Peter Navarro, Donald Trump kereskedelmi főtanácsadója pozitív fejleményként értékelte az amerikai gazdaság 0,3 százalékos zsugorodását mutató adatokat, kijelentve, hogy a vámok miatti importnövekedés hatásának kiszűrésével valójában 3 százalékos növekedés látható – közölte a Newsweek.
A Liberális Párt végzett az első helyen a hétfőn tartott kanadai szövetségi parlamenti választáson, és bár úgy tűnik, az abszolút többséget nem sikerült bezsebelnie a liberálisoknak, a pozícióját csupán március közepe óta betöltő Mark Carney-nak sikerült megőriznie a miniszterelnöki széket. A kampány során a liberálisok mindvégig a Donald Trump amerikai elnök jelentette fenyegetésre figyelmeztettek, győzelmi beszédében pedig Carney kijelentette, "túl vagyunk az amerikai árulás okozta sokkon, de soha nem szabad elfelejtenünk a tanulságokat." A Pierre Poilievre vezette konzervatívoknak ugyanakkor óriási csalódást jelent a zsinórban negyedik választási vereség: pár hónapja csak annyi volt a kérdés, hogy mekkorát tarolhatnak a közelgő szavazáson, most viszont maga Poilievre is elveszítette parlamenti mandátumát, és második évtizedüket kezdhetik ellenzékben.
Mark Carney miniszterelnök vezette Liberális Párt várhatóan megnyeri a kanadai szövetségi választásokat, miközben a kampányt Donald Trump amerikai elnök provokációi és kereskedelmi vámjai árnyékolták be - írta a CNN.
A legfrissebb közvélemény-kutatások egyöntetűen arról árulkodnak, hogy az amerikai választópolgárok egyre kisebb százaléka bízik Donald Trump gazdaságpolitikájában, miközben a párt a kötelékek szorosra fonásával próbál reagálni - közölte a Bloomberg.
Donald Trump amerikai elnök népszerűsége jelentősen csökkent hivatalba lépésének első 100 napja alatt, miközben a legtöbb intézkedése számottevő ellenállást váltott ki - írja a Washington Post az ABC News és Ipsos együttműködésében készült közvélemény-kutatásukra hivatkozva.
Május 4-én tartják Romániában a megismételt elnökválasztás első fordulóját. A voksolást azért kell újra megtartani, mert az eredeti, november 24-i első forduló kapcsán az a gyanú merült föl, hogy Moszkva titokban segítette a győztes jelöltet. A május 18-án esedékes második fordulóba négy jelöltnek van esélye bejutni. Kik ők?
Az amerikai választók láthatóan elégedetlenek Donald Trump amerikai elnök eddigi munkájával: népszerűségi mutatói már 7 százalékpontot estek három hónap alatt – írta meg a New York Times.
Széleskörű megbecsülés övezte Ferenc pápa személyiségét és pápai tevékenységét a 16 év feletti magyar társadalomban az Europion legújabb gyorsfelmérése alapján, ami 1300 válaszadó részvételével készült országos reprezentatív mintán április 22-én, a pápa halálának másnapján. A társadalom (relatív) többsége az egyházon belüli progresszív (reformista) szárnyhoz sorolta a pápát és az általa felkarolt témák közül a legtöbben a “társadalmi igazságtalanságokat és szegénységet” említették - közölte az Europion.
Donald Trump többször is célozgatott arra, hogy 2028-ban ismét indulna az elnöki székért, ezt azonban az Egyesült Államok alkotmánya tiltja, mivel ez lehetne a jelenlegi elnök harmadik ciklusa. Egy friss felmérés szerint ráadásul az amerikaiak sem nem lelkesednek az ötletért - számolt be a Fox News.
Friss felmérést közölt a CNBC: Donald Trump amerikai elnök gazdasági intézkedéseit sosem látták még ilyen borúsan az amerikaiak.
Az ABC News által egy hónappal ezelőtt megszüntetett FiveThirtyEight alapítója, Nate Silver statisztikus és adatguru Alexandria Ocasio-Cortez képviselőt tartja a Demokrata Párt legesélyesebb elnökaspiránsának 2028-ban, ami valóban nem tűnik elképzelhetetlennek a legutóbbi közvélemény-kutatási adatok tükrében - számolt be a Hill.
Crin Antonescu, a jelenlegi román kormánykoalíció közös államfőjelöltje tagadja, hogy együttműködött volna a kommunista titkosszolgálattal. A politikus azt mondta, hogy 1988-ban megfigyeltként írattak vele jelentést egy disszidálni próbáló barátjáról.
Bár az árrésstop hatására sok termék ára csökkent a boltokban, a magyarok többsége ezt nem érzi, sőt inkább úgy véli, hogy emelkednek az árak - derül ki a 21 Kutatóközpont kutatásából, amelyet a Portfolio megbízásából készítettek.
A Morning Consult hétvégén végzett közvélemény-kutatása szerint 2021 májusa óta most először fordult elő, hogy az amerikaiak szívesebben bíznák a kongresszusi demokratákra a gazdaság irányítását, mint a republikánusokra. A fordulópont minden bizonnyal összefüggésben áll a republikánus elnök, Donald Trump által kirobbantott vámháborúval és az arra adott piaci reakciókkal.
Szoros versenyt mutat a román államfőválasztás első fordulójában a legesélyesebb jelöltek között a CURS közvélemény-kutató intézet vasárnap közzétett felmérése.
Április 2-át a „felszabadulás napjaként” hirdette meg Donald Trump, azt viszont nem tudni, hogy április 9-e miképp fog bevonulni a történelemkönyvekbe. Szerdán az amerikai elnök három hónapra felfüggesztette a múlt héten drámai módon bejelentett viszonossági vámjait, a 10%-os alapvám, és a Kínára kivetett 145%-os importtarifa ellenben maradt. A tőzsdék azonnal fellélegeztek a hír hallatán, a piacok kilőttek – ám rövid időn belül korrigáltak is, amint leesett a tantusz a Wall Street-en, hogy a vámháború bizony ezzel nem ért véget, és Donald Trump sem vált kiszámíthatóbbá, mint azelőtt. De mindeközben befutottak az első közvélemény-kutatási adatok arról, hogy az amerikaiak véleménye hogyan változott a Trump-adminisztrációról az idő alatt, amíg a Fehér Ház szerint az „alkukötés művészetét” láthattuk. Annyit előrebocsáthatunk, hogy nemcsak a tőzsdéken születtek negatív rekordok.
A költségoptimalizálás hozhat felpattanást idén.
Péntek hajnalban jön a gyorsjelentés.
A Pénztárszövetség elnöke kifejtette a véleményét.
Cikkünk folyamatosan frissül a háború eseményeivel.
Csőre töltött fegyverrel várják Washington válaszát.
Mi áll a GDP-csökkenés mögött?
Távozik a guru a Berkshire Hathaway éléről.
Nyitrai Győzővel, az MBH Befektetési Bank üzlet- és termékfejlesztésért felelős vezérigazgató-helyettesével beszélgettünk.