
Felmérések tanúsága szerint az Allee az egyik legkedveltebb bevásárlóközpont a fővárosban. Az elegáns enteriőr, a folyamatosan megújuló igényes üzletek, széles étterem- és kávézó kínálat, valamint a sok egyéb kényelmi szolgáltatás tudatos tervezés eredménye.
Az Allee folyamatos fejlesztésekkel igyekszik a látogatók kedvében járni. Ezen stratégiai tervek megvalósításáról kérdeztük Dr. Szilágyi Melindát, a Multi Hungary Kft. magyarországi vezetőjét.
Egy bevásárlóközpontot főként a megközelíthetősége, üzlet és szolgáltatás választéka, illetve az atmoszférája határozza meg. Milyen fejlesztéseket valósítottatok meg az elmúlt években?
Még 2021-ben történt egy jelentős megújulás az Allee életében, ami elsősorban az ételudvart és a nagyobb közös tereket érintette. Az autós látogatók komfortérzetének növelése érdekében a felújítás a teljes parkolóterületére is kiterjedt. A nagy költségvetésű beruházásunk során az esztétikai felújítások mellett jelenetős gépészeti és fenntarthatósággal kapcsolatos korszerűsítéseket is megvalósítottunk, amelyeknek egy része a látogatók számára kevésbé érzékelhető, azonban szükséges fejlesztés volt. A közös területeinket követően a kiszolgáló funkciókra, majd az irodaházunk lobbijainak korszerűsítésére koncentráltunk.
Az utóbbi időszakban jelentős megújuláson megy keresztül az Allee bérlői összetétele. Idén többek között üzletet nyitott a Cafe Frei, a Banana Moon, a Miniso és hamarosan az Intimissimi Uomo-t is az Allee bérlői között üdvözölhetjük. Milyen döntés előzi meg egy-egy üzlet nyitását, és hogyan illeszkednek az új márkák a jelenlegi bérlői struktúrába? Milyen kihasználtsággal üzemel jelenleg az Allee bevásárlóközpont?
Az új és tervezett üzletnyitásokat követően idén ismét elérhetjük a 100%-os bérbeadottságot.
Tudatosan optimalizálva frissítjük a bérlői összetételt: népszerű, keresett márkákkal állapodunk meg vásárlóink igényeinek megfelelően.
Számos újonnan a magyar piacra belépni kívánó nemzetközi kereskedőlánc, illetve a magyar piacon már jelenlévő ismert nemzetközi brand is szívesen nyitna üzletet az Allee-ban.
Közülük igyekszünk a vásárlói felmérések alapján a legnépszerűbb és leginkább hiányolt márkákkal szerződni. A bérbeadásnál keressük az új és izgalmas koncepciókat, a magas minőségű szolgáltatásokat, illetve fontosnak tartjuk, hogy teret biztosítsunk a kedvelt hazai márkáknak is. Idén számos magyar kiskereskedő kapott lehetőséget üzletnyitásra, bővülésre, mint például a Cafe Frei, az Anybody, a Bono Menswear Store, a Green Papír és a Superz.Budapest parfüméria.
Lízingstratégiánkat a piaci trendek vizsgálata mellett a jelenlegi vásárlóink és a most felnővő generációk igényeinek szem előtt tartásával alakítjuk ki. Erre jó példa a Superz.Budapest, az Anybody, a Libri könyvesbolton belüli Scruton kávézó, vagy éppen a november végén nyitó McDonanald’s étterem nyitása.

A fejlesztéseitek a látogatói igények minél magasabb szintű kiszolgálása érdekében történnek. Az új applikáció bevezetése mellett milyen fizikai fejlesztések zajlanak, illetve vannak kilátásban a jövőben?
A parkoló még kényelmesebbé tétele egyértelműen ide tartozik, terveink szerint legkésőbb 2025 első negyenévében bevezetjük a parkolójegy nélküli parkolást, valamint mosdóink kapcsán is tervezünk további fejlesztéseket.
Bérlőinkkel együttműködve törekszünk arra, hogy az Allee exkluzív színvonalához illő, a legmagasabb minőségi sztenderdeknek megfelelő, legújabb koncepcióval jelenjenek meg a bevásárlóközpontban. Ez elmúlt néhány hónapban bővült az üzlettér a Douglas, a dm, Lindt, a Green Papír üzleteknél, illetve a Notebook és a Cserpes Tejivó is megújultak. Shop-in shop formátumú üzletnyitásra is volt példa idén: az Office Depot jelent meg a Best Byte üzleten belül. Év végéig még tartogatunk néhány meglepetést az ételudvaron is.
Augusztus végével megújult az Allee Club mobilalkalmazásunk, számos új funkcióval: a folyamatosan frissülő kedvezmények mellett az app-használók a valós idejű navigációval könnyen megtalálhatják kedvenc üzletüket, és valamennyi Allee-ban zajló eseményről értesülhetnek. A parkolóhely emlékeztető funkció segítségével pedig vásárlóink könnyebben találhatnak vissza az autójukhoz.
A megújulási hullám folytatódik jövőre is. Számos házon belül átköltöző, kibővülő és legfrissebb koncepcióval megjelenő bérlővel állapodtunk már meg, de további tárgyalások is folyamatban vannak mind mágnesbérlői, mind kisebb területű üzlethelyiség vonatkozásában.
Az Allee évről évre hitelesebb, szebb és érdekesebb, a bérlők pedig sikeresek. A bérlői változások pozitív változások, melyek stabilizálják és magasabb szintre emelik a bevásárlóközpontunkat. Nem az Allee várja el az újdonságot és az izgalmat, hanem a látogatók. Ez arra sarkallja a kereskedőket és az üzemeltetést, hogy magasan tartsa a nívót, akár egy üzlet megújulásáról, akár egy új szereplőről van szó. Az elhivatott és felkészült bérbeadási, marketing és műszaki szakemberekből álló helyi csapaton kívül az Allee üzemeltetőjeként komoly szakmai támogatást kapunk a külföldi kollégáktól is. A nemzetközi tapasztalatokat másodperceken belül megosztjuk, ami szintén fontos a sikerhez, hiszen a naprakészség elengedhetetlen ebben a szakmában.

(x)
EESZT-leállás: megszólalt a minisztérium, kiderült, mi okozta a rendszer teljes összeomlását
Még mindig nincs megoldás.
Szomorú térkép jött Magyarországról - Ez még csak a kezdet
Jó ideig nincs kilátás a javulásra.
Olyan energiaforradalom kezdődött, ami mindent megváltoztat a következő évben
Hiába a politikai ellenszél, letarolja a piacot az olcsó energia.
Androidosok, figyelem! Villámgyorsan terjed az új vírus, azonnal kiürítheti a bankszámlákat
Főként Európában fertőzi meg a készülékeket az új kártevő.
Jönnek a karbonvám (CBAM) felszólítások - közeleg a szankciók ideje
Bár a karbonvámról (CBAM - Carbon Border Adjustment Mechanism) szóló rendelet több mint másfél éve hatályban van, a tapasztalatok szerint a magyarországi importőrök jelentős része még mindi

Amikor a vágy titokzatos tárgya már nem a Mona Lisa...(Egyáltalán: ki az a Mona Lisa?)
Igazolt tény, hogy a műtárgypiac rezisztens a válságokra, az aukciók tendenciája a folyamatos erősödés. A millenniumi generáció viszont nem befektetésként tekint a műtárgyakra. Zentai Péte

Robert Half - elemzés
Az augusztusi Top10 első helyezettje, de mielőtt vásárolnék, megnézem alaposabban.'24 áprilisában elemeztem már, akkor nagyon tetszettek a számai, jókat emelt, volt pénze az osztalékra, szép
Aki fejben nyugdíjba megy, az leépül - Megnyílik az egyik legkülönlegesebb alapunk
A HOLD-as üzletpolitika szerinti hároméves türelmi idő után megnyílt a nagyközönségnek a Palomar Alap, az egyik legkülönlegesebb alapunk. A Palomarban olyan eszközök, árupiaci- és kamatterm

Otthon Start Program: nem mindegy, melyik bankhoz fordulunk
HitelesAndrás - Keress, kövess, költözz! Otthon Start Program: nem mindegy, melyik bankhoz fordulunk Bár a 3%-os kamattal elérhető Otthon Start hitel kondíciója fix, a hitelbírálati szabályok
Robbanásszerű növekedés a hazai energiatárolásban
A MAVIR adatai szerint a magyar villamosenergia-rendszer akkumulátoros energiatárolási kapacitása 2025. május 1-jén elérte a 73,2 MW-ot. Ez óriási előrelépés ahhoz képest
Milyen devizában vegyem meg az ETF-et?
Ez a kérdés nagyon gyakran hangzik el befektetői körökben, a válasz pedig az, hogy abban, amiben a legegyszerűbb/legkevesebb tranzakciós költséggel jár.* Hiszen végeredményben teljesen mindegy
Mesterséges intelligencia - tovább növelheti a Nyugat dominanciáját -
Felerősítheti-e a Globális Észak kulturális dominanciáját az, ha a nagy nyelvi modellek legtöbbje angol nyelvű, a nyugati értékrendet tükröző anyagokra épül.

Tőzsdei túlélőtúra: Hogyan kerüld el a leggyakoribb kezdő hibákat?
A tőzsdei vagyonépítés során kulcsfontosságú az alapos kutatás és a kockázatok megértése, valamint a hosszú távú célok kitűzése és kitartó befektetési stratégia követése.
Kereskedés külföldi részvényekkel
Kezdő vagy, de külföldi részvényekkel kereskednél? Megmutatjuk, mire figyelj a kiválasztásnál, melyik platformunk a legjobb ehhez, és hogyan segít tanácsadó szolgáltatásunk, hogy magabiztosan lépj a nemzetközi piacokra.
Így befolyásolják a profik az élelmiszerárakat: kiderült, mi zajlik a háttérben
Az árupiac a nagy játékosok terepe.
344 milliárd dolláron ülnek – Mire készülnek Buffették?
Nem vették meg az április esést, nagy dobásra készülhetnek a Berkshire-nél.
Példa nélküli félév a régió tőzsdéin – hol van még jó beszálló?
A lengyel, a cseh, a román és a magyar piac is felértékelődésen ment keresztül.
