Egy új kutatás szerint a mesterséges édesítőszerek, különösen a szukralóz, nem segítik a fogyást, sőt akár 20%-kal is növelhetik az étvágyat. A WHO már 2023 májusában figyelmeztetett, hogy a cukorhelyettesítők nem alkalmasak súlycsökkentésre - közölte a CNN.
A cukros italok fogyasztása évente több millió új cukorbetegség és szívbetegség kialakulásáért felelős világszerte, különösen súlyosan érintve a fejlődő országokat - derül ki egy új tanulmányból. A kutatás rávilágít a növekvő egészségügyi egyenlőtlenségekre - közölte a The Guardian.
Az ENSZ Élelmezési és Mezőgazdasági Szervezete (FAO) által közzétett adatok szerint a világélelmiszer-árindex decemberben enyhe csökkenést mutatott az előző hónaphoz képest. Bár éves szinten még mindig emelkedés tapasztalható, a cukorárak jelentős visszaesése befolyásolta az összképet. A 2024-es év egészére vonatkozóan az index átlagosan alacsonyabb volt, mint 2023-ban, ami a gabonafélék és a cukor árának csökkenésével magyarázható.
A cukorfogyasztás módja befolyásolhatja annak egészségügyi hatásait, derül ki egy új tanulmányból. A kutatás szerint a cukros italok fogyasztása nagyobb kockázatot jelent a szív- és érrendszeri betegségek kialakulására, mint például a péksütemények - írta a CNN.
A cukorfogyasztás csökkentése számos egészségügyi előnnyel járhat, amelyek már rövid távon, akár pár nap alatt érezhetőek. Szakértők szerint a mérsékelt cukorbevitel pozitív hatással lehet többek között a hangulatra, a bőr egészségére, a foghigiéniára, a kognitív funkciókra és a sportteljesítményre, és nem kell rá hónapokat, vagy éveket várni - írja a National Geographic.
A globális élelmiszerárak drasztikus emelkedésének a veszélye fenyeget Brazília történetének legsúlyosabb aszálya miatt. Az ország mezőgazdasági termelése jelentősen visszaeshet, ami világszerte éreztetheti hatását, hiszen Brazília a világ egyik legnagyobb terményexportőre. A kávé-, cukor- és szójatermés mellett az Amazonas esőerdeje is veszélyben van, miközben az energiaellátás és a vízi szállítás is nehézségekbe ütközik - elemezte a Bloomberg.
A legnagyobb cukortermesztő országban, Brazíliában pusztító tüzek és aszály miatt 2008 óta nem látott mértékben emelkedett a héten a cukor ára, ez pedig globálisan is hatással lehet az élelmiszerárakra, írja a Bloomberg.
A kormány nemrég eltörölte a kötelező akciózást és vele együtt megszűntek azok a speciális szabályok is, amelyek a korábbi árstopos termékekre vonatkoztak. Ezt követően az érintett 8 termék ára növekedett havi bázison, amely kiváltotta a kabinet nemtetszését és versenyhatósági eljárást helyezett kilátásba. Most megnéztük, hogy az európai uniós árakkal összevetve hogyan is változott az árstopos termékek ára és milyen hatást váltott ki a magyar kormány beavatkozása a szabad piacba.
Májusban már a harmadik egymást követő hónapban nőttek a globális élelmiszerárak havi összevetésben, mivel a gabona és a tejtermékek árindex-emelkedését nem ellensúlyozta teljes mértékben a cukor árának csökkenése.
Egy új tanulmány szerint a xilit nevű édesítőszer, amelyet számos csökkentett cukortartalmú termékben használnak, közel kétszeresére növelheti a szívroham és a stroke kockázatát, szélsőséges esetben pedig akár halált is okozhat azoknál, akik nagy mennyiségben fogyasztják - írja CNN.
Egy 30 éven át tartó tanulmány szerint az ultrafeldolgozott élelmiszerek fogyasztása összefügg a korai halálozás kockázatával – az eredményben nem sok meglepetés van, de a tanulmány szerint a különböző feldolgozott élelmiszerek eltérő hatást gyakorolnak – írja a CNN.
Egy jelentés szerint a Nestlé, a világ legnagyobb fogyasztási cikkeket gyártó vállalata cukrot és mézet ad a szegényebb országokban értékesített tápszerekhez és gabonapelyhekhez, miközben fő európai piacain a kisgyermekeknek szánt tápszerekben nincs hozzáadott cukor – írja a The Guardian.
Véget ért a tavalyi év közepén kezdődött El Nino éghajlati jelenség - jelentette be kedden az ausztrál meteorológiai hivatal hozzátéve, az egyelőre bizonytalan, hogy idén a későbbiekben kialakul-e a La Nina jelenség, ahogy azt más időjárási előrejelzések jósolták.
Francia kutatók szerint csökken az arc vonzereje, ha nő a vércukorszint és az inzulin, így reggelire jobb elfelejteni a péksüteményt és a gyümölcslevet – számol be a hírről a The Guardian.
Az Egészségügyi Világszervezet felhívást fogalmazott meg a kormányok számára, melyben azt sürgeti, hogy növeljék az alkoholos és cukros italok adóját a közegészségügy javítása érdekében.
Évente mintegy 8 millió csokimikulást értékesítenek Magyarországon – írja az Infostart a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara jelentésére hivatkozva.
Szerinte egy gyereknek is világos.
Kártérítést követelnek a YouTube királyától.
Ha már Isztambul kudarcba fulladt.
Az első egy ukrán állampolgár volt.
Köztük az Európai Unió is.
Szekeres Viktorral a Gloster Nyrt. alapítójával beszélgettünk
Kilépünk az összeszerelő-üzem szerepből?
Hétvégén tartják az elnökválasztás második fordulóját.