A jelenlegi becslések szerint Oroszország a háború előtti, állományban lévő harckocsik több mint 90%-ának megfelelő harckocsit veszített el a háború eddigi időszaka alatt.
Megsemmisített az ukrán haderő egy különleges orosz páncélost, egy igencsak ritkaságnak számító Ladoga parancsnoki járművet. Az eszközt nukleáris háborúra fejlesztette a Szovjetunió, kifejezetten azzal a céllal, hogy szovjet vezetők tudjanak vele közlekedni. Ráadásul mindössze öt darab készült belőle.
Orosz Telegram-csatorna tette közzé a felvételt egy ukrán T-80-as harckocsi megsemmisítéséről, de a geolokált helyszín alapján megállapítható, az ukrán páncélos erők nagyon mélyen hatoltak be a kurszki területre.
Az orosz védelmi minisztérium nemrégiben bejelentette, hogy a T-80BVM fő harckocsi új, korszerűsített változatát hamarosan bevetik az ukrajnai fronton. Az új modell fejlett drónvédelmi rendszerekkel van felszerelve - jelentette az Army Recognition.
Richard Vereker OSINT (vagyis nyílt forráskódú információkra támaszkodó) elemző az ukrajnai háború eleje óta folyamatosan gyűjti az adatokat a felek háborús veszteségeiről. Most egy újabb hónap eddig elérhető adatairól, 2024 júliusáról jelentetett meg ábrákat.
Merőben szokatlan orosz harckocsi-veszteségszámokat hozott a július első harmada, ugyanis az elmúlt 10 nap statisztikái alapján szinte teljesen eltűntek a T-80-as páncélosok, helyüket pedig a több mint fél évszázada gyártott T-62-esek vették át.
Lassan nem telik el úgy nap, hogy az ukrán vagy orosz drónok ne alkotnának valami hajmeresztőt a frontvonalakon. Most az oroszok egyik legmodernebb harckocsija, egy T-80BVM esett áldozatul egy apró drónnak, meglehetősen látványosan.
Érdekes elemzést tett közzé a Forbes, ami azt a kérdést vizsgálja, hogy miért használnak Ukrajnában ősrégi T-55-ös és T-62-es harckocsikat az orosz katonák, miközben legalább ezer modernebb T-72-es hever raktáron.
Idősoros műholdképeket tett közzé egy, az orosz páncélos-tartalékokkal foglalkozó OSINT-elemző. A rövid felvétel kitűnően rámutat arra, hogy még Oroszország utánpótlása sem kimeríthetetlen.
Az orosz-ukrán háború lassan két éve alatt számtalan furcsa "harctéri fejlesztést" láthattunk mindkét harcoló fél részéről. Moszkva most egy T-80-asra szerelt fel egy kis extra fegyverzetet, bár azt, hogy mire akarják használni nehéz kitalálni.
Richard Vereker, OSINT-elemző egyik fő foglalatossága, hogy az orosz harcjármű-veszteségeket típus szerint listázza, és ez alapján von le hosszútávú következtetéseket. Legutóbbi idősoros grafikonja alapján úgy tűnik, hogy Oroszország kifogyóban van a bevethető T-80-as harckocsikból.
OSINT-elemzők a rendelkezésre álló nagy felbontású műholdfelvételek segítségével meghatározták az avgyijivkai offenzíva első tíz napjának veszteségeit, ugyanakkor az így közreadott, egyébként hihetetlenül magas szám is csak minimum értéknek tekinthető több szempontból is.
Úgy néz ki, súlyos károkat okozott a harkivi harcjárműgyárban egy orosz rakétatámadás. Felvételek alapján úgy látszik, hogy az egyik főépület teljesen kiégett egy Iszkander-rakétatalálat után. Nagyon érdekes egyébként, hogy az orosz határtól alig 30 kilométerre található ukrán harcjárműgyár másfél évvel a háború kezdete után csak most szenvedett először igazán súlyos károkat.
Bemutatkozott a civil nagyközönség előtt „Aljosa,” egy T-80BV típusú harckocsi, amely arról várt ismertté, hogy egyedül harcképtelenné tett egy 8 harcjárműből álló ukrán hadoszlopot.
Az orosz hadsereg feladatul tűzte ki az Uralvagonzavod konszern számára a gázturbinás meghajtással felszerelt T-80-as harckocsik gyártásának újraindítását - mondta Alekszandr Potapov, a vállalat vezérigazgatója a Zvezda tévécsatorna adásában, a Ria Novosztyi tudósítása alapján.
Orosz-ukrán háborúban kifejezetten ritka eseményről, egy páncélosütközetről tehettek közzé felvételt, amelyen ráadásul Ukrajna egyik legmodernebb harckocsija, egy Leopard 2A6 csap össze két orosz tankkal.
Kétszer is megtörtént az eset, rövid időre.
Folyamatosan frissülő hírfolyamunk.
Árcélokat kell meghatározniuk.
Az OTP lehet a nap nyertese?
Nagyon gyorsan döntött a konklávé.
Egyre több befektető figyelmét vonzza az agrárium, ami a bizonytalan piaci környezetben az egyik legstabilabb növekedési pályát kínálhatja.