Egyelőre úgy tűnik, folyamatosan eszkalálódik a konfliktus India és Pakisztán között: tegnap hajnalban India újabb támadást indított szomszédja ellen, estefelé pedig a hindu állam katonai bázisait érte dróncsapás. Mindkét fél ujjal mutogat a másikra: eszkalációt, megtorlást, atomháborús veszélyt emlegetnek. A forródrótok égnek, a háború még mindig elkerülhető, de minden egyes incidens után egyre csökken a békés rendezés esélye.
Úgy néz ki, India újabb támadást indított Pakisztán ellen: ezúttal Lahore térségéből jelentettek robbanásokat, drónokat. A támadást India elismerte, ráadásul nagyon úgy néz ki, most a pakisztáni hadsereget támadták.
Véres terrortámadás történt április 22-én, kedden az észak-indiai Kasmírban, a turisták körében kifejezetten népszerűnek számító Pahalgamnál. A lövöldözésben összesen 26 embert öltek meg, többen megsebesültek. A helyszínen szinte azonnal megjelentek India legelitebb egységei, ami mutatta, hogy a világ legnépesebb országa nagyon komolyan kezeli a helyzetet. Azóta beindult egy veszélyes üzengetés a szomszédos Pakisztánnal, ami ismét a mélybe lökheti a hosszú és véres történelemmel bíró kapcsolatokat.
Azerbajdzsán vezetője fasisztának nevezte Örményország vezetését, Jereván szerint Baku ezzel katonai agressziót akar kiprovokálni - írja a Politico.
Az Egyesült Államok döntése, miszerint engedélyezi Ukrajnának az amerikai fegyverek mélyebbre lövését Oroszország területén, nem növelte a nukleáris támadás kockázatát - állítja öt, az amerikai hírszerzést jól ismerő forrás. A Reuters által megkérdezett szakértők szerint Vlagyimir Putyin orosz elnök egyre harciasabb kijelentései ellenére sem valószínű, hogy atomfegyvert vetne be. Ugyanakkor Oroszország várhatóan kiterjeszti az európai célpontok elleni szabotázskampányát, hogy növelje a nyomást a Nyugatra az Ukrajnának nyújtott támogatás miatt.
Néhány NATO-tagállam lényegében belépett az ukrajnai háborúba, emiatt pedig bármilyen eszkalációs forgatókönyv elképzelhető – idézi Dmitrij Medvegyevet, az orosz nemzetbiztonsági tanács alelnökét a TASZSZ hírügynökség.
Hiába zajlott le már több, mint két hete az amerikai elnökválasztás, a "Trump trade" továbbra is dübörög, sőt, a januári beiktatást követően akár még markánsabb kilengések is jöhetnek. A 100 ezer dolláros álomszint körül táncol a bitcoin, de nem csak a kriptotér lett nagyon izgalmas, a befektetők gőzerővel keresik, hogy melyik szektorok profitálhatnak a republikánus elnök második ciklusából. Egy ilyen történelmi jelentőségű választást követően, ebben a turbulens és bizonytalan geopolitikai környezetben adódik a kérdés: mi az, amit még nem áraztak be a piacok? Melyik szektor, mely vállalatok nyerhetnek még nagyot Donald Trump elnökségével hosszabb távon? Ezzel kapcsolatban mutatunk most egy izgalmas lehetőséget, amiben egyébként nem csak Donald Trump miatt lehet most nagy fantázia.
Az ukrán elnök határozott nemzetközi fellépést sürget az Oroszország által indított hiperszonikus ballisztikus rakétatámadás miatt. Volodimir Zelenszkij szerint a Dnyipro városát ért csapás egyértelmű eszkalációt jelent a háborúban, és arra figyelmeztet, hogy a világ határozott válaszának elmaradása veszélyes üzenet lenne.
Bár a reggeli hírek arról szóltak, hogy Oroszország egy interkontinentális ballisztikus rakétát (ICBM) lőtt ki Ukrajnára, Vlagyimir Putyin orosz elnök ma este a nyilvánosság elé állt és elmondta: egy új közepes hatótávolságú hiperszonikus ballisztikus rakétát használtak, amely Oresnyik néven fut. Itt van minden, amit tudni kell a kialakult helyzetről.
Oroszország továbbra is el akarja kerülni a nukleáris konfliktust, de csak reménykedni tud abban, hogy a Nyugat is hasonlóan érez – mondta mai sajtótájékoztatóján Dmitrij Peszkov, a Kreml szóvivője.
Az iráni hadsereg közlése szerint két iráni katona életét vesztette a szombat hajnalban történt izraeli megtorló támadásban – írja a CNN.
Aljakszandr Lukasenka fehérorosz elnök is kifejtette a véleményét arról a hírről, hogy észak-koreai katonák érkezhetnek meg Ukrajnába harcolni az oroszok oldalán – közölte a Kyiv Independent.
Nap közben a 401 és 402 szint között ingadozott a forint euróval szembeni árfolyama, vagyis már sorozatban a 4. napja tartózkodik a kurzus a kritikusnak mondható 400-as szint felett. A legnagyobb izgalmat természetesen a délután megjelent amerikai munkaerőpiaci adatok hozták el a devizapiacokra, a dollár azonnal erősödéssel reagált a jelentésre: az euróval szemben 1,5 havi csúcsára ért az amerikai fizetőeszköz, a forint ellenében pedig már kéthavi csúcsról beszélünk.
A kormány álláspontja szerint a forint árfolyama a Magyar Nemzeti Bank hatáskörébe tartozik, de a kormány a stabil árfolyamot tartja kívánatosnak – mondta Gulyás Gergely.
Az iráni rakétatámadás új fejezetet nyithat a közel-keleti konfliktusban, ami már sokkal inkább szól az energiatermékekről - egyes elemzők szerint az eszkalációnak komoly hatása lehet a globális olajellátásra, írta a Cnbc.
Tegnap este érkezett a hír, hogy az izraeli védelmi erők (IDF) csapást mértek Bejrútban a radikális iszlamista szervezet, a Hezbollah központjára. Azóta egymásnak ellentmondó hírek keringenek a médiában az esetről.
Folyamatosan frissülő hírfolyamunk.
Teljesen ellentmondanak egymásnak a felek.
Egyre többen vélekednek hasonlóan.
Fókuszban ismét Mike Waltz.
Körvonalazódik, mihez kezdtek a magyarok a felszabaduló megtakarításaikkal.
Eltűnik az egyik legfontosabb bevétel?
Az energiaügyi miniszter értékelte Magyarország energiaszuverenitási törekvéseit