FONTOS Az utolsó pillanatban kapta össze magát a NATO – Fordulat jöhet a háborúban?
Jön a fordulat a Volkswagennél, erős lesz 2021

Jön a fordulat a Volkswagennél, erős lesz 2021

Az év első fele drámai volt a Volkswagennél, a harmadik negyedévben azonban már az értékesítés, az árbevétel és a profit terén is voltak biztató jelek, most pedig a teljes 2020-as évről közölték a számokat a vállalatnál, illetve 2021-el kapcsolatban is megosztotta előrejelzéseit a cég pénzügyi igazgatója.

Óriási a rali a nagybankok papírjainál

Óriási a rali a nagybankok papírjainál

Egyre jobb a hangulat Európa börzéin, a legtöbb vezető ország indexe pluszban van jelenleg, több börzénél is 1 százalék feletti emelkedést láthatunk, a sort a brit tőzsde vezeti 3 százalékos pluszával. Szektorszinten kimondottan jó a helyzet a nagybankok részvényeinél, a HSBC és a Barclays papírja több, mint 7 százalékkal került feljebb a délutáni órákra, a Standard Charterednél pedig közel 9 százalékos az emelkedés.

Kihalt utcák, üres terek: így szilveszterezett Budapest (videó)

Kihalt utcák, üres terek: így szilveszterezett Budapest (videó)

2020 különleges év volt, és talán ez a legkedvesebb jelző, ami erről a világjárvánnyal, gazdasági válsággal terhelt évről legtöbbünk eszébe juthat. Az éjjeli kijárási tilalmat az óév búcsúztatásának, az újév köszöntésének idején sem oldotta fel a kormány a járvány lassítása érdekében, megnéztük, hogyan telt a szilveszter Budapest belvárosának utcáin a kijárási korlátozások alatt.

Mi lesz a magyar biztosítókkal 2021-ben? Elmondták nekünk a biztosítóvezérek

Mi lesz a magyar biztosítókkal 2021-ben? Elmondták nekünk a biztosítóvezérek

A Portfolio hagyományainak megfelelően a legnagyobb hazai biztosítók első számú vezetőit arra kértük év végén, értékeljék a mögöttünk álló esztendőt és adjanak előrejelzést 2021-re. Alábbi kérdéseinkre válaszoltak:
1. Hogy értékeli 2020-at saját biztosítója és a biztosítási piac szempontjából?
2. Mit tekint saját biztosítója és a szektor előtt álló legnagyobb kihívásnak 2021-re?
3. Mely termékek, szolgáltatások és innovációk területén hozhat növekedést, előrelépést 2021 saját biztosítójánál, illetve a biztosítási szektorban?

Idén a tőzsde sztárjai voltak, de mi lesz jövőre?

Idén a tőzsde sztárjai voltak, de mi lesz jövőre?

Annak ellenére, hogy a koronavírus-járvány olyan gazdasági válságot hozott el idén a világban, amire évtizedek óta nem volt példa, a részvénypiacoknak végül összességében nem volt rossz évük. Az amerikai indexek új csúcsra mentek, mindezt úgy, hogy februárban és márciusban pánikszerű eladások kezdődtek a tőzsdéken és történelmi eséseket láttunk. Különösen látványos volt a szárnyalás a nagy amerikai technológiai vállalatoknál, az úgynevezett FAANG-részvények mindegyike masszív emelkedést mutatott idén. Bemutatjuk, hogy mi a sztori a papírokban.

Szerintünk ilyen volt a 2020-as év

Szerintünk ilyen volt a 2020-as év

Ez az év örökre bevésődik a szerkesztőség emlékezetébe, elsősorban nyilván a koronavírus mindent elsöprő hatása miatt. Persze a járványon túl is voltak történések a szerkesztőségben (home office, éjszakázások, rekord olvasottsági adatok) és a szerkesztőségen kívül, sokszor a járvánnyal összefüggésben, máskor attól függetlenül. Elemzőink ezért most egy rendhagyó összeállítással készültek: ábrákon foglaljuk össze a 2020-as évet.

Itt az ingyen parkolás! - Ez most tényleg olyan, mintha bárkit be kéne fogadnunk aludni a lakásunkba?

Itt az ingyen parkolás! - Ez most tényleg olyan, mintha bárkit be kéne fogadnunk aludni a lakásunkba?

Erős (de nyilván sok szempontból védhető és indokolható) lépést húzott meg most hétvégén a kormány, amíg a fél ország a hegyekben túrázott vagy bútoráruházban tömörült. Konkrétan szinte mindenhol ingyenessé tette este 7 és reggel 7 között a parkolást, vagyis a magánterületeken is. Inkább hasonlít az intézkedés arra, hogy a belvárosi szállodák engedjék ingyen ott aludni a fáradt embereket délelőtt 10 és délután 5 között (amikor a szállóvendégek általában várost néznek, programoznak), mintsem arra, hogy magánembereknek bárkit be kéne fogadniuk a lakásukba éjszakára, mindenesetre, ha a sokféleképpen értelmezhető jogszabály kiterjed pl. az irodaház tulajdonosokra is, akkor (nyilván picit eltúlozva), de valami ilyesmiről van szó. Az OPL ingatlanjogászát, Tóth Pétert kérdeztük a rendelet értelmezéséről.

Amerikai elnökválasztás: mutatjuk, ki áll jobban két héttel a választás előtt

Amerikai elnökválasztás: mutatjuk, ki áll jobban két héttel a választás előtt

Donald Trump lemaradása továbbra is jelentős az országos felmérésekben, de az utóbbi napokban némileg le tudott faragni a lemaradásából. Ha minden a felmérések szerint alakulna, akkor jelenleg Joe Biden nyerné a választást. A kérdés csak az, hogy minden a felmérések szerint fog-e alakulni.

Szép csendben forradalmasította a világot a bitcoin mögötti technológia

Szép csendben forradalmasította a világot a bitcoin mögötti technológia

A bitcoinőrület 2017-es lecsengése óta egy szűkebb kör foglalkozik már csak a virtuális fizetőeszközzel, pedig a kriptodeviza mögötti blockchain-technológiát egyre szélesebb körben használják a világon teljesen más célokra. Legyen szó bankokról, kereskedelmi vállalatokról vagy éppen utazási cégekről, számos háttérrendszer fut már blockchainen a gyakorlatban is. Hosszabb távon valószínűleg igaza lesz azoknak, akik a blockchain nagy forradalmát jósolták, de ebből egy hétköznapi ember nem sokat fog érzékelni azon kívül, hogy sok minden lesz az életünkben gyorsabb, transzparensebb és automatizált.

Több milliárdos vonta meg a támogatást Trumptól

Több milliárdos vonta meg a támogatást Trumptól

Több olyan milliárdos van Amerikában, aki 2016 után 2020-ban már nem támogatja Trump kampányát. Van köztük olyan, aki csalódott az elnökben, többeknél pedig egyelőre nem ismert a döntés háttere. Trumpnak persze így is maradtak milliárdos támogatói.

Elképesztő izgalmakat hozott a koronavírus és George Floyd halála - Drámai véget érhet a Trump-korszak

Elképesztő izgalmakat hozott a koronavírus és George Floyd halála - Drámai véget érhet a Trump-korszak

A legfrissebb közvéleménykutatások szerint Donald Trump súlyos vereséget szenvedne, ha most lennének az elnökválasztások. A különféle modellek a gazdaság eredményeiből is Trump-vereséget vetítenek előre, de a jelenlegi helyzetben ezek használhatatlanok, mert a választók a krízis közepette is elégedettek Trump gazdaságpolitikájával. A koronavírus és a tüntetések már sokkal jobban erodálják az elnök népszerűségét, de ezek hatása enyhülhet a választás közeledtével. Trump emellett Kínával szembeni fellépésével tematizálni tudja a napi közbeszédet. Demokrata ellenfele, Joe Biden hajlamos a politikai hibákra, ráadásul relatíve magas támogatottsága mellett alacsony a szavazói elkötelezettsége, így a választás finisében Trump könnyen maga mellé állíthatja még a jelenleg bizonytalan választókat - a voksolást eldöntő csatatér-államokban szoros az állás. Az országos felmérések pedig az amerikai választási rendszer miatt is torz képet mutatnak. Trumpnak tehát jelenleg nem jók az esélyei, de elhamarkodott dolog lenne lefutott választásról beszélni.

Részletes keresés
FRISS HÍREK
NÉPSZERŰ
Összes friss hír
Itt a kormánydöntés az üzemanyagárak szabályozásáról
Portfolio hírlevél

Ne maradjon le a friss hírekről!

Iratkozzon fel megújult, mobilbaráthírleveleinkre és járjon mindenki előtt.