Ursula von der Leyen, az Európai Bizottság jelenlegi elnöke az Európai Néppárt csúcsjelöltjeként győzelmet ünnepelhet, de szorult helyzetbe került. Az EP-választáson a valódi szélsőjobboldali áttörés elmaradt, az újra alakuló parlamentben a mérsékelt erők továbbra is többséggel bírnak, de a német politikus népszerűsége az eddig őt támogató frakciókban is alacsony. Mivel öt évvel ezelőtt mindössze kilenc szavazattal szerzett többséget, az újraválasztási kilátásai most még rosszabbnak tűnnek. Orbán Viktor kormánya is főszereplő lehet a megbuktatásában Olaf Scholz és Emmanuel Macron mellett.
A közelgő európai parlamenti választások jelentős változást hoznak az Európai Unió pártpolitikai szintjén, és az Euronews legfrissebb nemzetközi kutatása szerint a konzervatív erők erősödnek meg a leginkább. A felmérés szerint a jobbközép, az ultrakonzervatív és a szélsőjobboldali pártok vezetnek a főbb uniós országokban, míg a liberális-demokraták valószínűleg fájdalmas vereséget szenvednek, a balközép oldal pedig várhatóan nem gyengül tovább, mint az előző két választáson, mivel most egy-két országban új helyeket tudnak maguknak megszerezni. Nagy kérdés, hogy a Magyarországról minden jel szerint bejutó Tisza Párt, valamint a jelenleg pártcsalád nélküli Fidesz hova húz majd.
Kedden az európai parlamenti képviselők szavaznak az Erasmus-program jövőjéről, de komoly vita bontakozott ki: a jobbközép Európai Néppárt (EPP) a szélsőjobboldali képviselők támogatásával kezdeményezte a jogszabály szövegének módosítását, amelynek célja az Erasmus-program előnyeinek kiterjesztése Magyarországra is, amely jelenleg nem fér hozzá a programhoz. Eközben Navracsics Tibor területfejlesztési és közigazgatási miniszter arra kérte Miskolc ellenzéki polgármesterét, aki a helyi egyetem kuratóriumának tagja, hogy álljon ki a közérdekű vagyonkezelő alapítványi rendszer mellett.
Az Európai Néppártnak (EPP) felül kell vizsgálnia eddigi álláspontját a Fidesz tagságáról - jelentette ki Donald Tusk, az EPP elnöke a pártcsalád tagjainak írt nyílt levélben szerdán.
Nem szerepel a Fidesz tagságának megvitatása az Európai Néppárt (EPP) jövő hétfőn összeülő politikai gyűlésének napirendjén - a Népszavát tájékoztató szemtanúk szerint ezt közölte Donald Tusk, az EPP elnöke az Európai Parlament néppárti frakciójának ülésén.
Egyelőre nem zárják ki a Fideszt az Európai Néppártból (EPP), mert nincs meg a magyar kormánypárt tagságának megszüntetéséhez szükséges többség a jobbközép erőket összefogó pártcsaládban - jelentette pénteken a Der Spiegel az MTI összefoglalója szerint. A cikk legelején kiderül: a CDU és CSU hozzáállása is kellett mindehhez.
Azonnal és végleg le kell állítani a magyar kormány Brüsszel elleni kampányát - jelentette ki Manfred Weber, az Európai Néppárt (EPP) európai parlamenti (EP-) frakcióvezetője és EP-választási csúcsjelöltje a Bild című német lapnak a Fidesz EPP-tagsága megőrzésének feltételeiről.
A Brexit azután kezdődött, hogy az akkori brit kormányfő kilépett az Európai Néppártból (EPP) és én nem akarok újabb szakadást Európában, részben ezért is van még mindig a Fidesz a pártcsaládunkban - lényegében ezt mondta az osztrák Kurier napilapban adott, ma megjelent interjújában a pártcsalád frakcióvezetője, aki jó esélyekkel pályázik az Európai Bizottság elnöki posztjára is. A régiós országok közül a magyar és cseh esetleges EU-kilépés egy közelmúltbeli tanulmányban is előjött, mint a lehetséges forgatókönyvek egyike:
Bedurvultak az ukrán drónok.
Cikkünk folyamatosan frissül.
Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború eseményeivel.
A gyepek és méhlegelők körül mindig forró a hangulat, de a tét sokkal nagyobb a lakók igazánál.
Körvonalazódik, mihez kezdtek a magyarok a felszabaduló megtakarításaikkal.
Eltűnik az egyik legfontosabb bevétel?