkedik el a magyar infláció, miután sokáig csúcstartó volt Európában, a legmagasabb inflációt produkáló országhoz képest viszont már jelentős a lemaradásunk – derül ki az Eurostat friss közléséből.
Mérséklődött az ipari termelés 2024 januárjában az EU-ban havi és éves bázison egyaránt - derül ki az Eurostat adataiból.
A NATO-nak nincsenek arra vonatkozó tervei, hogy csapatokat küldjön Ukrajnába - szögezte le Jens Stoltenberg NATO-főtitkár egy hétfői interjúban, elhatárolódva Emmanuel Macron francia elnöknek a nyugati csapatok Ukrajnába küldésével kapcsolatos felvetésétől.
Idősek jogosítványa, kezdők próbaidője, új feladatok a jogosítványszerzéshez - kulcsfontosságú témákról döntöttek Brüsszelben az Infostart beszámolója szerint.
Dmitrij Peszkov Kreml-szóvivő szerint Oroszország kész növelni a biztonsági intézkedéseket Kalinyingrádban, az orosz exklávéban. Moszkva aggodalmait az okozta, hogy az egyik litván diplomata a terület „semlegesítéséről” beszélt – írja az orosz állami RIA Novosztyi.
Három orosz magánszemély, többek közt Arkadij Volozs, az „orosz Google-ként” emlegetett Yandex társalapítója is lekerül az Európai Unió szankciós listájáról – írja három bennfentes forrás alapján a Sky News.
Donald Trump volt amerikai elnök egyik nemzetbiztonsági tanácsadója arról beszélt a Reutersnek, hogy szerinte többszintűvé kellene tenni a NATO-t: ennek értelmében az 5. cikkely védelme nem terjedne ki azokra a tagállamokra, akik nem áldozzák a GDP-jük előírt arányát hadügyi kiadásokra.
"Elkezdődött a háromnapos kormányülés Sopronbánfalván.” - ezzel a címmel tett ki egy fotóalbumot a Facebookra Orbán Viktor.
A Kazahsztánt, Kirgizisztánt, Örményországot, Fehéroroszországot és Oroszországot tömörítő Eurázsiai Gazdasági Unió (EAEU) viszonylag sikeres geopolitikai projekt Moszkva számára, hiszen az oroszok vitathatatlanul az unió domináns szereplői. Viszont a szervezet még nagyon gyermekcipőben jár, ezért jelentős lemaradásban van gazdasági együttműködés és integráció terén a nagy rivális, az Európai Unió mögött – írta meg a The Diplomat.
Régóta tart a háború az Apple és az Európai Unió között, a tét 13 milliárd euró. Brüsszel azzal vádolja az amerikai techcéget, hogy ennyit nem fizetett be az EU kasszájába. Az ügyben egyszer már nyert a kaliforniai vállalt, most azonban fordulat következhet – közölte a Bloomberg.
Nagy mennyiségű fegyver indult volna útnak Szíriából.
Sokkal többen halnak meg, mint kellene.
Kritikus a helyzet Székelyföld egyik legnépszerűbb turistalátványosságánál.
A fix kamatra vagy a változóra esküsznek a befektetők?
Fellélegezhetnek az állattenyésztők?