Új fejezetet nyit magyarországi tevékenységében a svájci gyógyszeróriás, a Novartis. A hazai klinikai kutatások meghatározó szereplője, egyik legjelentősebb befektetője arról döntött, hogy Magyarország vegye át a klinikai kutatások irányítását a világ mintegy tucatnyi országában. A bejelentésről szóló pénteki eseményen Szijjártó Péter külügyminiszter is részt vett a kormány képviseletében.
Ugyan ma még sokak számára a génterápia a tudományos fantasztikum kategóriájába tartozik, már jelen van és rendkívüli hatású lehet a betegek kezelésben - jelentette ki Matt Zeller, a Novartis Hungária ügyvezető igazgatója a Portfolio-nak adott interjújában. A globális gyógyszercég hazai vállalatának vezetőjével beszélgettünk a szektort meghatározó új trendekről, a klinikai vizsgálatok digitalizálódásáról, a Magyarországon megkötött háromoldalú partnerségi megállapodásról, az adatokban rejlő lehetőségekről, valamint az egészségügyi kassza pénzügyi korlátairól is.
Együttműködési megállapodást írt alá a Semmelweis Egyetem (SE), az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM), valamint a Novartis Hungária Kft. azzal a céllal, hogy előmozdítsák az innováció térnyerését a magyar közegészségügyben.
Azok a nyugati vállalatok, amelyek jelen vannak Oroszországban, hogy alapvető fontosságú árukat, például élelmiszereket és gyógyszereket szállítsanak, megpróbálják megtalálni az egyensúlyt Vlagyimir Putyin elnök kormánya és az őket ellentétes irányba húzó ukrán érdekvédők között, írja a Reuters.
Tudjuk, hogy mit kell tenni, ha jön egy újabb járvány, márpedig ez benne van a pakliban, de azért nehéz igazán hatékonyan védekezni hosszabb távon is, mert az emberek felejtenek, a figyelem másra irányul, és emiatt a járványra való felkészültség, a beruházási szint csökken – mondta a CNBC műsorában a nagy svájci gyógyszercég, a Novartis vezérigazgatója.
2019-ben az akkor 1,5 éves Györök Zente kapta meg elsőként Magyarországon a világ legdrágább gyógyszerét, a 700 millió forintos Zolgensma génterápiát - hangzott el az RTL Híradó riportjában. Az SMA-ban, vagyis a gerincvelői izomsorvadásban szenvedő kisfiú azóta már jár, hála az országos összefogásnak. Rajta kívül még nyolc külföldi és magyar gyermek kapta meg a szert a Bethesda Gyermekkórházban. Az RTL Híradó most megtudta, már javában folynak a tárgyalások arról, hogy a készítmény egyedi méltányosággal elérhetővé váljon itthon is állami támogatással.
A francia Sanofi után a svájci Novartis is beszáll a Pfizer/BioNTech konzorcium koronavírus elleni vakcinájának gyártásába az előzetes megegyezés szerint, amelyet pénteken jelentett be a bázeli székhelyű gyógyszergyártó.
Sokan azt remélik, hogy a koronavírus gyógyszerek és vakcinák még az év vége előtt széles körben elérhetővé válnak, de most újabb figyelmeztetés érkezett. A gyógyszergyártók vezetői folyamatosan hűtik a kedélyeket az esetleges vakcinákkal kapcsolatban, és a politikusoknál jóval későbbi időpontokat tartanak reálisnak. Most a Roche vezérigazgatója szólalt meg.
Engedélyt kapott a Novartis az amerikai élelmiszer-és gyógyszerfelügyeleti hatóságtól, hogy megkezdje a malária-gyógyszerének klinikai tesztelését annak kiderítésére, hogy hatékonyan bevethető-e a koronavírus ellen. A több évtizedes készítményt Donald Trump ígéretesnek tartotta és már használták is koronavírusos betegeken, de hatékonyságát még nem bizonyították a vírus ellen.
Világszerte 100 beteg csecsemő és kisgyermek juthat hozzá ingyen a világ legdrágább gyógyszeréhez a Novartis svájci gyógyszergyártó révén, amely sorsolással dönti el, hogy ki kapja meg az SMA (gerincvelői eredetű izomsorvadás) kezelésére szolgáló készítményt.
Mozgolódnak a vállalatok, ma reggel két jelentős akvizícióról szólnak a hírek. A holland vegyipari óriás, az Akzo Nobel és a svájci gyógyszercég, a Novartis is eladja egy-egy részlegét, mind a kettő 10 milliárd dollár feletti tranzakció.
A görög adósságválság egyre inkább háttérbe szorul, a befektetők elsősorban a vállalati hírekre figyelnek.
A vártaknak megfelelően Görögország nem utalta át az IMF hitel esedékes törlesztőrészletét, amivel az ország csődbe ment, a tárgyalások azonban tovább folytatódnak. Ami a vállalati híreket illeti, az HSBC a szabályozások miatt hatalmas költségekkel nézhet szembe, a Nike elnöke pedig nemsokára távozik.
Több nagyobb vállalat is közzétette első negyedéves gyorsjelentését. Megnéztük, hogy a Novartis, Ericsson, Caterpillar, Procter & Gamble hogyan szerepelt a legutóbbi negyedévben, és mi várható.
A hétvégén pozitív meglepetést okozó klinikai vizsgálati eredményeket tett közzé a svájci Novartis az egyik, szívproblémák kezelésre fejlesztett készítményéről, aminek hatására a részvények 4%-kal ugrottak meg, mindenkori új csúcsra. A cég egyik felsővezetője az említett készítményt a társaság mindenkori legizgalmasabb fejlesztéseként említette.
Exkluzív interjú az új államháztartásért felelős államtitkárral.
Izgalmas napok elé nézünk.
Eddig pont fordítva történt.
Akár be is keríthetnek ukrán csapatokat.
16 óra kellett a helyreállításhoz.
Nagyon gyorsan döntött a konklávé.
Egyre több befektető figyelmét vonzza az agrárium, ami a bizonytalan piaci környezetben az egyik legstabilabb növekedési pályát kínálhatja.
Mi áll a GDP-csökkenés mögött?