Kilőtték az ukránok az orosz légvédelem egyik legfontosabb berendezését, a 96L6E radarállomást, ezzel érzékeny veszteséget okozva Moszkvának.
Az orosz védelmi ipar fokozza a légvédelmi rendszerek gyártását az ipari és egyéb létesítmények védelmének megerősítése érdekében. A döntés hátterében az Ukrajnából indított sikeres drón- és rakétatámadások állnak, amelyek jelentős károkat okoztak orosz területeken. A gyártás növelése mellett új légvédelmi rendszerek fejlesztése is napirendre kerül - írta meg a Military Watch Magazine.
Sébastien Lecornu francia védelmi miniszter szerint egy francia haditengerészeti járőröző katonai gép orosz megfélemlítés célpontja lett a Balti-tenger felett, a nemzetközi légtérben – írja a Reuters.
Miközben a Kreml állítja, folyamatosan zajlanak a tárgyalások a hatalmat villámgyorsan megszerző szíriai lázadókkal a két kulcsfontosságú orosz bázis megtartásáról, friss felvételek inkább azok kiürítésére vonatkozó döntésekről tanúskodnak.
Az Egyesült Királyság védelmi minisztériuma hétfőn ismét elkészítette az orosz-ukrán háborúval foglalkozó szokásos jelentését, melyben ezúttal az ukránok egyik Krím-félszigeten végrehajtott rakétatámadásáról értekeztek.
Az orosz közösségi médiában jelentek meg az első felvételek arról, hogy légicsapás érhette a Krím-félszigeten, Vitinoban található orosz légvédelmi rakétarendszert.
Az ukrán haderő jelentős csapást mért az orosz légvédelemre azzal, hogy megsemmisítette az Sz-300 és Sz-400 rakétarendszerek kulcsfontosságú, modern radarját. A precíziós támadáshoz amerikai gyártmányú ATACMS rakétákat használtak. Az akció komoly érvágást jelent Moszkva számára, hiszen egyik legfejlettebb légvédelmi rendszerének hatékonyságát áshatja alá - számolt be az Army Recognition elemzésében.
Szerda reggel támadás érte a megszállt Krím-félszigeten található orosz állásokat, az első információk szerint Szevasztopol és a Belbek katonai légibázis volt a célpont.
A közösségi médiában terjednek a fényképek még egy november 23-án végrehajtott ATACMS-csapásról, amelyre a Kurszk régióban került sor. Az amerikai rakéta Moszkva legjobb légvédelmi rakétarendszerét vette célba.
Iránnak nincs szüksége az orosz Sz-400-as légvédelmi rendszerekre, a saját rendszerei sokkal jobbak – jelentette ki az iráni Forradalmi Gárda (IRGC) egyik magas rangú tisztviselője a Moscow Times szerint. Feltételezések szerint az iráni pálfordulás annak köszönhető, hogy az orosz rendszer elődjének számító Sz-300-asok szinte teljesen haszontalanok voltak Izrael F-35-ös lopakodó gépei ellen.
Az ukrán haderő egy kamikaze drón segítségével hajtott végre támadást az oroszországi Belgorod megyében. Az akció sikeres volt, megsemmisült az egyik legmodernebb SZ-400-as légvédelmi rakétarendszer 96L6 radarja – írja az Europevszka Pravda a Militarnyijra hivatkozva.
Az Egyesült Államok és Törökország között intenzív tárgyalások folynak az orosz Sz-400-as légvédelmi rendszer ügyében. A Kathimerini görög lap információi szerint Washington egy olyan javaslatot tett, amely lehetővé tenné Ankara számára a rendszerek megtartását, de azok ellenőrzését lényegében átadná az Egyesült Államoknak - tudósított az Ekathimerini.
Törökország újabb lépést tett a saját, többlépcsős légvédelmi rendszerének kifejlesztése felé, amelyet "Acélkupolának" neveztek el. Az ország célja egy olyan önálló védelmi rendszer létrehozása, amely képes megvédeni a török légteret a különböző fenyegetésektől. Azonban az orosz Sz-400 Triumf rakétarendszer, amelyet korábban nagy port kavart beszerzésként vásároltak meg, kimaradt ebből az ambiciózus projektből - írta az Eurasian Times.
Az ukrán hadsereg szombaton jelentette be, hogy sikeresen elsüllyesztett egy orosz tengeralattjárót, valamint jelentős károkat okozott egy Sz-400-as légvédelmi rakétarendszerben a Krím félszigeten – írja a Reuters.
A orosz Taszsz információi szerint egy orosz korvett és egy kínai romboló hadihajó közös haditengerészeti gyakorlatot tartott a Finn-öbölben – írta meg az Army Recognition.
Pénteken a luhanszki, szombaton pedig a rosztovi régióban található milerovoi mért csapást az ukrán haderő. Luhanszk ellen bizonyítottan amerikai ATACMS rakétákat vetettek be.
Pozitív vélemény jött a Európai Gyógyszerügynökségtől.
Az FBI már őrizetbe is vette.
Az elnök azonban továbbra is optimista.
Rengeteg tanulási és fejlődési lehetőséggel várunk.
Folyamatosan frissülő hírfolyamunk.
Csányi Péter veszi át édesapjától a vezérigazgatói pozíciót.
Drámai áremelkedés tapasztalható: 2010 óta közel négyszeresére emelkedtek a termőföldárak Magyarországon.
A Checklistben Hortobágyi T. Cirill főapátot, a Pannonhalmi Főapátság vezetőjét kérdeztük.