Uniós források

Több mint 2 milliárdos EU-támogatást költöttek kecskeméti útfejlesztésekre

MTI
Több mint 2 milliárd forintot fordított európai uniós forrásból útfejlesztésre Kecskemét önkormányzata - tudatta a város polgármestere az MTI-vel.

Szemereyné Pataki Klaudia (Fidesz-KDNP) elmondta: gazdasági területekhez kapcsolódó útfelújításokra Kecskemét 1,2 milliárd forint támogatást nyert a Terület- és településfejlesztési operatív program pályázatán (Top). A forrásból a város déli iparterületén található Búzakalász utcát, Mindszenti körutat, Kiskőrösi utat és Szent László körutat újították fel, mintegy 5355 méter hosszan.     

A polgármester kiemelte: mintegy 885 millió forint vissza nem térítendő támogatás segítségével a Szolnoki út 3,185 kilométer és a Reptéri út 155 méter hosszú szakasza is megújulhatott. A polgármester szerint, a fejlesztés nagymértékben hozzájárult Kecskemét déli, illetve keleti gazdasági övezeteinek könnyebb megközelíthetőségéhez.     

A város több mint 97 millió forint európai uniós támogatással megvalósított beruházása eredményeként egy felújított és egybefüggő kerékpáros útvonal is létrejött a Katona József Park, a Vasútpark, a Rákóczi út, a Főtér, a Petőfi Sándor utca, a Dózsa György út, az Izsáki út, a Csabay Géza körút, az Izsáki út és a Kecskeméti Fürdő közötti szakaszon. A projekt része volt a kerékpáros közlekedést népszerűsítő szemléletformáló kampány is - tette hozzá.

Ez a cikk "Az EU kohéziós politikájának hatásai Magyarországon - jelen és jövő" című, 2019. április 1-től 2020. március 31-ig tartó munkaprogram része, amelyet a Portfolio.hu-t kiadó Net Média Zrt. valósít meg az Európai Unió finanszírozásával. Jelen tartalom kizárólag a cikk szerzőjének álláspontját tükrözi. A munkaprogramot finanszírozó Európai Bizottság semmilyen felelősséget nem vállal a cikkben szereplő információk felhasználását illetően.
Holdblog

Többet katonára, mint oktatásra

A szokásos hétfői Agyviharon került elénk ez a grafikon, sokat nem is kell rajta magyarázni. Az ábra azt mutatja, hogy az egyes államoknak mekkora a... The post Többet katonára, mint oktatásra a

EUYOU – Mit tanultunk, és merre tovább az EU kohéziós politikájában?

EUYOU – Mit tanultunk, és merre tovább az EU kohéziós politikájában?

2025. július 14.

FIN-CON 2025

2025. szeptember 3.

Portfolio Sustainable World 2025

2025. szeptember 4.

Sikerklub hazai kkv-nak

2025. szeptember 16.

Hírek, eseményajánlók első kézből: iratkozzon fel exkluzív rendezvényértesítőnkre!
Ez is érdekelhet