Nehéz helyzetben a pályaválasztók: szakadék tátong a megfizetett és a megbecsült szakmák között

Az, hogy egy hivatást milyen társadalmi megbecsülés övez, nem feltétlenül áll összhangban azzal, hogy az adott szakmában mekkora az átlagbér. Egy ápoló, vagy tanár munkájának társadalmi értéke lehet magasabb, mint egy banki szakemberé, a bére viszont jóval alacsonyabb. Viszont lehet egy hivatás presztízse és díjazása is magas, azonban az azt betöltő személy gazdasági haszna az országnak elenyésző. A Pénzcentrum annak jár utána, hogy a magyarok körében mely szakmák élveznek nagyobb társadalmi megbecsültséget, és ez hogyan jelenik meg a bérezésben.

Ingatlanszakma az oktatásban: sokan azt hiszik, hogy ez csak az ingatlanközvetítésről szól

Ingatlanszakma az oktatásban: sokan azt hiszik, hogy ez csak az ingatlanközvetítésről szól

Az egyik örök igazság, hogy a jövő a fiataloké. De hol vannak a fiatalok? Van minőségi tartalék és megfelelő jövőképzés az ingatlanszakmában? És vajon miért gondolják sokan, hogy az ingatlanszakma kizárólag az ingatlanközvetítők munkájáról szól? - Ezekre a kérdésekre válaszoltak a Property Investment Forum egyik kerekasztal-beszélgetésében a szakértők.

20 szakma, ami fénysebességgel halad a kihalás felé

20 szakma, ami fénysebességgel halad a kihalás felé

Kétévente publikálja az amerikai statisztikai hivatal a következő évtizedre vonatkozó munkaerőpiaci prognózisait. Ez alapján a Business Insider kiválasztott 20 olyan munkakört, ahol nagymértékben zuhanhat a foglalkoztatás 2018 és 2028 között. Sok postai dolgozó és gépíró eltűnhet a következő 10 évben.

Orbán Viktor üzent a fiataloknak

Magyarország ajánlata a fiataloknak a biztonságos környezet és a biztos jövő - mondta Orbán Viktor miniszterelnök kedden Budapesten, a Hungexpón, a XII. Szakma Sztár Fesztivál megnyitóján.

Szakmák százait szüntetné meg a kormány

A kormány átláthatóvá akarja tenni a szakképzés rendszerét, ezért a következő időszakban egyszerűsítik és egyértelműsítik a szakmák jegyzékét - mondta Palkovics László az innovációs és technológiai miniszter az Európai Szakképzési Hét zárórendezvényén kedden Budapesten.

A magyarok 24%-a sokkal jobban keres a többinél

Az európai OECD-tagországok között Magyarországon a legnagyobb a bérkülönbség a diplomások és a nem diplomások között, de a felsőoktatási végzettséggel rendelkező munkavállalók közül is a férfiakat kompenzálják a legjobban, a nők csupán a férfiak fizetésének 68 százalékát keresik átlagosan - többek között ez is kiderül az OECD Education at a Glance 2016 kiadványából, ami csütörtök délelőtt jelent meg. A középszintű oktatásban ugyan emelkedett a szakképesítést is elsajátító diákok aránya az utóbbi években, az OECD-átlagtól így is elmaradunk. Az oktatásra fordított közkiadások aránya továbbra a legalacsonyabbak között van hazánkban, különösen a középfokú oktatásra költünk jóval kevesebbet, mint a többi tagország.

A szakácsok már keresnek annyit, mint Nyugat-Európában

A Magyar Vendéglátók Ipartestületének elnöke szerint ugyan a vendéglátásban munkaerőhiány van, de a szakácsok már keresnek annyit, amennyit Nyugat-Európában, a szakácsképzésen azonban javítani kell.

Részletes keresés
FRISS HÍREK
NÉPSZERŰ
Összes friss hír
Nem mese ez: rengeteg pénz hullik a magyarokra pillanatokon belül
Portfolio hírlevél

Ne maradjon le a friss hírekről!

Iratkozzon fel megújult, mobilbaráthírleveleinkre és járjon mindenki előtt.