Az ukrajnai háborúban vannak olyan frontszakaszok, ahol az oroszok kitartó próbálkozásai ellenére sem sikerül áttörni az ukrán védelmet, viszont a veszteségek folyamatosan emelkednek.
A BTR-82-es pszh a múlt hét óta az orosz fegyveres erők igazi sztárja, hiszen az egyik ilyen páncélosuk brutális közelharcban kiütötte egy amerikai gyártmányú M2 Bradley gyalogsági harcjármű irányzórendszerét. Nem is kellett több az orosz propagandagépezetnek, gyorsan bemutatták a jármű erényeit, csak a célpontválasztás sikerült mókásra.
Az amerikai M2A2 Bradley-ket használó 47. ukrán dandár tette közzé nemrégiben azt a felvételt, amelyen az egyik lövészpáncélosuk belefut egy orosz BTR-82-es páncélozott szállító harcjárműbe, a két jármű pedig közvetlen közelről nyit tüzet egymásra.
26 BTR-80A típusú páncélozott katonai járművet adott el Magyarország Szerbiának - írja a Srbija Danas szerb lap.
Egyre súlyosabb harcokat jelentenek Herszon megyében, ahol az ukrán haderő átkelt a Dnyeper folyón, majd elkezdte visszaszorítani az oroszokat. A harcokról most videó is érkezett, amelyen az oroszok megpróbálják visszaszerezni az elvesztett állásaikat Krinki településen.
Harcképtelenné tett, majd felrobbantott egy ukrán Leopard 2A4-es harckocsit az orosz haderő Ukrajna déli frontján. Nem kizárt, hogy ez ugyanaz a Leopard tank, melynek fotói bejárták a nemzetközi sajtót, miután az ukrán haderő rendszerbe állította tavasszal az első német harckocsikat.
Bár az orosz-ukrán háború másfél éve alatt számtalan példát láthattunk arra, hogy a harcoló felek különféle nem szabvány felszerelésekkel próbálják meg növelni a fegyverek harcértékét, az meglehetősen ritka, hogy egy ilyen eszközt éles bevetésen láthatunk. Az oroszok most kipróbálták az egyik ilyen csodafegyvert, várható eredménnyel.
Az MH Bocskai István 11. Páncélozott Hajdúdandár május 08-án technikai átcsoportosítást hajt végre Debrecen és Táborfalva között.
Friss videó jelent meg a Twitteren, melyen egy finoman szólva is szorult helyzetbe került ukrán katona látható. Úgy tűnik, hogy a folyamatos golyózápor nem zavarta túlságosan a katonát, nyugodtan lövöldözött visszafelé.
Azt már korában is tudni lehetett, hogy Ukrajna a fronton is beveti az Oroszországtól zsákmányolt 2B16 és 2SZ23 Nona 120mm-es aknavetőket, azt azonban most ismerte el az ukrán védelmi minisztérium, hogy a fegyverek nem szovjet gyártmányú lőszerrel működnek, hanem az amerikaiak saját 120mm-es lőszereivel.
A hétvégén hivatalosan is átvette az első Lynx gyalogsági harcjárművet a Magyar Honvédség, ezután pedig bemutatták az eszközt a Hősök terén a nyilvánosság előtt is. A Rheinmetall IFV-je kategóriáján belül az egyik legmodernebb a világon, Magyarország az első olyan ország, amely rendszeresíti a páncélost és hamarosan a tömeggyártása is megindulhat itthon. Talán azt is érdemes megjegyezni, hogy a rendszerbe állított, honvédségi Lynx felszereltségéből adódóan igencsak máshogy néz ki, mint az a prototípus, melyet a korábbi bemutatókon láthattunk. Íme 5 fontos tény a Magyar Honvédség új gyalogsági harcjárművéről és a döntéshozók hozzá kapcsolódó terveiről.
Teljessé vált a Magyar Honvédség H145M-flottája, elképzelhető, hogy ezeket a helikoptereket hamarosan műveleti területen, például Maliban is kipróbálják – nyilatkozta Maróth Gáspár védelmi fejlesztésekért felelős kormánybiztos a Magyar Nemzetnek.
Tavaly decemberben jelentették be, hogy Magyarország egy teljesen újfajta „következő generációs katonai jármű” fejlesztésébe és sorozatgyártásába kezd. A projektről egyelőre nem sok konkrétumot tudni azon kívül, hogy a Rheinmetall-lal közösen valósul meg, a járművet Kaposváron gyártják majd és kerekes lesz. Az információhiány egyik oka az lehet, hogy a K+F tevékenység még nem indult el érdemben, a másik pedig az, hogy számos technológiai innováció, amely a katonai járműve kerülhet, még fejlesztés alatt áll. Ha a projekt a tervezett időkereten belül sikeres lesz, Magyarország akár teljesen új fejezetet nyithat meg a globális harcjárműgyártásban.
Hatalmas vámügyi korlátozás jöhet a kínai olcsó termékek kitiltására.
A döntés azonban a részvényeseké.
Leporolta a legdurvább fegyverét az Európai Bizottság.
Drámai áremelkedés tapasztalható: 2010 óta közel négyszeresére emelkedtek a termőföldárak Magyarországon.
A Checklistben Hortobágyi T. Cirill főapátot, a Pannonhalmi Főapátság vezetőjét kérdeztük.
Estek a piacok a beszéd hatására.