Az összeomlott luna kriptopénz új verziója már több tőzsdén kereskedhető, bár eddig eddig nem néz ki túl jól a "feltámadás", hiszen hamar beszakadt a kriptopénz árfolyama.
A TerraUSD piaci kapitalizáció alapján az egyik legnagyobb kriptopénz volt, mielőtt az árfolyama összeomlott volna. A kriptopiaci kísérlet bukásán a befektetők óriási vagyonokat buktak, és sokan azon tűnődnek, vajon egész csak egy átverés volt-e. Egy massachusettsi sebész nem tudja megállni, hogy ne gondoljon arra, hogyan veszítette el új családi házára szánt pénzét; egy fiatal ukrán öngyilkosságot fontolgatott, miután elvesztette megtakarításainak 90 százalékát; más befektetők feladták álmaikat, hogy új vállalkozásba kezdjenek, vagy kilépjenek a munkahelyükről.
A múlt hét végén a Terra ökoszisztéma gigantikus bukása rázta meg a kriptovaluta-piacot, melynek következményeképp dollár tízmilliárdok égtek el kifejezetten rövid idő alatt. A befektetők nyilvánvalóan már nagyon kíváncsiak voltak arra, hogy mi történt azzal a több mint 3 milliárd dollárnyi bitcoinnal, amelyet a Terra kriptocég különített el korábban arra az esetre, ha a projekt bedőlne - most megkapták a választ.
Nem csak az általánosan rossz piaci hangulat rázta meg a kriptopénzek piacát az elmúlt napokban, hanem az egyik projektnek a gigantikus bukása, mely során dollár tízmilliárdok égtek el néhány nap leforgása alatt. A Terra hálózat ígéretesen induló, gyors növekedésű kriptoprojekt volt, ráadásul az egyik natív stablecoinja, a dollárhoz kötött UST az egyik legnagyobb piaci értékű tokennél vált néhány éves pályafutása alatt. A történet azonban alapjaiban változott meg, amikor az UST árstabilitást fenntartani hivatott mechanizmusa feladta a szolgálatot és hirtelen zuhanni kezdett a stablecoin értéke - ez persze vitte magával a Luna token értékét, hiszen a két token között nagyon szoros kapcsolat van.
A magas infláció miatti intenzív jegybanki kamatemelési kilátások eleve nem tettek jót a kamatot nem ígérő kriptopiaci termékeknek az elmúlt hetekben, aztán az egyik legnagyobbá vált stablecoin (UST) körüli, minap elindult óriási felfordulás alapvető bizalomrombolást vitt végbe a legtöbb altcoin esetén. A napok óta egyre komolyabb esés mára oda vezetett, hogy számos nagyobb altcoin 15-30% közötti zuhanást szenvedett el, az UST projektjéhez kötődő Luna árfolyama pedig mára gyakorlatilag összeomlott, hiszen ma 90% feletti mínuszt produkált.
Durván beszakadt az UST, a világ harmadik legnagyobb stablecoinjának árfolyama a kriptopiacon az elmúlt napokban látott eladási hullám közepette, ami további pánikot generált a piacon.
A péntek délutáni kereskedésben könnyedén áttörte a bitcoin a 48 ezer dolláros szintet felfelé, ahonnan az elmúlt egy héten kétszer is csúnyán lefordult, így most a vevők diktálnak és az árfolyam közel került az 50 ezer dolláros szinthez. A bitcoin ugrása természetesen az altcoinok piacán is jelentős emelkedést váltott ki, illetve néhány nagyobb altcoinnál az elmúlt hetek nagy ralija utáni jelentős korrekció esélyét csökkentette.
Fontos euróövezeti adatok érkeznek ma.
Nagyot nőttek az eladások.
Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború legfontosabb híreivel.
A háború kezdete óta nem találkozott az ukrán és az orosz vezető.
Az OTP lehet a nap nyertese?
Nagyon gyorsan döntött a konklávé.