
A forintnak múlt hét végén sikerült kitörnie a 394 és 398 közötti sávozásból, azóta azonban már többször is megpróbált visszatérni az árfolyam ebben a sávba, sikertelenül.
Ennek ellenére az elmúlt napok mégis meglehetősen rázósan alakultak a magyar fizetőeszköz számára, mivel a kormány hétfői bejelentései láthatóan nagyobb aggodalmat keltettek a magyar piacon, így a forintot is megütötték.

A forintot szintén segítette emellett a dollár gyengülése, amihez a kedvező amerikai inflációs adatok mellett az is hozzájárult, hogy Franciaországban a júniusi kormányválságot követően a választás második körét megelőző visszalépéseknek köszönhetően sikerült elkerülni a piacok számára legrosszabb forgatókönyvet (azaz, hogy a Marine Le Pen vezette jobboldal totális abszolút többséget szerezzen a francia parlamentben), ezt követően pedig látványosan javult a befektetői hangulat a kontinensen az elmúlt napokban, ez pedig ha nem is közvetlenül, de a forintot is segítette.

Hiába azonban a forint jó teljesítménye,
a technikai képet megnézve meglehetősen kevés tér van a további erősödés előtt.
Az elmúlt szűk egy hónapban látott konszolidációs mozgások, valamint az azt követő lassú erősödés hatására a napos RSI is jócskán távolabb került a túlvettség közeli szintekről, a jelenlegi 44-es érték alapján pedig ugyan felfelé és lefelé is van tér az elmozdulásokra, de a fentebb említett támaszok miatt valószínűsíthetőbb egy felfelé irányuló elmozdulás, a mostani szintekről pedig ilyen alacsony RSI-érték mellett gyakorlatilag nagyobb túlvettség nélkül emelkedhetne ismét a 400-as szintek közelébe az árfolyam.
Ellenállások szempontjából két fontos szintet érdemes figyelni 400 előtt: az egyik a már többször is említett sáv alsó határa a 394-es szintnél, ami az elmúlt napokban ellenállásként funkcionált, csakúgy mint az előző hetekben a sáv felső határa a 398-as szinten.

Ha utóbbit is áttörné a forint, úgy reális forgatókönyv lesz a lélektani szempontból fontos 400-as szint áttörése, melyet követően az első támasz a 402 forintos szinten lehet: itt találhatunk két korábbi lokális csúcsot is még tavaly márciusból, valamint januárból decemberből.

De, hogy miért is van nagyon kevés tér a további erősödés számára? Egyrészt, a 391,4-es szint közelében helyezkedik el jelenleg az 50 napos mozgóátlag, ami június első felében látott forintgyengülés során már egyszer erős támasz volt, ezt követően pedig az idei legmeghatározóbb szint állhatja útját a további forinterősödésnek 390-nél. (Ez a szint az év elején mág erős ellenállás volt, a február végén látott kitörést követően pedig többször is erős támaszként funkcionált.)
390 alatt a júniusi lokális mélypont szintjére érdemes figyelni 388,6-nál, valamint a jelenleg a 387,5-ös szinten lévő 200 napos mozgóátlagra.

Emellett pedig találhatunk egy hosszú távú emelkedő trendvonalat is hetes idősíkon, melynek vonaláról az elmúlt egy évben rendre visszapattant az euró-forint árfolyama, így várhatóan, ha sikerülne is letörnie az EUR/HUF-nak a 390-es szintet, úgy ezeken a szinteken ismét erős eladói nyomás nehezedne a forintra.
A következő hónapokban egyébként érdemes lesz figyelni, erre a beszűkülő háromszögre az EUR/HUF esetében, a jelenlegi árfolyammozgásokat nézve pedig különösen az év vége lehet érdekes, hiszen akkor szűkülhet be igazán az árfolyam.

A címlapkép illusztráció. Címlapkép forrása: Getty Images
A jelen írás nem minősül befektetési tanácsadásnak vagy befektetési ajánlásnak. Részletes jogi információ
Kinevezte új helyettesét Mahmúd Abbász palesztin elnök
A 89 éves Abbász két évtizede vezeti a Palesztinai Felszabadítási Szervezetet.
Trump kemény üzenetet küldött Putyinnak, fontos tárgyalások zajlottak – Háborús híreink szombaton
Trump szerint ő nem felelős a helyzetért.
Kreml: Moszkva kész előfeltételek nélkül tárgyalni Kijevvel a rendezésről
Vlagyimir Putyin a Kremlben fogadta Donald Trump különmegbízottját.
Nagyon olcsó elektromos autót dobnak piacra, a vásárlók szerelhetik össze
Az alap verzió eléggé fapados lesz.
Idén akár még kétszer vághat kamatot az EKB
Gediminas Simkus szerint tovább kell csökkenteni a kamatokat.
Kanadai miniszterelnök: Trump tényleg az 51. amerikai állammá tenné Kanadát
Szó szerint kell venni, amit az amerikai elnök mond.
Egy despota harca a piaccal
Egy fékeket vesztett rezsim épp visszaél egy fékevesztett helyzettel. Amióta Erdoğan az elnök, a török líra folyamatosan gyengül. Ez a folyamat az elmúlt négy évben...
The post Egy despota ha
Unicredit ingyenes számlacsomag
Mint mindenki másnak, nekünk is megszüntették a Raiffeisen Gold2 számlacsomagunkat, helyette választhattuk volna az új Prémium számlákat, aminek a legnagyobb hátulütője az, hogy havi egymilli
Lassan, de zöldül a globális villamosenergia-termelés
Kedvező folyamatok látszanak a villamos energia terén is, hiszen a tavalyi termelésnövekedés nyolcvan százalékát már a megújuló energiaforrások és a nukleáris energ
Sokszínűség és befogadás: ESG fókuszban a vállalati kultúra
A fenntarthatósági szempontok (ESG - Environmental, Social, Governance) ma már nem csupán a környezetvédelemről és a szabályozási megfelelésről szólnak. A \"Social\" (társadalmi) pillér ugya
Zöld hidrogén és ipari kereslet: segíti-e a tagállamok kibocsátáscsökkentését az EU hidrogénstratégiája?
A zöld hidrogén uniós bevezetését a tagállami eltérések, a növekvő költségek és a szabályozási bizonytalanságok lassítják.
Elszigetelt bunkerek versengése - Mind autarkisták leszünk
Greg Jensen a Wall Street Journal hasábjain megjelent \"Mind merkantilisták vagyunk\" írása Milton Friedman 1965-ös \"Mind Keynesiánusok vagyunk\" kijelentését próbálta átformálni a modern kor
Az AI hatása a gazdasági fejlettség egyenlőtlenségeire: előnyt növel vagy lemaradást csökkent?
A kutatások és történelem alapján mely országok lehetnek az AI nyertesei és ez mitől függ? Az egyes országokban eltérő mértékben érvényesülhet az AI potenciális növekedési hatása, amit
A nearshoring jelenség átrendezi a világkereskedelmet - Délkelet-Ázsia lehet az egyik nyertes
A nearshoring trendje révén Vietnám, Malajzia, Indonézia, Thaiföld és India kulcsszereplővé válnak a globális ellátási láncokban, miközben erősödnek a regionális gazdasági és ipari együ


- Utódlás: Csányi Péter az OTP új vezérigazgatója
- Karnyújtásnyira volt az ukrajnai háború lezárása – Tényleg egyetlen dolog miatt borul most minden?
- Mától kaphatók az új lakossági állampapírok – melyikbe érdemes most befektetni?
- Brüsszel bekeményít: az EU komolyan nekimegy a belső fenyegetéseknek
- Elhunyt Ferenc pápa - Egy korszak ért véget a katolikus egyházban
Évtizedek óta nem látott változás az OTP-nél – Mi jöhet most?
Csányi Péter veszi át édesapjától a vezérigazgatói pozíciót.
Megállíthatatlan a földek drágulása, de nem mindenki profitálhat belőle
Drámai áremelkedés tapasztalható: 2010 óta közel négyszeresére emelkedtek a termőföldárak Magyarországon.
Miért járt kétszer Magyarországon Ferenc pápa? És mi lesz az egyházfő öröksége?
A Checklistben Hortobágyi T. Cirill főapátot, a Pannonhalmi Főapátság vezetőjét kérdeztük.
Eladó új építésű lakások
Válogass több ezer új lakóparki lakás közül Budán, Pesten, az agglomerációban, vagy vidéken.
Tőzsdézz a világ legnagyobb piacain: Kezdő útmutató
Bemutatjuk, merre érdemes elindulni, ha vonzanak a nemzetközi piacok, de még nem tudod, hogyan vágj bele a tőzsdézésbe.
Miért a tőzsdei befektetést válasszam az állampapír helyett?
Online előadásunkon megvizsgáljuk a két befektetési formát, megtárgyaljuk az előnyeiket és a hátrányaikat, sorra vesszük mikor mibe érdemes fektetni.