Letörnék Brüsszel szarvát a tagállamok az EU legfájdalmasabb gyengeségénél
Uniós források

Letörnék Brüsszel szarvát a tagállamok az EU legfájdalmasabb gyengeségénél

Portfolio
Tíz uniós tagállam szerint módosítani kell az EU mikrochip-stratégiáját, mert a 20%-os globális piaci részesedési cél irreálisnak tűnik. A kritikák összhangban állnak az Európai Számvevőszék jelentésével, amely szerint a jelenlegi beruházások nem elegendők a versenyképesség érdemi javításához.

Tíz uniós tagállam – köztük Németország, Franciaország és Olaszország – szerint a 2023-ban elfogadott EU Chips Act 20%-os globális piaci részesedési célkitűzése 2030-ra nem reális, ezért azt a készülő „Chips Act 2.0”-ban módosítani kellene – derül ki az iparpolitikai képviselők egyeztetéseiről készült jegyzőkönyvekből, amelyek a Euronews birtokába jutottak.

Az álláspont összhangban van az Európai Számvevőszék áprilisi jelentésével, amely szerint az uniós beruházások jelenlegi szintje nem elegendő a cél eléréséhez, különösen a globális verseny, az energiaárak és a nyersanyag-függőség fényében.

Az Európai Bizottság viszont azzal érvelt, hogy a magas célkitűzés „lényeges ahhoz, hogy jelentős forrásokat lehessen mozgósítani”, valamint hogy az uniós kompetenciaközpontok terjedésével javult a tudás és képzettség eloszlása a félvezetőszektorban.

A jelenlegi uniós piaci részesedés továbbra is 10% alatti, messze lemaradva Tajvan és az Egyesült Államok mögött, miközben az EU 43 milliárd eurós beruházással próbálja megközelíteni a 20%-os célt.

A dokumentum szerint Belgium, Németország, Finnország és Olaszország külön hangsúlyt helyezne a következő generációs chipek fejlesztésére, míg Dánia a finanszírozási hiányosságokat emelte ki akadályként. Németország és Írország a következő hetekben külön nemzeti félvezetőstratégiát mutat be.

Henna Virkkunen technológiai biztos megbízólevelében Ursula von der Leyen elnök azt írta:

a Chips-program folytatására szükség van az innovációs potenciál és a stratégiai ágazatok további támogatása érdekében.

A címlapkép illusztráció. Címlapkép forrása: Portfolio

Az Európai Unió finanszírozásával. Az itt szereplő vélemények és állítások a szerző(k) álláspontját tükrözik, és nem feltétlenül egyeznek meg az Európai Unió vagy az Európai Bizottság hivatalos álláspontjával. Sem az Európai Unió, sem az Európai Bizottság nem vonható felelősségre miattuk.
Holdblog

Ember: küzdj....vagy lépj le!

\"Fight or flight\" - ez lett a jelenkor egyik legnagyobb dilemmája. Küzdjünk tovább (magyarul: éljünk tovább), vagy meneküljünk ki ebből a világból (ne éljünk tovább)?... The post Ember: k

RSM Blog

Módosított kiberbiztonsági határidők!

A 2024. évi LXIX. törvény 2025. május 31-én hatályba lépett módosításai fontos változásokat hoztak, NIS2 irányelv szerinti megfelelési kötelezettségek terén. A módosítás célj

FRISS HÍREK
NÉPSZERŰ
Összes friss hír
Megtörtént a nagy állampapír-mutatvány, erős üzenetet küldtek a lakossági befektetők
Díjmentes előadás

Tőzsdei túlélőtúra: Hogyan kerüld el a leggyakoribb kezdő hibákat?

A tőzsdei vagyonépítés során kulcsfontosságú az alapos kutatás és a kockázatok megértése, valamint a hosszú távú célok kitűzése és kitartó befektetési stratégia követése.

Díjmentes előadás

Hogyan vágj bele a tőzsdei befektetésbe?

Első lépések a tőzsdei befektetés terén. Mire kell figyelned? Melyek az első lépések? Mely tőzsdei termékeket célszerű mindenképpen ismerned?

Portfolio hírlevél

Ne maradjon le a friss hírekről!

Iratkozzon fel mobilbarát hírleveleinkre és járjon mindenki előtt.

Eladó új építésű lakások

Válogass több ezer új lakóparki lakás közül Budán, Pesten, az agglomerációban, vagy vidéken.

Portfolio Sustainable World 2025
2025. szeptember 4.
REA SUMMIT 2025 – Powered by Pénzcentrum
2025. szeptember 17.
Portfolio Future of Finance 2025
2025. szeptember 18.
Portfolio Private Health Forum 2025
2025. szeptember 30.
Hírek, eseményajánlók első kézből: iratkozzon fel exkluzív rendezvényértesítőnkre!
Ez is érdekelhet