Bátor húzás: Kína orra előtt gyakorlatozott Tajvan

Bátor húzás: Kína orra előtt gyakorlatozott Tajvan

Tajvani vészhelyzeti egységek egy általuk ellenőrzött, ám Kína partjaihoz közeli szigeten gyakoroltak válaszlépéseket egy szimulált kínai támadás esetére. A gyakorlat alig egy héttel azután történt, hogy Peking hadgyakorlatot rendezett a Tajvani-szoros körül - adta hírül a Reuters.

Szinte bármiről és bárkiről készíthető  digitális másolat, és ez alapjaiban határozhatja meg a jövőnket

Szinte bármiről és bárkiről készíthető digitális másolat, és ez alapjaiban határozhatja meg a jövőnket

Ma már egyre több iparágban használnak digitális ikreket, amelyek a rendelkezésre álló adattömeg felhasználásával részletes betekintést adhatnak a szakembereknek egy adott folyamatban felhasznált eszköz vagy egy tervezési fázisban lévő termék tulajdonságairól és működéséről. A digitális másolatok megjelenése amellett, hogy támogatja a hatékony döntéshozatalt, biztonságosabb és a fenntarthatóbb működést tesz lehetővé a gazdaság számos területén. Cikkünkben bemutatjuk, hogyan érvényesül mindez azokban a szektorokban, amelyek élen járnak a digitális ikrek alkalmazásában.

Lemodellezték, mi történne, ha atomtámadás érné Kijevet

Lemodellezték, mi történne, ha atomtámadás érné Kijevet

Az elmúlt órákban számos ukrajnai háborúval foglalkozó közösségi oldal elkezdett keringetni egy videót, melyen egy szimulált, Kijev elleni nukleáris támadás eredménye látható. Azt nem tudni, ki készítette pontosan a videót, de a szimuláció és a kommentár angol nyelvű.

Figyelmeztette Amerika az ukránokat: nem lesz jó vége egy átfogó ellentámadásnak

Figyelmeztette Amerika az ukránokat: nem lesz jó vége egy átfogó ellentámadásnak

Több szimulációt is lefuttatott az Egyesült Államok védelmi minisztériuma az ukrán haderő tagjaival a most indult ellentámadás előtt, melynek célja volt kideríteni, hogy különféle forgatókönyvek esetén milyen sikerrel járna az offenzíva. Washington azt javasolta Kijevnek, hogy limitálják az ellentámadást egy konkrét térségre és ne próbálják meg egy offenzívával az egész ország területéről kitolni az oroszokat – értesült bennfentes amerikai és ukrán forrásokból a CNN.

Kiderült, ki nyerne egy Tajvanért vívott háborút - Élethű modellt készítettek a szakértők

Kiderült, ki nyerne egy Tajvanért vívott háborút - Élethű modellt készítettek a szakértők

Egy, az amerikai Massachusetts Institute of Technology és a Naval War College szakértői által kifejlesztett hadijáték keretében modellezték, hogy milyen következményekkel járhatna egy potenciális Tajvan körül kialakult háború Amerika és Kína szempontjából. Amerika óriási veszteségeket szenvedne, több száz korszerű vadászgépet és több repülőgép-hordozót is elveszítene, azonban meg tudná védeni Tajvant.

Mégis hogy nyomhatták le Amerika legendás tengerészgyalogosait a britek?

Mégis hogy nyomhatták le Amerika legendás tengerészgyalogosait a britek?

A napokban írtunk arról, hogy egy szimulált összecsapás során fölényes győzelmet arattak Nagy-Britannia tengerészgyalogosai amerikai bajtársaik fölött. Az ötnapos hadgyakorlat félidejénél gyakorlatilag megadták magukat az amerikai tengerészgyalogosok, mert a britek teljesen megsemmisítették katonai eszközeiket. A brit haderő és média most harsányan büszkélkedik a győzelemmel, az amerikaiak pedig dühösek. Nézzük, mi történt az igencsak jelentős nemzetközi visszhangot kiváltó Green Dagger fedőnevű gyakorlaton.

Ezrek életét menthetik meg a lezárások - A koronavírus modellezése egy virtuális városban

Ezrek életét menthetik meg a lezárások - A koronavírus modellezése egy virtuális városban

A mai mérnöki munka nagyrészt számítógépes modellezésre, azaz szimulációkra épül. Miért kellenek szimulációk? Mert sok minden, például az épületek földrengésbiztonsága, vagy egy szökőár hatása nem vizsgálható részletes kísérlettel. Másrészt, a jelenségek sokszor összetettek, amitől a kísérletek látszólag ellentmondó eredményekre vezetnek. A mérnöki szimulációk nagy hozadéka éppen az, hogy a nagy, bonyolult viselkedésű rendszereket sok kisebb, egyszerű működésű egységre bontva lehet vizsgálni. Így ma már gond nélkül terveznek például szinte tetszőleges alakú épületeket, vagy gépkocsikat, gépalkatrészeket is pusztán számítógépes modellek alapján. Hogy mi köze ennek a COVID-19 járványhoz? Az, hogy a COVID-19 terjedése az egyik legkomplexebb jelenség, amely ma az emberi társadalom keretei között zajlik. Ennek modellezése pedig szintén csak úgy lehetséges, ha a társadalmat alkotó embereket – végletekig leegyszerűsített, gyakorlatilag csak a COVID-19 terjedésével kapcsolatos tevékenységre szűkített modellekkel – ún. ágensekkel helyettesítve megvizsgálják, hogy nagyszámú ilyen ágensből felépülő virtuális társadalomban hogyan terjed a járvány.

EU-pénzből ma kiürítették a ferihegyi repülőteret

Terminálkiürítési gyakorlatot tartottak hétfőn Budapesten, a Liszt Ferenc-repülőtéren - közölte a rendőrség a honlapján. Az Országos Rendőr-főkapitányság kommunikációs szolgálatának közleménye szerint a közvetlen uniós finanszírozású programban ezerkétszáz önkéntes vett részt.

Részletes keresés
FRISS HÍREK
NÉPSZERŰ
Összes friss hír
Két éve erre a pillanatra vár Oroszország, most úgy érhet célt, hogy a Nyugat csak nézi
Portfolio hírlevél

Ne maradjon le a friss hírekről!

Iratkozzon fel megújult, mobilbaráthírleveleinkre és járjon mindenki előtt.