Pedro Sánchez spanyol miniszterelnök a hét hátralévő részére felfüggesztette nyilvános szerepléseit, hogy mérlegelje, lemondjon-e a mediterrán ország kormányfői posztjáról. A 2018 óta hatalmon lévő szocialista politikus tegnap ezt azután jelentette be, hogy egy bíróság korrupció gyanújával indított vizsgálatot a felesége ellen.
Hosszú tárgyalások végére kerülhet pont januárban vagy februárban. Ekkorra tervezik ugyanis a dél-amerikai Mercosur-országok vezetői, hogy találkozzanak az Európai Unió vezető tisztségviselőivel. A Politico beszámolója szerint a megbeszélések célja egyértelműen az, hogy megkössék a régóta halogatott kereskedelmi megállapodásukat.
Kína visszatérése a hagyományos szocialista politikához Hszi Csin-ping vezetésével lelassította a gazdasági növekedést és növelte az állami beavatkozást. Ez a gazdasági stagnáláshoz vezethet hosszú távon, hasonlóan Japán 1990-es évekbeli tapasztalataihoz – írta meg az AsiaTimes.
A spanyol Szocialista Munkáspárt (PSOE) megállapodott az Együtt Katalóniáért (Junts per Catalunya) függetlenségi párttal Pedro Sánchez kormányfővé választásáról – jelentette be Santos Cerdán, a Spanyol Szocialista Munkáspárt (PSOE) szervezeti titkára Brüsszelben csütörtökön a tárgyalások lezárását követően. A bejelentést követően arcon lőttek egy veterán spanyol politikust, Alejo Vidal-Quadrast, a szélsőjobboldali VOX politikusát.
Az észak-koreai vezető pénteken fogadta azt a magas rangú kínai párt- és kormánydelegációt, amely Phenjanba látogatott, hogy megünnepelje a koreai háború lezárásának 70. évfordulóját.
A spanyolok megkezdték a szavazást az előrejelzések szerint szorosnak ígérkező parlamenti választásokon, amelyeken Pedro Sanchez miniszterelnök kormányzó szocialistái elveszíthetik hatalmukat, és 50 év óta először egy szélsőjobboldali párt kerülhet kormányra - írja a Reuters.
Két héttel a spanyolországi választások előtt a konzervatív Néppárt (PP) tovább növelte előnyét a kormányzó Szocialista Munkáspárttal (PSOE) szemben - derül ki a La Vanguardia napilap által közzétett közvélemény-kutatásból.
Párizsban megszavazták az elektromos rollerek betiltását. A vasárnap leadott szavazatok csaknem 90 százaléka szólt a tiltás mellett, de a jogosultak kevesebb mint 8 százaléka ment csak el szavazni – írja a BBC.
Pedro Sánchez spanyol miniszterelnök szombaton bejelentette a nemek közötti egyenlőségről szóló törvényt, amely előírja a nők és férfiak egyenlőbb képviseletét a politikában, az üzleti életben és a közélet más területein.
Itthon is kezd divatossá válni az antikapitalizmus, szegény Adam Smith pedig foroghat a sírjában. Ebben a véleménycikkben egy kétségbeesett próbálkozást teszünk arra, hogy leírjuk: a kapitalizmus lényegével semmi baj sincsen, ha az nem lenne, akkor mindnyájunknak sokkal, de sokkal rosszabb sorsa lenne. A gond a haveri kapitalizmussal van, meg a rosszul kontrollált változatokkal, de a kiutat nem a piacok, a magántulajdon meg a tőke kivágása jelenti. Azokra nagy szükség van, mert a kapitalizmus és a szabad emberek boldogulása kéz a kézben jár.
Megjelent az erről szóló határozat a friss Közlönyben.
Elszállt az olajár, és ez bizony be fog gyűrűzni.
A kínai elektromos autókra kivetendő vámokról.
Kösz, Irán.
Érdemes közelebbről is megnézni a számokat.
Tejesültek a célok?