A Budapest Kongresszusi Központban megrendezett 5. Kortárs aukción 104 tételre licitálhattak az érdeklődők. Az ajánlatok élőben, telefonon, vételi megbízás útján és a galéria online felületén keresztül érkeztek. Az árverés 280 millió forint feletti összleütési értékkel zárult.
Keserü Ilona a háború utáni absztrakt művészet egyik kiemelkedő alkotója, Rekonstrukció című festménye nemrégiben Európa legrangosabb modern és kortárs gyűjteményébe, a párizsi Musée National d'Art Moderne – Centre Pompidou kollekciójába is bekerült. A most aukcióra bocsátott, Marilyn és a tenger című alkotása az életmű szintézise, 55 millió forintért cserélt gazdát.
A tavalyi Lengyelországban elért életműrekord után, Bak Imre Geometrikus kalligráfiája az életműben hazai aukciós rekordot jelentő áron, 42 millió forintért kelt el. Az árverésen számos életműrekord született: Maurer Dóra Taposott kép – Privát felvonulás című 1971-es munkájáért 20 millió forintot fizettek. Hortobágyi Endre Sárga kompozíció című alkotása 8 millió forintos, Ef. Zámbó István John Coltrane emlékére című műve 5,5 millió forintos, Botos Péter Gömbkereszt narancs és dicrolich üvegekkel című alkotása 5,5 millió forintos, míg Matzon Frigyes Női akt című szobra a kikiáltási ár hétszeresét jelentő 7 millió forintos leütési árral ért el életműrekordot.
1977-ben korszakváltás következett be Nádler István művészetében, ebben az évben festette Gyász III. című művét is, amelyen a szín mintegy vizuális tárgyat teremtő minőségben van jelen. Az alkotás 24 millió forintért cserélt gazdát. Lakner László két licitre bocsátott képe, az 1988-as Duchamp 6,5 millió forintért, míg az 1966-69 között készült Tükörszáj 19 millió forintért kelt el. Fiedler Ferenc cím nélküli alkotása 13 millió forintért cserélt gazdát. Izgalmas licitharc bontakozott ki Korga György Évszakok című festményéért: 600 ezer forintos kikiáltási árról indulva végül 5 millió forintnál koppant a kalapács.
Címlapkép: Keserü Ilona: Marilyn és a tenger
A jelen írás nem minősül befektetési tanácsadásnak vagy befektetési ajánlásnak. Részletes jogi információ
Találd meg a neked való befektetési alapot!
Tőzsdefelvásárlás: váratlan feszültség Szlovénia és Horvátország között
Váratlan diplomáciai hullámok.
Három év börtönt kapott a sztárkereskedő, a cége majdnem beleroppant a könyvelési csalásba
Hatalmas veszteséget rejtettek el.
Hatalmas nyomás alatt az Nvidia - Itt az új trónkövetelő
Megkérdőjeleződött a chipgyártó üzleti modellje.
"Kell egy pofon Európának, hogy észhez térjen"
"Az állam és a privát szféra összefonódása akkora versenyhátrány Magyarországnak, ami sehol máshol nincs, ez szuper extrém az Európai Unió más országaihoz hasonlítva." Szabó Balázs,...
Energiatároló cégeknek: itt a rég várt pályázat
A 2025. júniusában meghirdetett pályázat célja nem más, mint felpörgetni a vállalkozások saját energiatároló és megújulóenergia-termelő kapacitásainak kiépítését.
Devizában még az osztalék sem egyszerű
A HOLD privátbankárai ugyan nem tanácsadók, ügyfeleink mégis ezernyi problémával fordulnak hozzánk. Ezekből szemezgetünk, egyfajta edukációs jelleggel: melyek azok a tipikus kérdések és pro
Energetikából finanszírozott oktatás: a texasi egyetemi rendszer
A texasi egyetemi rendszert ma már a fosszilis bevételek mellett a zöldenergia-értékesítésből és az adatközpontok telepítéséből származó források is finanszírozzák.
Kihívások éve a könyvvizsgálatban - tapasztalatok trendek
A könyvvizsgálat kívülről gyakran statikus szakmának tűnik: szigorú standardok, jól körülhatárolt eljárások, kiszámítható munkarend. Az előző év azonban ismét bebizonyította, hogy a s
A politika első számú fegyvere: a gazdasági fantazmagória
Egyik napról a másikra 7 millió gyermek tűnt el az Egyesült Államokban. Franciaországban sokan próbálnak "karriernyugdíjasok" lenni. New Yorkban volt idő, amikor inkább felgyújtották a... T
Franklin Resources Inc. - kereskedés
Júniusban néztem rá legutóbb, akkor 18%-os pluszban voltam, ez mostanra 7%-ra olvadt. De szerintem nincsen semmi baj, ez csak egy korrekció, és nemsokára megint emelkedni fog.Hetes:Pont ugyanúgy l
Megjelent a tervezet: meghosszabbítják a kamatstopot a diákhiteleknél
A tervezet alapján a szabad felhasználású Diákhitel1 esetében a kormány meghosszabbítja félévvel a kamatstopot, az érintett kölcsönök kamata 2026. január 1-től 2026. június 30-ig érvényb
Most kiderült, mitől tartanak a legjobban a szupergazdag magyarok
Szépen nőtt a vagyonuk.
Tényleg soha nem álltunk ilyen közel a háború lezárásához?
Vajon sikerül kompromisszumot kötni?
Kiderült, mire készülnek a magyarok a pénzükkel – Megszólalt az Erste vezérigazgató-helyettese
Cselovszki Róberttel beszélgettünk.
Bikák és Medvék: Kivel jobb haverkodni a tőzsdén?
Hogyan ismerd fel, hogy épp emelkedő (bull) vagy csökkenő (bear) piacon jársz? Megtanulhatod, mikor érdemes növelni a kockázatvállalást, és mikor jobb óvatosan hátrálni.
Tőzsdei adrenalin vs. nyugodt hozam – te melyiket választod?
Tőzsdéznél, de nem tudod, merre indulj? Ismerd meg egy aktív trader és egy alapkezelő gondolkodását a Portfolio Investment Services online előadásán Vidovszky Áronnal!


