Lassan hatalmas mozgalommá növi ki magát a "Feb 28 Economic Blackout" nevű demonstráció, amely egy országos gazdasági tiltakozás lesz az Egyesült Államokban, a jelek szerint milliók csatlakozhatnak a bojkotthoz. A tiltakozás célja, hogy február 28-án, pénteken az amerikai fogyasztók ne vásároljanak semmit a nagy kiskereskedelmi láncokban. A kezdeményezés mögött a folyamatosan emelkedő árak állnak, amelyek az élelmiszerektől a lakhatásig és közüzemi szolgáltatásokig terjednek, kiemelten a tojás drágulása miatt, mivel januárban már átlagosan 4,95 dollár volt 12 darab – számolt be a CBS News.
Az augusztusi magyar kiskereskedelem felpattanása bizakodásra adhat okot, ezért megnéztük, hogy néz ki a magyar boltok forgalma 2021-hez viszonyítva összevetve a régió országaival és olyan gazdag államokkal, mint a skandináv országok.
Stagnált a magyarországi kiskereskedelmi forgalom júliusban az előző hónaphoz képest, amely azt jelenti, hogy a várva várt felpattanás még várat magára a boltokban. Az emberek úgy tűnik még nyár közepén is inkább megtakarítottak, külföldön vásároltak vagy nem a termékekre hanem szolgáltatásokra költötték a reálértéken is növekvő bérüket.
Februárban ismételten csökkent a kiskereskedelmi forgalom havi bázison, ami furcsa, hiszen az infláció alacsonyabb volt a vártnál és a bérek is lendületesen nőnek. Úgy tűnik, hogy a fogyasztók bizalma nem tért vissza.
A várt 0,7%-os növekedés helyett igencsak meglepő mértékű, 1,6%-os esés volt a német kiskereskedelmi forgalomban decemberben novemberhez képest, azaz nagyon rosszul sikerült a karácsonyi szezon a szektorban – derült ki a német statisztikai hivatal szerdai jelentéséből.
Megjelent a Magyar Közlönyben a zsugorinfláció (vagyis a termékek méretének, súlyának csökkentésével elért áremelés) visszaszorítását célzó kormányrendelet, amelyben van pár újdonság a hétfői közleményhez képest.
Az eddigiekhez képest jelentősen nőtt a kiskereskedelmi forgalom novemberben, ami azt jelentheti, hogy a forgalom elmozdult a mélypontjáról. Jelentős visszapattanásra azonban még várni kell, utóbbi januárban jöhet, hiszen már megérkezett a bankszámlákra az emelt összegű minimálbér és garantált bérminimum. Éves bázison még mindig jelentős a csökkenés, a tavalyi Black Friday szerényebb lehetett, mint a 2022-es.
Októberben ismételten csökkent a kiskereskedelmi forgalom volumene az előző hónaphoz képest, ami azt jelenti, hogy a fogyasztók bizalma még mindig nem épült vissza és a szeptemberi minimális emelkedés nem jelentette egy fordulat kezdetét - derült ki a KSH friss adataiból.
Pénteken éjszaka megjelent a Magyar Közlönyben az idősek vásárlási idősávjának felfüggesztéséről szóló kormányrendelet, amely szombattól, azaz mától hatályba is lépett.
Péntek délután 5 órakor német háziasszonyok millióihoz hasonlóan elindult hétvégi bevásárlásra Angela Merkel német kancellár és egy berlini boltban több fotó is készült róla, hogy miket vett és hogyan fizetett – írja a német Bild bulvárlap.
Az üzletek december 24-i, 14 óráig tartó nyitva tartásának déli 12 órára történő módosítását javasolja a Kereskedelmi Alkalmazottak Szakszervezete (KASZ).
Londoni pénzügyi elemzők várakozása szerint az elmúlt hónapok szélsőséges időjárása valószínűleg több tízmillió fonttal drágítja nemzetgazdasági szinten a brit fogyasztók heti bevásárlását.
Ha a húsvéti nagybevásárlás után úgy érzed, hogy nagyon elszálltál a kiadásokkal, akkor a vásárolt mennyiséggel, vagy egyéb termékek kosárba csúszásával lehet a baj, nem a gyors áremelésekkel. A Portfolio húsvéti körképében ugyanis 24 jellemző/alapvető húsvéti élelmiszer közül csak a tojás drágult 10%-nál nagyobb mértékben, de számos termék ára intenzíven csökkent éves alapon - legalábbis ez derül ki a KSH fogyasztói kosarába bekerült termékek árvizsgálatából. A KSH egyébként úgy kalkulálta, hogy tavaly áprilisban az egy főre jutó élelmiszer kiadások 22 ezer 102 forintot tettek ki, így ehhez képest a kis mértékű átlagos élelmiszer drágulással számolva idén áprilisban 23 ezer forint körül alakulhat ez az adat.
A 90-es évek vége felé kezdtek egyre nagyobb számban Magyarországon is megjelenni a nyugati-európai és amerikai mintára épülő bevásárlóközpontok, amelyek többsége a mai napig magas kihasználtság mellett üzemel. Az alábbiakban a Jones Lang LaSalle elemzése alapján néztük meg, hogy melyek ma Budapest vezető bevásárlóközpontjai, miért nehéz a plázák értékének meghatározása és milyen jövő vár a bevásárlóközpontokra az e-kereskedelem terjedése mellett.
Elkezdődött a több mint 20 éves Shopmark bevásárlóközpont renoválása, amely két éve került a Diófa Alapkezelő Zrt. által kezelt Magyar Posta Takarék Ingatlan Befektetési Alap tulajdonába. A generálkivitelezői tender végeredménye, hogy a KÉSZ Építő Zrt. végezheti a bevásárlóközpont átépítését - szerepel a vállalat közleményében.
Pósfai Gábor, a Decathlon Magyarország országigazgatója kapott felkérést a Decathlon osztrák piacának kiépítésére. A számos versenytárssal tarkított osztrák piac még szűz terület a Decathlon számára, ahol nulláról kell felépíteni a vállalat helyi működését. A szakember 2018 tavaszától veszi át új feladatát és utódjának a cégen belüli kiválasztása hamarosan lezárul - szerepel a vállalat közleményében.
Cikkünk folyamatosan frissül.
Az orosz bejelentés után nem volt értelme titkolózni.
Holnap újra összeül a monetáris tanács.
Az amerikai finanszírozási terv lehet a nagy show.
Budapesten járt az amerikai elnök fia, a Portfolio által rendezett eseményen nyilatkozott nekünk.
Csányi Péter veszi át édesapjától a vezérigazgatói pozíciót.
Drámai áremelkedés tapasztalható: 2010 óta közel négyszeresére emelkedtek a termőföldárak Magyarországon.
A Checklistben Hortobágyi T. Cirill főapátot, a Pannonhalmi Főapátság vezetőjét kérdeztük.