A Budapesti Értéktőzsde 2024. június 30-i hatállyal megszünteti az Interactive Brokers Central Europe Zrt. kereskedési jogát a részvény szekcióban és az Xtend piacon, valamint tőzsdetagságát - olvasható a BÉT közleményében.
Az Interactive Brokers alapítója, Thomas Peterffy a korai években nagyott bukott a tőzsdén. A világ leggazdagabb magyarjaként számon tartott befektető visszaemlékezett az esetre, amelyet élete legrosszabb kereskedéseként jellemzett - tudósított a Forbes.
„A brókercég után jön a bank: 2023. március 1-jei hatállyal bejegyezték Magyarországon az Interactive Bankot, az alapító a leggazdagabbnak tartott magyar ember, Péterffy Tamás brókercége” – számoltunk be elsőként a hírről tavasszal. Most kiderült: a magyar törvények miatt mégsem alapít bankot Péterffy Tamás.
Az Interactive Brokers Group bejelentette európai brókercégeinek konszolidációját, amelynek keretében a budapesti székhelyű Interactive Brokers Central Europe ügyfélkörét és tevékenységét beolvasztja az Interactive Brokers Ireland cégbe - írja a Bloomberg.
Nagy bejelentést tett az Interactive Brokers: elérhetővé tette kínálatában a tartós befektetési számla nyitását, így már adómentesen befektetésre is van lehetőség a bróker kínálatában – derül ki az IBKR közleményéből.
Az MNB összesen 19 millió forint bírságot rótt ki az Interactive Brokers Central Europe Zrt.-re, egyebek közt az ügyfél-átvilágítás, panaszkezelés, informatika, pénzmosás-megelőzés, kiszervezés, illetve a társaság számlái feletti rendelkezési jog terén feltárt hiányosságok miatt. Az intézkedések nem befolyásolják a befektetési szolgáltató megbízható működését, áll az MNB közleményében.
Május 4-én, jövő csütörtökön lesz a Portfolio Hitelezés 2023 konferenciája, a magyar bankszektor és a hitelpiac egyik legnagyobb éves szakmai eseménye. A közelgő rendezvény apropóján megnéztük, milyen állapotban van most a magyar bankszektor és a hitelpiac, és milyen folyamatok zajlanak. Cikkünkben 10 ábrán mutatjuk be az aktualitásokat.
A brókercég után jön a bank: 2023. március 1-jei hatállyal bejegyezték Magyarországon az Interactive Bankot – vette észre a Portfolio. Az alapító nem más, mint a leggazdagabbnak tartott magyar ember, Péterffy Tamás brókercége.
Ritkán szólal meg nyilvános fórumokon a világ leggazdagabb magyarjának számító Thomas Peterffy, amikor viszont megteszi, akkor érdemes rá odafigyelni. Az Interactive Brokers alapítója és cégvezére szerint az egyre súlyosabb inflációs nyomás miatt az amerikai részvények még tovább eshetnek idén, a jegybank ugyanis sokáig kitarthat a kamatemelések mellett az árrobbanás megfékezése érdekében - a szakember szerint több mélyreható probléma is van, amelyek hozzájárulnak a kedvezőtlen inflációs környezethez, ami nem fog egyhamar megszűnni. De hogyan vélekednek a kilátásokról a legfontosabb amerikai elemzőházak és befektetési bankok, mi várhat még idén az amerikai tőzsdékre? Cikkünkben erre a kérdésre keressük a választ.
Ritka gyengén teljesítenek az utóbbi hetekben a pénzügyi cégek papírjai, még ahhoz képest is, hogy a részvénypiacok sem muzsikálnak valami szépen. Ennek a legfőbb oka a gazdaság lassulásától való félelem, illetve az, hogy a magas infláció negatívan hat a fogyasztók vagyonára és reáljövedelmére. Bár a FED kamatemelései a tankönyv szerint még pozitívan is hathatnak a hagyományos kereskedelmi bankok jövedelmezőségére, egyelőre nem látszik a piacon a bizakodás és a korábban szépen szárnyaló árazások értelemszerűen nagyot eshetnek még a jelenlegi árfolyamok mellett is, ha a negatívabb forgatókönyvek lépnek életbe.
Ahogyan a klímaváltozás, a tengerek szennyezése, a széleskörű kihalási hullám az állatvilágban egyre inkább nyilvánvaló, egyre több befektető szeretné tudni, hogy mely részvényeket érdemes megvenni, hogy ezeken a problémákon segíteni lehessen. Ráadásul egyre több olyan társadalmi probléma is a felszínre kerül világszerte, ami sokak kiállását kiváltja, és azokat a cégeket, amelyek ezek megoldására nem tesznek kísérletet, esetleg még rontanak is rajta, szeretnék a portfóliójukban is elkerülni. A kisbefektetők számára azonban elég kevés az olyan eszköz, amely által meg lehet tudni, hogy valójában melyek azok a vállalatok, amelyek pozitív vagy negatív hatást gyakorolnak a környezetre vagy a társadalomra. Szerencsére egyre több az olyan befektetési szolgáltató, aki tesz ezért, és igyekszik ellátni az ügyfeleit az ehhez szükséges információkkal.
Thomas Peterffy, vagyis Péterffy Tamás, az Interactive Brokers alapítója, aki még a hatavanas években hagyta el Magyarországot, a CNBC egyik műsorának adott interjút. Ebben azt mondta, hogy szerinte nem érdemes a mostanában felkapott mémrészvények ellen fogadni, mint amilyen az AMC vagy a GameStop, mert elképzelhetetlen magasságokba emelkedhet az árfolyamuk, az pedig nagy veszteséggel járna a shortosoknak.
A héten hazánkban járt Thomas Peterffy, azaz Péterffy Tamás, aki még a hatvanas években hagyta el Magyarországot és az Egyesült Államokban a semmiből egy világszerte ismert online befektetési szolgáltatót épített fel. Az Interactive Brokers közép-európai leányvállalata nemrég kapta meg az MNB engedélyét és a napokban tőzsdetaggá is vált a Budapesti Értéktőzsdén. Péterffy a leggazdagabb magyar, hiszen a vagyona megközelíti a 23 milliárd dollárt, amivel még a világ száz legvagyonosabb embere közé is bekerült. Interjúnk során arról beszélgettünk vele, hogy miért Magyarország lett a régiós központ, milyen tényezők támasztják alá az igencsak ambíciózus terveiket, mit lehetne tenni Európában az opciós és határidős piacok fellendítése érdekében, és mi a véleménye a Robinhood jelenségről.
Új kereskedési tag került a Budapesti Értéktőzsdére, méghozzá egy olyan vállalat, amely legendás a tapasztaltabb spekulánsok és befektetők között, és világszerte ismert. Az Interactive Brokers a hazai leányvállalata, az Interactive Brokers Central Europe Zrt. révén került a részvényszekcióba. Már a névadásból is kiderült, hogy ez a cég nemcsak a magyar, hanem a régiós piacot szeretné kiszolgálni, de a sajtótájékoztatón a vállalat vezetése sok más érdekességeket is megosztott a terjeszkedésekkel kapcsolatos tervekről.
Nem volt könnyű időszak az elmúlt bő egy év a legtöbb ember számára. A koronavírus még a durva korlátozások ellenére is rengeteg tragikus halálesettel járt együtt, és a gazdaságra gyakorolt hatások miatt nagyon sokan vesztették el megélhetésüket. Volt azonban néhány ágazat, ahol bizarr módon éppen a járvány és a lezárások hozták el a kánaánt. Ezek között vannak maguktól értetődőek, mint például egyes ágazatok az egészségügyi szektoron belül, de vannak meglepőbbek is. A befektetési szolgáltatók, befektetési bankok és tőzsdék is ide tartoznak, mert a válság során a megugrott volatilitás miatt forgalmuk ugrásszerűen növekedett. Ehhez azonban az is hozzájárult, hogy az otthon rekedt lakossági befektetők és spekulánsok unaloműzésként, egyfajta hobbiból tőzsdézni kezdtek. Rengeteg, a reálgazdaságnak szánt jegybanki és költségvetési pénz kötött itt ki, és a pénzügyi piacokon való kereskedés lett az új nemzeti sport, elsősorban a tengerentúlon. Megnéztük, hogy mely cégek húzták ebből a legtöbb hasznot, miként reagált a piac a sikereikre és mi várható tőlük. Technikai elemzés.
Az Interactive Brokers feloldotta a GameStop, AMC és egyéb opciókra vonatkozó korlátozást.
Friss előrejelzés érkezett.
Cikkünk folyamatosan frissül.
Moszkva így sem lehet felhőtlenül boldog.
Mi lesz az építőiparban?
Nagygyörgy Tiborral, a Biggeorge Property Nyrt. alapító-vezérigazgatójával beszélgettünk.
Megjelent a Portfolio kiberbűnügyi podcast sorozatának ötödik része.