Érdemes még vásárolni, miközben rekordközelben vannak az amerikai indexek? Milyen tanulságokat vonhatunk le Trump és Musk csörtéjéből? Menekülni érdemes, vagy most kell beszállni a Wizz Airbe? Ez mind kiderül az Investből, a Portfolio új kéthetente csütörtökön jelentkező tőkepiaci videós podcastjéből, amelyben Vidovszky Áron és Nagy Viktor reagál az elmúlt napok legfontosabb tőzsdei eseményeire. Az adást június 10-én rögzítettük.
Elon Musk és Donald Trump viszonya látványosan megromlott, a korábban szövetségesként működő tech-milliárdos és az amerikai elnök nyilvánosan esett egymásnak, a vita középpontjában pedig az elektromosautó-támogatások kivezetését is tartalmazó költségvetési törvényjavaslat állt. A szócsata heves árfolyamesést hozott a Teslánál, de a por leültével a befektetők inkább lehetőséget láttak a botrányban, hiszen hamar elkezdték venni a megütött részvényeket. Ma Elon Musk már megbánását fejezte ki az X-en, amivel elindulhat a békülés a két fél között. Közben a Tesla árfolyama már feljebb nyithat, mint ahol története legnagyobb zuhanása előtt állt.
Alaposan megszenvedte a Tesla árfolyama, mikor múlt héten Donald Trump és Elon Musk nyilvános vitába keveredett, ami végül komoly vádaskodásba és fenyegetőzésbe torkollott. A Tesla árfolyama több mint 14 százalékot esett, a cég piaci kapitalizációja 150 milliárd dollárral csökkent, Musk vagyona pedig 34 milliárd dollárral esett vissza - mindez egy nap alatt. A befektetők magatartásából viszont egyáltalán nem pánikhangulat látható, sőt, nagyon úgy tűnik, hogy kiváló vételi lehetőséget láttak az esésben. Ennek ékes példája, hogy a részvényt követő tőkeáttételes ETF története legnagyobb tőkebeáramlását tapasztalta a szópárbaj másnapján, ami arra utal, hogy a befektetők még extra kockázatot is hajlandók vállalni, bízva a részvény visszapattanásában. Spoiler alert: eddig bejött.
Donald Trump amerikai elnök azt mondta egy telefonos interjúban, hogy Elon Musk techguru békülni szeretne vele – írta meg az ABC News.
Donald Trump ma őrültnek nevezte Elon Muskot, és belengette, hogy meg kéne vonni az állami megrendeléseket a milliárdos cégeitől. Közben Elon Musk arról posztolt, hogy Trump nélküle elvesztette volna a választást, és hogy Donald Trump neve szerepel az Epstein-aktákban. A szópárbaj közepette a Tesla árfolyama közel 15 százalékot zuhant.
Donald Trump szerint Elon Musk valójában a Tesla érdekei miatt neheztel rá, és nem is a republikánus költségvetési törvényjavaslat miatt bírálta őt - ezzel örökre vége lehet a barátságnak.
Zuhanórepülésben vannak a Tesla eladásai Európa-szerte, és most már az eddig stabilnak számító brit piac is megtört. A friss adatok szerint a vállalat eladásai az Egyesült Királyságban több mint két éve nem látott mélypontra estek, miközben versenytársai – köztük a Volkswagen és a kínai BYD – látványos növekedést mutatnak, és a szélesebb piacon is alapvetően nőtt a kereslet. A Tesla gyengélkedésének hátterében nemcsak termékciklusváltás, hanem politikai és reputációs problémák is állnak.
Howard Lutnick kereskedelmi miniszter szokatlan módon Tesla-részvények vásárlására buzdította a nyilvánosságot, miközben a vállalat részvényárfolyama jelentősen csökkent december óta, és több kihívással is szembesül - tudósított a Cnbc.
Donald Trump második elnöki beiktatásán jelen lévő milliárdosok együttesen 209 milliárd dollárt veszítettek vagyonukból az elmúlt hét hétben. A legnagyobb veszteséget Elon Musk könyvelhette el, akinek vagyona 148 milliárd dollárral csökkent.
A Reuters értesülése szerint Donald Trump amerikai elnök csütörtökön közölte kabinetjének tagjaival: nem Elon Musk, hanem ők mondják ki a végső szót a kormányzati ügynökségek személyzeti és stratégiai kérdéseiben, így a létszámleépítések ügyében is.
A republikánusok felé hajló Fox News műsorvezetője, Sean Hannity interjút készített Donald Trump amerikai elnökkel és Elon Musk milliárdossal, ami kedden került adásba. A beszélgetés során a két politikai szövetséges védelmébe vette a szövetségi kormányzat átalakítását célzó lépéseiket, de rengeteg más téma is szóba került - jelentette a Hill.
Elon Musk bejelentette, mikor jön a ChatGPT kihívójaként várt Grok 3 mesterségesintelligencia-modell bemutatója.
Hétfőn helyi idő szerint déli 12 órakor beiktatták Donald Trumpot, az Egyesült Államok 47. elnökét a Capitolium kupolacsarnokában – de a megszokott látványt, a szövetségi törvényhozás épületének lépcsősorát Ronald Reagan második eskütételéhez hasonlóan beltérre cserélték a fagyos időjárás miatt. Beiktatási beszédében Trump "új aranykor" beköszöntét említette, majd nem sokkal később tollat ragadott: elődje, Joe Biden intézkedései közül 78-at visszavont, és több tucat másik elnöki rendeletet is aláírt, egy részüket a támogatói előtt egy washingtoni sportcsarnokban, míg másikat immár az Ovális Irodában ülve. Ez történt tegnap óta Amerikában.
A TikTok jövője körüli spekulációk hatására jelentősen emelkedni kezdett a Tesla részvényárfolyama. A közösségi médiaplatformnak amerikai tulajdonost kell találnia a közelgő betiltás elkerülése érdekében, és egyes elemzők szerint Elon Musk lehet a legesélyesebb vevő. A helyzet komoly hatással lehet a technológiai szektor erőviszonyaira és a nemzetközi kapcsolatokra is - jelentette a Yahoo Finance.
Az amerikai szenátus két demokrata tagja, Elizabeth Warren és Michael Bennet aggodalmát fejezte ki az OpenAI vezérigazgatójának, Sam Altmannak címzett levelében. A szenátorok szerint a nagy technológiai vállalatok, köztük az OpenAI is, megpróbálnak közeledni az új Trump-kormányzathoz, hogy elkerüljék a szigorúbb szabályozást és korlátozást. A levél nyilvánosságra hozatala után élénk vita bontakozott ki a tech cégek politikai befolyásáról és az adományozás etikai kérdéseiről - tudósított a Cnbc.
Elon Musk nyíltan támogatta Donald Trumpot az elnökválasztási kampány alatt, el is indultak a találgatások azzal kapcsolatban, hogy Musk milyen kedvezményeket kaphat a következő amerikai elnöktől a támogatásáért cserébe. A Reuters úgy tudja, hogy Trump és csapata azt szeretné, ha a januárban hivatalba lépő kormányzat megszüntetné - az egyébként Elon Musk és a Tesla által ellenzett - automatizált vezetési rendszerekkel ellátott autók baleseteiről szóló jelentéstételi kötelezettséget, vagyis a Teslára szabnák az új szabályozást.
A techmilliárdos az amerikai kétpártrendszert haladná meg.
Cikkünk folyamatosan frissül.
Az EU egészében jóval kevesebb menedékkérelmet adtak be az év első felében, mint tavaly ilyenkor.
Humanitárius együttműködés ürügyén.
A brit külügyminiszter Damaszkuszba utazott.
A nyaralóknak nem kedvez majd az idő, az aszályhelyzetnek azonban nagyon is.
Az invazív szúnyogfajok megjelenésével új kórokozók is felbukkanhatnak.
10 milliárd forintos támogatással mentenék meg a nyarat.
Így termelj, tárolj és válj le a hálózatról egyszer és mindenkorra!