A munkáltatók szerepe egyre fontosabb a dolgozók pszichés jóllétének biztosításában

A munkáltatók szerepe egyre fontosabb a dolgozók pszichés jóllétének biztosításában

A mentális egészség globális kihívássá nőtte ki magát, és a magyar társadalom sincs felkészülve a növekvő pszichés problémák kezelésére. A depresszió és szorongás széles körben elterjedt, miközben az ellátás lehetőségei korlátozottak, különösen a kevésbé tehetős rétegek számára. Mindez olyan időszakban történik, amikor a modern életformák és a gyors társadalmi változások mentális megterhelést jelentenek. A munkáltatók szerepe egyre meghatározóbbá válik a munkavállalók pszichés jóllétének biztosításában és fenntartásában - mondta el a Pénzcentrumnak Partos Bence, a Mindset Pszichológia alapító-tulajdonosa, aki előadóként erről a témáról is beszél majd a HR (R)EVOLUTION 2024 - Powered by Prohuman & Pénzcentrum konferencián.

Miniszteri biztost kap az egészségipar

Miniszteri biztost kap az egészségipar

A nemzetgazdasági miniszter szerda este megjelent NGM utasítása szerint Láng Róbert november 12-től a tárca egészségiparért és egészségturizmusért felelős miniszteri biztosa. A csütörtöki Hivatalos Értesítőből az is kiderül, hogy Kovács Zsolt november 11-től már nem miniszteri biztos.

Magyarországnak két új EU-s eljárás vághat oda a kínai vizsgálatokkal

Magyarországnak két új EU-s eljárás vághat oda a kínai vizsgálatokkal

Valdis Dombrovskis, EU-s kereskedelmi biztos Kínába látogatott, és a tárgyalások szorosan összefüggnek a kínai e-autók exportjára belengetett szubvenciós vizsgálattal. Ráadásul az Európai Bizottság két magyar szempontból fájdalmas vizsgálatra is készül: a kínai egészségügyi termékeket és a vasúti beruházásokat is eljárás alá vonhatják.

A magyar gyártók bozótharcot folytatnak az egészségügyben - Mégis mi történt?

A magyar gyártók bozótharcot folytatnak az egészségügyben - Mégis mi történt?

Nem boldogulnak a hazai egészségügyi piacon a legnagyobb, teljesen magyar tulajdonú egészségipari vállalatok, miközben az exportpiacaikon sikert sikerre halmoznak - tudtuk meg Farkas Józseftől, a Sanatmetal ügyvezető igazgatójától. A tulajdonos a Portfolio-nak adott átfogó interjújában arról beszélt, hogy a magyar gyártók egyfajta bozótharcot folytatnak és minden kedvező kormányzati döntés, határozat, valamint ígéret ellenére a hazai szereplők közfinanszírozott egészségügyben való részaránya csökkent az elmúlt években. A hazai tulajdonú, sok esetben itthoni gyártóbázissal rendelkező cégek súlyos döntések előtt állnak és érzékelésük szerint a most megindult központi beszerzések újabb veszélyt jeleznek előre. Farkas Józseffel mindezek mellett beszélgettünk EU orvostechnikai eszközökre vonatkozó szigorúbb szabályozásáról, az MDR rendeletről és annak következményeiről, a kínai import hatásairól, és hogy mit okoz a háború az oroszországi gyár működésében.

Ők kapták idén az egyik legfontosabb feltalálói magyar díjat

Idén is átadták a Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatala (SZTNH) kezdeményezésére létrehozott Jedlik Ányos-díjat, amely a kimagaslóan sikeres feltalálói tevékenység, valamint a kiemelkedő színvonalú és hatékonyságú iparjogvédelmi munkásság elismerését szolgálja. A díjat ezúttal egészségiparban és a szellemitulajdon-védelem területén tevékenykedő szakemberek kapták.

Évek óta várt szabályozás bolygatja fel a zakatoló egészségipart

Évek óta várt szabályozás bolygatja fel a zakatoló egészségipart

Miközben recseg-ropog a magyar egészségügy a pandémia nyomása alatt, az orvostechnikai eszközök piaca – többek között a vírus hatására – elképesztő növekedésen van túl, ahogy a fejlettségi szintje is sokat változott a technológia újításoknak köszönhetőn. Ugyanakkor ezt a fejlődést nem követte párhuzamosan az uniós szabályozási háttér, amelynek hiánya nemcsak tagországi szinten okozott értelmezési gondokat, de olyan világszintű botrányoknak is megágyazott, amelyek végül kikényszerítették a piaci szereplők tevékenységének nagyobb felügyelet mellett való működését.

Csődök sorozata jöhet, ha a kórházak nem fizetnek a beszállítóiknak

Csődök sorozata jöhet, ha a kórházak nem fizetnek a beszállítóiknak

A kórházi tartozások rendezésének további halasztása nemcsak a beszállítókra nézve hátrányos, hanem az egészségügyi ellátórendszer zavartalan működését is veszélyezteti. A Covid-pandémia negyedik hulláma miatt különösen fontos, hogy a cégek azonnal tudjanak reagálni a kórházak gyorsan változó eszközigényére. Lejárt követeléseik mihamarabbi rendezése ezt a reakcióképességet is javítja - vélik a beszállítók.

Dübörög az egészségipar a Masterplastnál, átadták az új üzemet

Dübörög az egészségipar a Masterplastnál, átadták az új üzemet

Ünnepélyes keretek között ma átadta egészségipari textília gyártó üzemét a Masterplast. A vállalat történetének legnagyobb, 9,5 milliárd forint értékű beruházása a Pénzügyminisztérium „Egészségipari Támogatási Program” keretében nyújtott támogatásával valósult meg. A fejlesztéssel létrejött a közép-európai régió legnagyobb egészségipari flíz gyártóegysége, amely több mint 7000 tonnás éves kapacitásával hazai termelésből biztosítja a magyar és régiós egészségipar textil alapanyag ellátást.

Ismét lehet jelentkezni az egészségipari EU-pályázat előminősítésére

Ismét lehet jelentkezni az egészségipari EU-pályázat előminősítésére

Ma reggel 9-től május 31-én éjfélig újra megnyílt az előminősítés lehetősége az egészségipari célú EU-pályázati programban, amelynek köszönhetően a közeljövőben akár 50 milliárd forint értékű fejlesztés valósulhat meg Magyarországon – hívja fel a figyelmet szerda reggeli közleményében az Innovációs és Technológiai Minisztérium.

Csúcskategóriás MRI technológiát vásárolt a piacvezető magyar családi cég

Csúcskategóriás MRI technológiát vásárolt a piacvezető magyar családi cég

A száz százalékban magyar magántulajdonban lévő Mediso Medical Imaging Systems Kft. csúcskategóriás MRI technológiát vásárolt a Nanalysis Scientific Corp. csoportba tartozó Francia RS2D SAS-tól. A vásárlással a Mediso célja, hogy a világ élvonalába tartozó PET/CT és SPECT/CT képalkotó diagnosztikai családját immár saját technológián alapuló MRI berendezésekkel bővítse.

Újabb többmilliárdos beruházást jelentett be a Masterplast az egészségiparban

Újabb többmilliárdos beruházást jelentett be a Masterplast az egészségiparban

Újabb egészségipari beruházást indít a Masterplast, melynek célja az egészségügyi egyéni védőeszközök gyártási kapacitásának megteremtése. A 2021 szeptemberére elkészülő fejlesztés szorosan kapcsolódik a múlt év decemberében indult egészségipari alapanyaggyártás beruházáshoz, amellyel már az egészségipari késztermékek gyártását is megkezdi a társaság. A ma bejelentett beruházás értéke 2,6 milliárd forint és 40 új munkahelyet teremt a Masterplast.

Mától jelentkezhetnek a vállalkozások előminősítésre a 23 milliárdos egészségipari EU-pályázatnál

Ma megjelent az a 23 milliárd forint keretösszegű uniós pályázati felhívás (GINOP-1.2.15-20), amely az egészségügyi kapacitások erősítését támogatja és amelynek köszönhetően a közeljövőben akár 50 milliárd forint értékű fejlesztés valósulhat meg Magyarországon - hívja fel a figyelmet az Innovációs és Technológiai MInisztérium közleménye.

  • 1
  • 2
Részletes keresés
FRISS HÍREK
NÉPSZERŰ
Összes friss hír
Extraprofitadók: megjöttek a kormány legújabb tervei
Portfolio hírlevél

Ne maradjon le a friss hírekről!

Iratkozzon fel mobilbarát hírleveleinkre és járjon mindenki előtt.