A világ 500 leggazdagabb embere közel 108 milliárd dollárt veszített hétfőn, miután a főbb tőzsdeindexek estek a kínai DeepSeek cég mesterséges intelligencián alapuló (MI) chatbot frissítésének megjelenésével.
Tavaly az utolsó negyedévben és az év egészében is nőttek a személyi számítógépek (PC) kiszállításai a világon az International Data Corporation (IDC) amerikai informatikai és távközlési piackutató vállalat honlapjára fölkerült adatok szerint.
A mesterséges intelligencia által vezérelt PC-megújítási ciklus még várat magára, annak ellenére, hogy az utolsó nagy váltás óta már közel négy év telt el. Jim Cramer, a CNBC műsorvezetője hétfőn rámutatott, hogy bár a technológiai vállalatok bíznak a folyamat beindulásában, egyelőre inkább egy szokványos frissítési ciklusról beszélhetünk, mintsem forradalmi változásokról - írta meg a Cnbc.
Az EU Bírósága az Intel javára döntött, véget vetve ezzel az amerikai chipgyártó és az uniós szabályozó hatóságok közötti közel két évtizedes küzdelemnek, amelyek szerint az Intel megpróbált keresztbe tenni a rivális AMD-nek, írja a Reuters.
A Dell Technologies a pc-k iránti jelentősen csökkenő kereslettel szembesült az elmúlt hónapokban, a vállalat a legfrissebb bejelentés alapján mintegy 6650 munkahelyet szüntet meg. Az amerikai tech-szektorban mostanában egyre több óriáscég jelent be hasonló méreteket öltő leépítéseket, a legtöbben azzal magyarázzák a lépéseket, hogy a koronavírus-járvány alatt túl sok dolgozót vettek fel.
A Dell Digitális Transzformációs Index eredményei szerint az elmúlt egy év nagyon sok céget rákényszerített arra, hogy felgyorsítsa a digitális transzformációt a cégen belül. Az elkövetkező 1-3 évben a biztonság, az adatkezelő rendszerek és az 5G infrastruktúra teheti ki a legnagyobb technológiai fejlesztéseket a cégeknél – fejtette ki előadásában Rakoncza zsolt, a Dell Technologies Magyarország vezérigazgatója a Portfolio CFO Meetup 2021 online rendezvényén.
Az elmúlt év alapjaiban formálta át az irodai munkavégzést: A munkaadóknak ki kellett alakítaniuk egy olyan informatikai hátteret a dolgozóik számára, amely segítségével a munka bárhonnan, bármikor elvégezhetővé vált. Ez a fejlettebb szerverek és több VPN alkalmazása mellett intelligens, mobilis és a hatékony munkavégzést támogató végfelhasználói eszközöket is jelentett. De mire is van pontosan szüksége egy otthonról dolgozó munkavállalónak és a munkaadónak a gördülékeny munkavégzéshez? Mit érdemes beszereznie a szülőknek és pedagógusoknak a digitális oktatáshoz? Többek között ezekre kerestük a választ Veres Mónika, a Dell regionális értékesítési vezetőjével és Molnár Levente termékszakértővel.
A távmunkára való átállás az utóbbi idők egyik leglátványosabb eseménye volt a munka világában, azonban ez csak egy a számos változás közül, amelyek a digitalizáció révén rendkívül felgyorsultak az utóbbi hónapokban. A legmeghatározóbb változásokról, trendekről, és hogy ezek mely szférákban a legkézzelfoghatóbbak, a Dell Kliens megoldásokért felelős értékesítési vezetőjét, Veres Mónikát és magyarországi partnercégének, a 4iG-nek általános vezérigazgatóhelyettesét, Linczényi Aladint kérdeztük.
A távoli munkavégzés és a növekvő, vállalatok által kezelt adatmennyiség jelentősen emelte a kibertámadások kockázatát világszerte – derül ki a Dell legfrissebb kutatásából. A hackertámadások olykor több százezer, több millió dolláros veszteségeket okozhatnak a cégeknek, ezért nem árt megfelelően felkészülni a védekezésre.
Az otthoni munka bizalom kérdése, a koronavírus miatti bezárkózás pedig bebizonyította a vállalatvezetőknek, hogy igenis bízhatnak az alkalmazottaikban. A koncentrációt, írást, olvasást igénylő munkaköröknél hosszabb távon is megmaradhat a távmunka, ezen kívül velünk maradhat még az egészségügyi, a pénzügyi szektor és az oktatás digitalizációja is. Az IT-szektor mind az online világ kiépítésében, mind a koronavírus hatására kialakult helyzetben nagyon fontos szerepet játszhat, az informatikai eszközök iránt tartósan magas lehet a kereslet – mondta el a Portfolio-nak Anja Monrad, a Dell közép- és kelet-európai régiós vezetője és senior elnökhelyettese.
Csaknem tíz százalékkal zuhant a hagyományos kivitelű személyi számítógépek (PC) kiszállítása a világon az idei első negyedévben éves összevetésen.
Meredeken estek a globális személyi számítógép-értékesítések az első negyedévben, miután a koronavírus megakasztotta az ellátási láncokat – derül ki két, egymástól független elemzőcég adataiból. A home office és az otthoni oktatás beindulása sem jelentett nagy segítséget a PC-piacnak, mivel a hirtelen megugró keresletre a gyártási és a logisztikai problémák miatt nem tudtak válaszolni a számítógépgyártók.
Optimistán látják a vállalatvezetők a jövő technológiái által hozott változásokat: 83%-uk úgy gondolja, hogy a technológiai fejlődésnek köszönhetően jobb munkahelyi körülmények érhetők el – derül ki a Dell Technologies legfrissebb tanulmányából. Az olyan technológiák, mint a robotok, a kiterjesztett valóság és az 5G igazságosabb munkahelyeket, hatékonyabb munkavégzést és magasabb dolgozói elégedettséget hozhatnak majd a dolgozó emberek hétköznapjaiba.
Jelentős gyártási kapacitásokat vonnának ki Kínából a világ vezető fogyasztói elektronikai cikk-gyártói - értesült a Nikkei Asian Review. Az ok a kereskedelmi háború.
Visszatér a részvénypiacokra az egyik legnagyobb amerikai számítógépgyártó, a Dell. De nem a szokásos módon, nem egy klasszikus IPO lesz.
Vizsgálja a stratégiai lehetőségeit a Dell, szóba jöhet akár a vállalat részvényeinek újbóli tőzsdei bevezetése is. A jobb napokat is látott számítógépgyártó részvényeit 2013-ban vezették ki a tőzsdéről.
Nagy meglepetést okozott az ADP-jelentés.
Azonnali cselekvésre szólították fel Teheránt.
Folyamatosan frissülő hírfolyamunk.
Nélkülözhetetlen high-tech eszközökről van szó.
10 milliárd forintos támogatással mentenék meg a nyarat.
Így termelj, tárolj és válj le a hálózatról egyszer és mindenkorra!
Nincs bizalom az amerikai gazdaság iránt.