Várhatóan lemond posztjáról Marcel Ciolacu román miniszterelnök, miután a kormánykoalíció közös jelöltje, Crin Antonescu nem jutott be a romániai elnökválasztás második fordulójába. A G4Media.ro szerint Ciolacu már tájékoztatta a koalíciót, hogy hajlandó lemondani posztjáról, a bejelentésre magyar idő szerint 16 óra után kerülhet sor.
Magabiztosan, 40 százalékos eredménnyel győzött a nacionalista, magyarellenes Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke, George Simion a megismételt román elnökválasztás első fordulójában. A második helyre a függetlenül induló Nicușor Dan bukaresti polgármester futott be, így ők ketten mérkőzhetnek meg a május 18-án esedékes második fordulóban.
Crin Antonescu, a jelenlegi román kormánykoalíció közös államfőjelöltje tagadja, hogy együttműködött volna a kommunista titkosszolgálattal. A politikus azt mondta, hogy 1988-ban megfigyeltként írattak vele jelentést egy disszidálni próbáló barátjáról.
Szoros versenyt mutat a román államfőválasztás első fordulójában a legesélyesebb jelöltek között a CURS közvélemény-kutató intézet vasárnap közzétett felmérése.
26 jelentkező közül végül 11-en indulhatnak a május 4-én esedékes romániai elnökválasztáson – írja a maszol.ro.
Romániában ideiglenes államfő lépett hivatalba Ilie Bolojan szenátusi elnök személyében szerdán, miután az elnöki tisztségből tíz év után távozó Klaus Iohannis elhagyta az elnöki hivatalt.
Az Avangarde közvélemény-kutató friss felmérése szerint a Moszkva-barát szélsőjobboldali elnökjelölt, Călin Georgescu 38 százalékkal áll az élen a májusban esedékes romániai elnökválasztás előtt.
Romániában május 4-én tartják meg a megismételt államelnökválasztás első fordulóját, és amennyiben egyetlen jelölt sem szerzi meg a névjegyzékben szereplő választók több mint felének támogatását, május 18-án második fordulót is tartanak az első két helyen végző jelölt részvételével - döntötték el szerdán a koalíciós pártok vezetői.
Bizalmat szavazott a kétkamarás román parlament hétfői együttes ülésén a Szociáldemokrata Párt (PSD), a Nemzeti Liberális Párt (PNL) és a Romániai Magyar Demokrata Szövetség (RMDSZ) részvételével megalakult, Marcel Ciolacu (PSD) vezette koalíciós kormánynak.
Klaus Iohannis román államfő az eddigi miniszterelnököt, Marcel Ciolacut bízta meg kormányalakítással – írja a Maszol.ro.
Kivonul a Romániában legnagyobb parlamenti frakcióval rendelkező Szociáldemokrata Párt (PSD) az Európa-barát pártok koalíciós tárgyalásairól, de kész megszavazni egy jobboldali kormányt – jelentette be csütörtökön Marcel Ciolacu pártelnök.
Huszonnégy órára őrizetbe vette a román korrupcióellenes ügyészség (DNA) Soós Zoltán marosvásárhelyi polgármestert – erősítette meg a Székelyhon hírportálnak hétfőn este Kovács Mihály Levente, az erdélyi város RMDSZ-es alpolgármestere.
Egy oroszbarát, a NATO-val és az EU-val szemben kritikus szélsőjobboldali jelölt, és egy nyugatos, liberális jelölt között választhatnak a romániai választók az elnökválasztás vasárnapi második fordulójában. A választás nemzetközi szempontból is jelentős, Románia ugyanis a NATO keleti szárnyának egyik bástyája, amely kulcsszerepet játszik a szövetség önvédelme és Ukrajna támogatása szempontjából. Eközben a december 1-jei parlamenti választások nyomán formálódik az új kormány, amelynek akár az összes nyugatos, nem szélsőjobboldali erő a tagja lehet, az erdélyi magyarokat képviselő RMDSZ pedig ismét kormányra kerülhet.
Koalíciós szándéknyilatkozatot írt alá Romániában szerdán a Szociáldemokrata Párt (PSD), a Nemzeti Liberális Párt (PNL), a Mentsétek Meg Romániát Szövetség (USR), a Romániai Magyar Demokrata Szövetség (RMDSZ) és a - nem magyar - nemzeti kisebbségi frakció.
A Romániai Magyar Demokrata Szövetség (RMDSZ) arra számít, hogy a szociáldemokratákkal és a liberálisokkal együtt kormányzati többségük lehet a romániai parlamentben, de a nagykoalíció lehetőségét sem zárja ki – mondta Kelemen Hunor pártelnök reggel a Kossuth Rádióban.
Hét párt jutott be a parlamentbe Romániában a vasárnapi választások eredményeként. Magyar szempontból örömteli fejlemény, hogy az RMDSZ a vártnál jobban szerepelt, a voksok 6,40 százalékát szerezve meg, ezzel továbbra is lesz magyar érdekképviselet a román törvényhozásban. Kevésbé örömteli viszont, hogy három, alig néhány éve alapított szélsőjobboldali párt is bejutott a parlamentbe, a magyarellenes kijelentéseiről ismert AUR pedig a második helyen végzett, a Magyarországgal határos Arad megyében az első helyet szerezve meg. A kormánykoalíció két pártját, a PSD-t és a PNL-t a választók megbüntették: előbbi történetének legrosszabb eredményét érte el, utóbbi pedig a legnagyobb veszteséget szenvedte el.
Amit a nemzetközi közösség üdvözöl, azt otthon éppen darabokra szedik.
Pár órán belül indul az egyeztetés.
Hamarosan új korszak jöhet.
Kifutott a szokásos év végi adósságmenedzselés.
A friss díja kapcsán beszélgettünk vele számos témáról.
Szekeres Viktorral a Gloster Nyrt. alapítójával beszélgettünk
Kilépünk az összeszerelő-üzem szerepből?