Mit várhatnak a hazai vállalkozók? Kiderül Szegeden, a Portfolio ingyenes rendezvényén
Üzlet

Mit várhatnak a hazai vállalkozók? Kiderül Szegeden, a Portfolio ingyenes rendezvényén

Portfolio
A vállalkozásoknak folyamatosan alkalmazkodniuk kell a változásokhoz, szinte napról-napra néznek szembe új kihívásokkal. Milyen pénzügyi lehetőségei vannak a kkv-knak és mire készüljenek? Milyen piacbővítési, versenyképesség-növelési és fejlesztési lehetőségek valósíthatók meg a térségben? Mit gondolnak a régió gazdasági helyzetéről a helyi vállalatvezetők és a szakpolitikai döntéshozók? A Portfolio és a KAVOSZ országos rendezvénysorozatának szegedi állomásán egy csokorba gyűjtjük a legfontosabb, kkv-kat érintő információkat. A rendezvény ingyenes, de regisztrációhoz kötött.

A gazdasági helyzet jelenleg nem kedvez kifejezetten a beruházásoknak, az év első felében valószínűleg még tovább csökken a beruházási teljesítmény, de az év második felétől számíthatunk a beruházások élénkülésére, ugyanakkor könnyen lehet, hogy az éves átlagos teljesítmény a 2022-es alatt marad majd. Úgy tűnik azonban, hogy a válság ellenére virágzik a hitelpiac a magyar vállalkozásoknál: több mint 16 százalékkal nőtt tavaly a magyarországi cégek teljes hitelállománya, ez jóval nagyobb növekedés, mint amilyen 2021-ben volt.

beruhazas2-593338

A Magyar Nemzeti Bank által közzétett statisztikákból kirajzolódik, hogy a magas piaci kamatok miatt a vállalkozások a kamattámogatott hitelek irányába kezdtek mozgolódni, a forint instabilitása és a forint alapú hitelek magas kamatszintje pedig ahhoz vezetett, hogy a természetes devizafedezettel rendelkező cégek a devizahiteleket részesítették előnyben.

A Portfolio és a KAVOSZ gazdasági rendezvénysorozata május 10-én Szegedre érkezik, ahol arról is szó lesz, hogy még az idén várható-e javulás a gazdasági folyamatokban, milyen hazai források, hitelprogramok állnak a vállalatok rendelkezésére a válságkezelésben, valamint hogyan lehet megőrizni és növelni a versenyképességet nehezített pályán?

A rendezvénysorozat állomásain vállalatvezetők, szakértők, a szakpolitika és a finanszírozói oldal képviselői adnak áttekintést a helyi vállalkozások lehetőségeiről, a régió gazdasági kilátásairól és versenyképességéről.

Előadóink lesznek - többek között -

Tóth József, a Hiventures befektetési igazgatója

Tóth Gábor, a Csongrád-Csanád Megyei Kereskedelmi és Iparkamara (CSMKIK) szolgáltatási alelnöke, a PC Trade Systems Kft. ügyvezetője

Sipos Tamás, a VOSZ Csongrád-Csanád Vármegyei Szervezetének elnöke

Krisán László, a KAVOSZ Zrt. vezérigazgatója

Gellért Ákos, a Csongrád-Csanád Megyei Kereskedelmi és Iparkamara (CSMKIK) ipari alelnöke, a Naturtex Kft. ügyvezetője

Horváth Erika, a Garantiqa Hitelgarancia Zrt. szenior üzletfejlesztési menedzsere

A RENDEZVÉNY TÁMOGATÓINKNAK KÖSZÖNHETŐEN INGYENES, DE A RÉSZVÉTELHEZ REGISZTRÁCIÓ SZÜKSÉGES.

SZEGED - PÖRGESSÜK FEL EGYÜTT A HAZAI KKV SZEKTORT!
Portfolio-KAVOSZ országos gazdaságélénkítő roadshow
Információ és jelentkezés

Címlapkép: Getty Images

Holdblog

Hajtunk a bónuszért

Rendhagyó adásunkban Radnai Károllyal rakjuk rendbe az adózást, meg a filmipart. Előtte meg ketten a kommentelőket.  Milyen platformokon találjátok még meg? A HOLD After Hours... The post Hajtun

Ricardo

Vasárnap

Ma hangzik el Krasznahorkai Nobel-beszéde. Kertész stockholmi beszédét 2002-ben közvetítette a köztévé. A beszéddel egy időben az egyik kereskedelmi adón egy reality show ment, Lacit kiszavazt

Property Warm Up 2026

Property Warm Up 2026

2026. február 19.

Portfolio Investment Day 2026

2026. február 24.

Digital Compliance 2026

2026. március 3.

Retail Day 2026

2026. március 4.

Hírek, eseményajánlók első kézből: iratkozzon fel exkluzív rendezvényértesítőnkre!
Ez is érdekelhet