Van élet a tőzsdén az Nvidián túl?

Van élet a tőzsdén az Nvidián túl?

Már meghallgatható a Portfolio Checklist csütörtöki adása. Az első részben itt volt velünk Nagy Viktor, a Portfolio vezető részvényelemzője, akit arról kérdeztünk, hogyha valaki a részvénypiacokba akar fektetni, de nem Nvidiát vagy a Magnificent Seven más részvényeit venné, akkor milyen érdekes lehetőségei lehetnek. Az adás második vendége Árgyelán Ágnes volt, akit az elmúlt hetek forintpiaci eseményei kapcsán arról kérdeztünk: milyen várakozások esetén lehet érdemes forint helyett euróban lejegyezni magyar államkötvényt. A műsor utolsó részében pedig Heal Edina, az Egyenlítő Alapítvány vezetője volt a vendégünk, akit a 12. nemzetközi nőnapi konferenciáról kérdeztünk, melyet pénteken rendeznek Budapesten, és ahol a fő téma az lesz, hogy hol látjuk gyermekeinket 2034-ben.

Nőnapi üzenetet küldött Putyin

Nőnapi üzenetet küldött Putyin

Oroszországban feltétlen érték a nők és az anyaság tisztelete – jelentette ki Vlagyimir Putyin orosz elnök az orosz nőkhöz a nemzetközi nőnap alkalmából intézett szerdai videóüzenetében.

Extrém kevés a női felsővezető Magyarországon, és ennek a GDP látja a kárát

Extrém kevés a női felsővezető Magyarországon, és ennek a GDP látja a kárát

A közép-európai régióban Magyarországon van a legkevesebb felsővezető a cégek menedzsmentjében, de az oktatás, a közigazgatás és a politika területén is utolsó helyen kullog az ország. A kisebb mértékben, de egész Európára jellemző jelenség nem csak az esélyegyenlőség szempontjából jelent problémát, hanem gazdasági hátrányokkal is jár, egyes felmérések szerint a több női felsővezetőt foglalkoztató cégek akár 25 százalékkal is nyereségesebbek is lehetnek. Az Európai Parlament felismerte a problémát, és új irányelvének megfelelően 2026-tól nagyobb szerepet kell szánni a női felsővezetőknek a vállalatok irányításában.

Sokkoló igazság! Lerántjuk a leplet, miért is jóval drágább nőnek lenni!

Sokkoló igazság! Lerántjuk a leplet, miért is jóval drágább nőnek lenni!

Március 8., vagyis a nemzetközi nőnap alkalmából a férfiak különböző ajándékokkal kedveskednek a hölgyeknek. Hosszú sorok a virágosoknál, megannyi fizetésre váró parfüm, kozmetikum vagy éppen édesség a kasszáknál - az eladásoknak köszönhetően a kereskedők egy nap alatt jelentős profithoz juthatnak. De még érdekesebb kérdés, hogy valójában mennyivel is drágább nőnek lenni. Így most szakítunk a hagyományokkal, nem a nőnapi virág vagy ajándékok eladásairól lesz szó, hanem a cikk végére talán az is körvonalazódik majd, hogy tényleg drágább nőnek lenni, és ha igen, akkor milyen áron.

Ünneplés vagy harc? - Talán sosem volt annyira szükség a nőnapra, mint most

Ünneplés vagy harc? - Talán sosem volt annyira szükség a nőnapra, mint most

A nemzetközi nőnap munkásmozgalomból nőtt ki, mostanra pedig az Egyesült Nemzetek Szervezete által is elismert eseménnyé vált. Több mint száz évre nyúlik az egyszerű, de mégis történelmet alakító nők napja, ami a nők évszázados küzdelmét eleveníti fel, melyet az egyenlő jogokért és lehetőségekért vívtak. A BBC szerint jelentős visszalépés volt látható a nők jogaiért folytatott globális küzdelemben az elmúlt évben, a nemek közötti globális szakadék megszüntetéséhez szükséges idő pedig rendkívüli mértékben nőtt. A nemzetközi nőnap honlapja szerint csak összefogással építhető a női egyenjogúság.

Így valósult meg a nemek közötti egyenlőség Európa egyik legkonzervatívabb országában

Így valósult meg a nemek közötti egyenlőség Európa egyik legkonzervatívabb országában

Nőnap alkalmából az Egyenlítő Alapítvány konferenciát szervezett a nők társadalomban betöltött szerepéről. Az eseményen felszólalt Ronan Gargan, Írország magyarországi nagykövete és bemutatta azt a hosszú folyamatot, amelynek következtében Írország egy kifejezetten konzervatív társadalomból az utóbbi években egy olyan országgá vált, ahol kiemelten érvényesülnek a nők és más kisebbségben lévő rétegek jogai. 2015-ben például népszavazáson döntöttek a melegházasság engedélyezéséről, 2018-ban pedig az abortusz legalizációjáról, mindkét esetben nagy többséggel. A beszédet egy kerekasztal-beszélgetés követte a nagykövet és Katarina Szécsi Asbrink, a svéd nagykövetség misszióvezető-helyettesének részvételével.

Elképesztő férfiuralom a magyar nagyvállalatoknál

Elképesztő férfiuralom a magyar nagyvállalatoknál

Világszerte egyre több nő kerül be a nagyvállalatok felső vezetésébe, Németországban még kötelező kvótát is meghatároztak arra, hogy a felügyelőbizottságok tagjainak legalább 30 százaléka hölgy legyen, és olyan nagyvállalatokat is nők vezetnek, mint az IBM, a Yahoo, a PepsiCo vagy a Hewlett Packard. Mostanra már olyan elsősorban férfiak által dominált szektorokban, mint az autó- vagy a repülőgépgyártás is vannak női vállalatvezetők, a General Motors és a Lockheed Martin élén is hölgy áll. Nőnap alkalmából megnéztük, hogy mennyire jellemzőek a női felsővezetők a nagy magyar tőzsdei cégeknél.

Női vezetőkkel jól állunk, de milyen áron?

Bár a foglalkoztattak körülbelül fele nő, csak minden harmadik vezető nő az Európai Unióban, vagyis a nők továbbra is alulreprezentáltak a cégvezetők körében, ráadásul átlagosan közel negyedével kevesebbet keresnek férfi társaiknál. Magyarországon az uniós átlagnál több a női vezető, azonban a nemek közötti bérszakadék nálunk a legnagyobb az EU-ban.

Részletes keresés
FRISS HÍREK
NÉPSZERŰ
Összes friss hír
Bármikor beleroppanhat Oroszország a háborúba, ha a Nyugat enged a riválisának
Portfolio hírlevél

Ne maradjon le a friss hírekről!

Iratkozzon fel megújult, mobilbaráthírleveleinkre és járjon mindenki előtt.