A Microsoft új AI-modelleket kínál Elon Musk xAI cégétől és európai startupoktól, miközben bemutatta önálló kódolásra képes új mesterséges intelligencia eszközét – számolt be a Reuters a Microsoft éves Build szoftverfejlesztői konferenciáján tett bejelentésről.
Az OpenAI és a Microsoft újratárgyalja több milliárd dolláros partnerségük feltételeit, ami kulcsfontosságú a ChatGPT-fejlesztő jövőbeli tőzsdei bevezetéséhez és profitorientált modellre való áttéréséhez - tudta meg a Financial Times az ügylethez közel álló több forrásától.
Az OpenAI csütörtökön jelentette be, hogy új memória funkciót vezet be a ChatGPT-re, amely lehetővé teszi a chatbot számára, hogy a korábbi beszélgetések tartalmára hivatkozva személyre szabottabb válaszokat adjon a felhasználóknak - írta meg a Techcrunch.
Az Európai Parlament elnöke aggodalmát fejezte ki azzal kapcsolatban, hogy az Európai Bizottság esetlegesen mesterséges intelligenciát használ a képviselői kérdések megválaszolására - jelentette a Politico.
A ChatGPT-t fejlesztő OpenAI vezérigazgatója, Sam Altman X-bejegyzésben osztotta meg a vállalat fejlesztési stratégiáját a közeljövőben érkező új mesterséges intelligencia-modelljeivel kapcsolatban. Altman elmondta, hogy a jövőben szeretnék egyszerűsíteni a túl összetetté vált termékpalettájukat és arról is beszámolt, mikorra várhatóak az új GPT-4.5 és GPT-5 modelljeik - írta a The Verge.
Az OpenAI nonprofit szervezet megvásárlására tett ajánlatot egy Elon Musk által vezetett konzorcium. A Wall Street Journal hétfői beszámolója szerint 97,4 milliárd dolláros ajánlatot nyújtottak be, ami újabb fordulatot jelenthet a mesterséges intelligencia startup körüli vitákban. Az ajánlat különösen érdekes annak fényében, hogy Musk korábban beperelte az OpenAI-t, hogy megakadályozza annak profitorientált céggé válását. Sam Altman, az OpenAI vezére máris reagált a kiszivárgott hírekre.
Az OpenAI új, kutatáshoz és elemzésekhez használható mesterséges intelligencia eszközt mutatott be a hétvégén. A "deep researchnek" nevezett funkció a vállalat közlése szerint képes önállóan, többlépcsős kutatásokat végrehajtani, amelyek során a véglegesen generált szöveg mellett egy linkekkel ellátott forrásjegyzéket és az eredményhez vezető folyamatokat is megmutatja a felhasználóknak - írta meg a közleménye alapján a The Verge.
Az elmúlt napok legforróbb témája egy új kínai mesterséges intelligencia modell, ami állítólag egyszerű és régebbi hardvereken fut, fejlesztési költsége töredéke a vezető AI-okénak, és úgy nyújt hasonló, vagy jobb teljesítményt a versenytársakhoz képest, hogy jóval olcsóbb. De mi olyan meglepő a DeepSeek R1-ben? Elhihetjük azt, amit a kínaiak erről a szuper AI-ról állítanak? Komolyan kell egyáltalán venni? És miért pont az Nvidia esett nagyot a kínai AI megjelenése után? Tíz kérdés, tíz válasz a DeepSeekről.
„Az internet meghalt, és az AI ölte meg” – mondhatná a digitális kor Friedrich Nietzschéje. A mesterséges intelligencia terjedésével sokan félnek attól, hogy egy a Terminator-filmek Skynetjéhez hasonló gyilkos algorimtus szabadul majd el. A valóságban viszont egy súlyos veszély már testet öltött: ma már nem is tudjuk, hogy mi az igazság és mi csak egy hihető hazugság. Az interneten hamarosan átvehetik az uralmat a mesterséges intelligenciák, a kérdés pedig az, hogy mit tudunk ezzel kezdeni.
Az elmúlt években rohamosan fejlődő mesterséges intelligenciával (AI) kapcsolatban egyre több szakértő szerint jelenthet problémát, hogy az elképesztően nagy adatmennyiséget igénylő AI-rendszerek tanításához egyszerűen nem lesz már elég rendelkezésre álló, valódi adat. Ezt a problémát hangoztatta a hét folyamán az X nevű közösségi platformján a többek között a Tesla és az xAI nevű mesterséges intelligenciával foglalkozó vállalat vezetője, Elon Musk is. Szerint a szintetikus, AI generált adatok jelenthetik a megoldást a problémára - írta a Techcrunch.
A Guardian által végzett vizsgálatok megállapították, hogy az OpenAI által fejlesztett ChatGPT keresőeszköz könnyen manipulálható és megtéveszthető, ha rejtett tartalmakkal rendelkező weboldalakat elemez. A kutatások szerint ez akár rosszindulatú kódok megosztásához is vezethet, miközben a technológia újításként és biztonságos keresőalternatívaként mutatkozott be. Szakértők figyelmeztetnek, hogy a mesterséges intelligenciás eszközöket csak óvatosan, szigorúan ellenőrzött környezetben szabadna használni.
Az OpenAI pénteken visszavágott a cég korábbi társalapítójának, Elon Musknak, miután a milliárdos a múlt hónapban arra kérte a szövetségi bíróságot, hogy akadályozza meg a ChatGPT-gyártó cég átalakulását for-profit vállalattá, számolt be a CNBC.
Az OpenAI legújabb nyelvi modellje, az o1 kísérletet tett a fejlesztői felügyelet elkerülésére. Az Apollo Research által végzett biztonsági értékelés során a modell bizonyos helyzetekben megpróbálta kikapcsolni a felügyeleti mechanizmusokat és lemásolni önmagát más hardverekre - írta meg a Transformernews.ai egy friss biztonsági jelentés alapján.
Az OpenAI, a mesterséges intelligencia területén úttörő vállalat jelentős mérföldkőhöz érkezett: heti aktív felhasználóinak száma elérte a 300 milliót - a cég ambiciózus tervei szerint ez a szám egy éven belül akár 1 milliárdra is nőhet. Az OpenAI ezzel a növekedéssel kívánja megerősíteni pozícióját a generatív mesterséges intelligencia piacán, ahol olyan versenytársakkal néz szembe, mint az Anthropic, az xAI, valamint a technológiai óriások, köztük a Google és a Meta - írta a Cnbc.
Egy technológiával foglalkozó nonprofit szervezet aláírásgyűjtéssel kampányol amellett, hogy Elon Musk feleljen a mesterséges intelligencia szabályozásáért az újonnan megválasztott Donald Trump következő kormányában. A Tesla és a SpaceX vezetője korábban már belengette, hogy Trump megválasztása esetén helyet kaphat majd a kormányzatban, azonban jelenleg nincsenek arra vonatkozó részletek, hogy pontosan mi is lesz majd az üzletember feladata adminisztráción belül - írta meg a The Verge.
Az OpenAI, a ChatGPT fejlesztője, jelentős pénzügyi lépéseket tett a közelmúltban. A vállalat bejelentette, hogy 4 milliárd dolláros rulírozó hitelkeretet vett fel, egy nappal azután, hogy lezárta 6,6 milliárd dolláros finanszírozásbevonási körét.
Az utolsó szerződés június végén járt le.
Szerinte nem lesz megállapodás Japánnal.
Két hét után sikerülhet először emelkednie a forinttal szemben.
Így termelj, tárolj és válj le a hálózatról egyszer és mindenkorra!
Nincs bizalom az amerikai gazdaság iránt.
Hogyan épít portfóliót a világ legnagyobb alapkezelője Magyarországon?