Az idén 35 éves CÉH mérnökiroda egyike azon kevés, a rendszerváltáskor létrejövő magán mérnökszolgáltatók közül, amelyek stabil pozíciót építettek fel a hazai piac élvonalában. Működése során részese mindhárom német prémiumautógyár hazai megépülésének, Azerbajdzsánban szuperkórházat, Srí Lankán hidakat, Norvégiában rehabilitációs központot tervezett. Az elkövetkezendő években a mérnökirodánál az energetikai projektek és a védelmi fejlesztések is előtérbe kerülhetnek, de úgy látják, több olyan híd is van, amelynek a felújítását sem lehet tovább halogatni. Cégportré-interjúnkban Tóth Attilát, a vállalat alapító-elnökét és Losonczi Tibor vezérigazgatót kérdeztük az elmúlt évtizedek jövőbe mutató tapasztalatairól, nemzetközi versenyképességről és a hazai mérnökhallgatók előtt álló kihívásokról.
Kimondottan sikeresen szerepel hazánk a világ legrangosabb ingatlanfejlesztési megmérettetésén, a FIABCI Nemzetközi Ingatlanfejlesztési Nívódíj Pályázatán – ahol olyan épületek nyertek már, mint a Trump Tower, a bilbaói Guggenheim Múzeum vagy a Petronas-ikertorony. A magyar fejlesztések az elmúlt két évtizedben 33 arany és 39 ezüstérmet kaptak, idén pedig ismét a legjobbak között szerepeltek: a 143 méteres Mol Campus globálisan is a legjobb irodaház lett, és a Liget Budapest Projekt épületeit is díjazták.
Ahogyan arról korábban a Portfolio-n beszámoltunk, új felhőkarcoló épülhet Budapesten, a 143 méter magas MOL székházánál is lényegesen magasabb, 220-240 méteres épületet álmodtak meg a fővárosba, nem messze a Hősök terétől. Karácsony Gergely főpolgármester egy Facebook-posztban reagált a hírre.
November 22-én megnyitott a Mol Campus 28. emeletén a VIRTU Restaurant – jelentette be a Mol.
A Mol csoport épülő poliol komplexumában sikeresen lezajlott a propilén-oxid, a poliol gyártás legfontosabb alapanyagának beadagolása a fél tonnás kísérleti üzembe, olvasható a vonatkozó közleményben. A sikeres teszt egy újabb lépés afelé, hogy - várhatóan az év második felében - megkezdődhessen a nagyüzemi termékek próbagyártása is.
A BREEAM Excellent után a LEED Platinum minősítést is megszerezte a MOL Campus, az Óbuda-Újlak Zrt. fenntarthatósági csapatának közreműködésével. A toronyház az első olyan magyar épület, amely mindkét rendszerben ennyire magas szintű kettős minősítést szerzett.
Péntektől a nyilvánosság számára is megnyílik a Mol-csoport új, budapesti székházának látogatóközpontja, illetve az épület legfelső szintjén található panorámaterasz. A 29. emeleten, 120 méter magasan lévő kilátóteret egy panorámás lifttel érhetik el a látogatók. A felnőtt jegy ára 2900 forint, 6 éves kor alatti gyermekeknek és kerekesszékkel érkezőknek ingyenes a belépés. Diákoknak, 60 év felettieknek, családoknak, valamint csoportos látogatás esetén is kedvezményt biztosít a cég.
Már meghallgatható a Portfolio Checklist hétfői adása. A mai egy összegző jellegű műsor, amiben a hazai ingatlanpiac elmúlt egy évéről és kilátásairól kérdeztük Ditróy Gergelyt, a Portfolio Ingatlan divíziójának vezetőjét. Felemás éve volt ugyanis a magyar ingatlanszektornak, a sokak által vizionált összeomlás elmaradt, de már vannak bőven nyugtalanító jelek – a lakáspiacon és a kereskedelmi ingatlanoknál egyaránt.
A napokban átadott Mol Campus már most Budapest egyik legmeghatározóbb épülete lett, a város számos pontjáról látható épületet van aki szereti, van aki utálja. Most a te véleményedre vagyunk kíváncsiak az új székházzal kapcsolatban.
A mai műsor első részében a Brüsszelnek ígért helyreállítási terv azon részével foglalkozunk, amiben nyugdíjreformra is vállalást tesz a kormány, ráadásul nagyon rövid határidővel. A hazai nyugdíjrendszer legégetőbb problémáiról, és az átalakítás lehetséges forgatókönyveiről, Farkas András, nyugdíjszakértőt kérdeztük. Az adás második részében a december 8-án hivatalosan is átadott Mol Campusról beszélgetünk. Az átadón, és az első bejáráson részt vett a Portfolio ingatlancsapata is. Ditróy Gergely, a Portfolio Ingatlan divíziójának vezetője beszámolt az eseményről, a beruházás különlegességeiről, és a kivitelezési bravúrokról is.
2022. december 8-án hivatalosan is átadták Budapest legmagasabb irodaházát, a Mol Campust. A 120 méter magasságból csodálható kilátást és a szupergyors lifteket egyelőre még csak az éppen beköltöző dolgozók élvezhetik, de jövőre a külső vendégek számára is látogatható lesz Budapest új látványossága. Kívülről, belülről, alulról, felülről bejártuk az épületet, és képek formájában spoilerezünk egy keveset a kilátásról, illetve arról is, hogy milyen irodaterekben fognak dolgozni a Mol munkavállalói.
Már nem kell sokat várni a Mol 120 méter magas "mini felhőkarcolójának" átadásáig. Elkezdődött megnyitó, így a bejárást követően közzétesszük a fotókat és a legfotosabb információkat a toronyépületről, a Mol-munkavállalóinak új bázisáról.
Hamarosan jöhet az átadás, majd a munkavállalók beköltözése, a Mol Campus ugyanis már 95%-os készültségnél tart. A Market Építő kivitelezésében épülő toronyról újabb információk kerültek ki a Market LinkedIn oldalára.
Szinte már mindjárt befejezik a Mol Campus építését, a székház már bőven több mint háromnegyede elkészült, jelenleg 82%-os készültségnél jár. A kivitelező Market Építő Zrt. új képeket töltött fel a LinkedIn oldalára az épület jelenlegi állapotáról.
A MOL Campus építésének készültsége január végére elérte a 80 százalékot, a hónap folyamán számos fontos munkálat megvalósult - derül ki a Market Építő Zrt. közösségi oldaláról. Most friss képeken nézheted meg, hogy áll az ország legmagasabb épületének kivitelezése.
Hazai viszonyokhoz képest valóban extrém körülmények között épül a MOL új székháza a Kopaszi gátnál. Budapest legmagasabb épületének építésekor a mérnököknek munkásoknak így olyan kihívásokkal is szembe kell nézniük, amivel itthon csak nagyon ritkán - például hogy, hogyan is kell 140 méter magasban felállványozni egy épületet. A Magyar Építők most arról számolt be, hogyan lehet a különleges helyzet teremtette kihívásokat eredményesen megoldani.
Fizetésképtelenség lenne, ha nem képénének.
Erre kell készülnünk.
Kamatcsökkentés egyelőre nem jöhet szóba.
Folyamatosan frissülő hírfolyamunk.
Ömlenek az érzékeny elektronikai eszközök az orosz hadiiparba.
10 milliárd forintos támogatással mentenék meg a nyarat.
Így termelj, tárolj és válj le a hálózatról egyszer és mindenkorra!
Nincs bizalom az amerikai gazdaság iránt.