Az Egyesült Államok betegségellenőrzési és megelőzési központjának (CDC) adatai szerint a legújabb Covid-19 vakcina beadása a felére csökkentheti a tünetekkel járó fertőzés esélyét a koronavírus jelenleg legelterjedtebb mutációja esetén. Az egészségügyi szerv azt javasolja, hogy minden 6 hónaposnál idősebb gyermek és felnőtt vegye fel a frissített védőoltást.
A Pfizer bejelentette, a kanadai egészségügyi szabályozó hatóság jóváhagyta génterápiás készítményét, amely a hemofília B kezelésére alkalmas - közölte a Reuters.
A tagállami gyógyszerhatóságok és az Európai Gyógyszerügynökség (European Medicines Agency, EMA) tájékoztatása szerint Európa több országában hamisított Ozempic injekciók kerültek a legális gyógyszerellátási láncba. A rendelkezésre álló információk szerint Magyarország nem érintett - közölte a Nemzeti Népegészségügyi és Gyógyszerészeti Központ (NNGYK) szerdán.
Az Európai Bizottság jóváhagyta a brit GSK gyógyszergyártó vállalat egyik részlegének, a ViiV Healthcare-nek a HIV-fókuszú gyógyszerének alkalmazását. A gyógyszer, amely hosszú hatású injekciós és tablettás formában is elérhető, csökkenti a szexuális úton terjedő HIV-1 fertőzés kockázatát a felnőttek és a serdülők körében.
Ismert orvosok nevével visszaélve Magyarországon hivatalosan nem engedélyezett, gyógyhatásúnak mondott szerek reklámozása miatt nyomozást kezdeményezett a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Irodánál a Nemzeti Védelmi Szolgálat (NVSZ) - közölte az NVSZ.
Térképet tett közzé a War Mapper az Oroszország területén történt, Ukrajna területéről származó behatolásról. Azt is megerősítették geolokációval, hogy valóban amerikai katonai járművekkel törtek be Oroszország területére az ukránpárti orosz önkéntesek.
Az Egyesült Államok Legfelsőbb Bírósága átmenetileg fenntartotta a terhesség-megszakításra használt legelterjedtebb gyógyszer hatósági engedélyét, de öt napot adott az alacsonyabb szintű bíróságnak, hogy felülvizsgálja korábbi döntését.
Kína feltételes engedélyt adott a Merck koronavírus elleni, Molnupiravir nevű kezelésének behozatalára - közölte pénteken a kínai gyógyászati termékeket felügyelő hatóság.
Az Országos Gyógyszerészeti és Élelmezés-egészségügyi Hatósághoz (OGYÉI) hatóság úgy döntött, hogy bevonja az ismert gyulladáscsökkentő tablettát, a Milgammát. A döntés mögött az áll, hogy a gyógyszer 21H110 számú gyártási tétele különböző lejárati idővel került forgalomba.
A vérrögképződést megakadályozó terápiás készítmények ára akár 450 százalékkal is emelkedhet októbertől - írja a Napi.hu, amely szerint az egészségbiztosító egy új, hatósági eljárást akar bevezeti a heparint tartalmazó készítményeknél, ugyanakkor emiatt a szakemberek szerint sokan nem tehetik majd meg az ellátást és az intézkedés a versenyt sem ösztönzi.
Január elejével egy jogszabályváltozás miatt alapvető akadályokba ütközik a sokak életét megkönnyítő, - nem vényköteles – gyógyszerek házhoz szállításának szolgáltatása, mint például a láz-, fájdalom és fejfájáscsillapító, a görcsoldó vagy gyulladáscsökkentő. A gyógyszerbiztonságra hivatkozó törvénymódosítás szerint év elejétől ezen készítményeket csak gyógyszertári dolgozó szállíthatja ki, azonban piaci információk szerint ennek a feltételnek meglehetősen kevés patika tud majd megfelelni, éppen ezért kevés gyógyszertár szállít majd házhoz. A parlament döntése nyomán tehát ellehetetlenül egy, a valós piaci igényekre létrejött és feltörekvőben lévő szolgáltatás. A pandémia idején különösen hasznos ugyanis, hogy akár az egészségüket féltők vagy mozgásukban korlátozottak is a személyes kontaktust elkerülve juthassanak hozzá a gyógyszerekhez. A kormány lépése különösen érdekes a koronavírus sorozatosan tomboló hullámai fényében, hiszen ezzel megszüntet egy hatékony távmegoldást. A gyógyszertári piacot érintő változásról a Portfolio körképet készített a piac szereplőivel.
A Richter azt írja mai közleményében, hogy az Európai Bizottság elfogadta a RYEQO, egy új, a méhmióma középsúlyos és súlyos tüneteitől szenvedő fogamzóképes korú felnőtt nők kezelésére szolgáló, szájon át szedhető készítmény törzskönyvezési kérelmét.
Hatékonynak bizonyult egy reumatoid artritisz elleni gyógyszer, a tocilizumab a koronavírus ellen – derül ki az Oxfordi Egyetem kutatásából, melyet a CNBC ismertetett.
Jelentősen csökkentheti a Covid-19-ben szenvedő betegek kórházi ellátásra szorulásának kockázatát, valamint felépülési idejét egy asztma kezelésére használt gyógyszer, ha a tünetek jelentkezését követő hét napon belül alkalmazzák - állapították meg az Oxfordi Egyetem kutatói.
Szerdán érkezik a bamlanivimab nevű, koronavírus elleni gyógyszer Magyarországra, a készítményt elsőként a Dél-pesti Centrumkórház és az Országos Korányi Pulmonológiai Intézet alkalmazhatja - nyilatkozta a Dél-pesti Centrumkórház főigazgatója az M1 aktuális csatornának. Közben az MTI fotóiból kiderül: a szállítmány már meg is érkezett hazánkba, egész Európában Magyarország alkalmazhatja elsőként a készítményt.
Boris Johnson miniszterelnök csütörtöki Downing Street-i sajtóértekezleten közölte: a nagy-britanniai tudományos kutatási tevékenység eredményeként két új életmentő gyógyszer jutott túl a klinikai próbákon.
Kétszer is megtörtént az eset, rövid időre.
Folyamatosan frissülő hírfolyamunk.
Árcélokat kell meghatározniuk.
Az OTP lehet a nap nyertese?
Nagyon gyorsan döntött a konklávé.
Egyre több befektető figyelmét vonzza az agrárium, ami a bizonytalan piaci környezetben az egyik legstabilabb növekedési pályát kínálhatja.