Az Egyesült Államok kormánya által bevezetett új vámszabályok jelentős változásokat hoznak a kínai e-kereskedelmi óriások, köztük a Temu és a Shein üzleti stratégiájában. A de minimis kivétel eltörlése és az új vámtarifák bevezetése arra kényszeríti ezeket a vállalatokat, hogy átgondolják működésüket és alkalmazkodjanak az új piaci körülményekhez - írta a Cnbc.
Már hallgatható a Portfolio Checklist szerdai adása. A mai műsor első részében a Kínára kivetett 10 százalékos amerikai vámról, és a 800 dollár alatti kínai árucikkek esetében megszüntetett vámmentesség hatásairól volt szó, abból a szempontból, hogy hogyan hathat ez az e-commerce piacot az elmúlt pár évben letaroló Sheinre és Temura. A témában vendégünk volt Cserjés-Kopándi Ildikó, a PwC Magyarország vezető menedzsere. A műsor második részében Trump legfrissebb külpolitikai tervét elemeztük, miszerint Gázát Amerikai tulajdonba venné, újjáépítené, és a Közel-Kelet riviérájává változtatná a területet. Vendégünk volt Hoffmann Tamás nemzetközi jogász, a Budapesti Corvinus Egyetem docense.
Az Európai Bizottság átfogó intézkedéscsomagot jelentett be az Európai Unióba irányuló kis értékű importtermékek okozta kockázatok kezelésére. A javaslat célja, hogy megvédje a fogyasztókat a nem biztonságos vagy hamisított termékektől, egyenlő versenyfeltételeket teremtsen az európai vállalkozások számára, és csökkentse a csomagszállítások környezeti hatásait - közlte az Európai Bizottság.
A kínai alapítású online piactér, a Shein potenciális bírságokkal néz szembe, mivel az Európai Unió hamarosan vizsgálatot indít a fogyasztóvédelmi törvények betartásával kapcsolatban – tudta mg a Bloomberg az ügyhöz közel álló forrásoktól.
Donald Trump új vámtarifákat vezetett be az ország három legfontosabb kereskedelmi partnerével szemben, ami jelentős hatással lehet az online kiskereskedelmi piacra. A rendelkezés különösen érinti a "de minimis" kereskedelmi mentességet, amely eddig lehetővé tette az alacsony értékű termékek vámmentes importját, és hozzájárult olyan e-kereskedelmi óriások, mint a Temu és a Shein gyors növekedéséhez - írta a Cnbc.
A kínai e-kereskedelmi alkalmazások, élükön a Temuval, továbbra is hódítanak az amerikai piacon, miközben egyre nagyobb nyomás nehezedik rájuk a szabályozói környezet szigorodása miatt - írta a Cnbc.
Kijöttek a Temu anyacégének, a kínai PDD-nek a legfrissebb számai, ami alapján az e-kereskedelmi óriáscég még mindig brutálisan növekszik, de már látszanak a lassulás jelei.
A Digital Services Act alapján eljárást indít az Európai Bizottság a kínai platformszolgáltató, a Temu ellen. Brüsszel azt vizsgálja, hogy az illegális termékek értékesítése ellen milyen lépéseket tett a cég, valamint hogy potenciálisan addiktív felhasználói felületet alakítottak-e ki. Ha a szabályok megsértését állapítják meg, a Temu globális bevételének 6 százalékát elérő bírságra is számíthat.
Az Európai Unió vizsgálatot indítana a kínai tulajdonú PDD Holdings által működtetett Temu e-kereskedelmi platform ellen, amelyet az illegális termékek online árusításának megakadályozásában való hiányosságok miatt vonhatnak felelősségre.
A Shein bevételei 23 százalékkal nőttek az idei első félévben, az egy évvel korábbi 40 százalék után, profitja pedig összeesett, írja a Reuters.
Hasonló témákkal is foglalkozunk a november 6-i Portfolio Investment Day 2024 konferenciánkon, amelyen a részvétel regisztráció után ingyenes. Jelentkezés és regisztráció itt.
Az Európai Bizottság a Digitális Szolgáltatások Törvénye (DSA) alapján tájékoztatást kér a Temu online piactértől az illegális termékekkel foglalkozó kereskedőkkel kapcsolatos intézkedéseiről.
Október elején belépett a magyar piacra a régió legnagyobb online piactere, a lengyel Allegro.
A magyar tulajdonú online kereskedők olyan sok kihívóval néznek szembe Európából, illetve Ázsából is, hogy egyáltalán nem biztos, 10 év múlva még lesznek hazai szereplők ezen a piacon. Többek között erről beszélgettünk a Portfolio Checklist szombati különkiadásában Madar Norberttel, a GKID vezető tanácsadó partnerével. Szó volt a Temuról, a fizikai boltok szerepéről és a logisztikáról is.
Már meghallgatható a Portfolio Checklist szombati különkiadása. Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter szerint a hazai kiskereskedelmi forgalom elszakadt a háztartások fogyasztásától, egyre inkább szolgáltatásokat, illetve külföldről és külföldön fogyasztanak a magyarok. De mit mutatnak a számok, és egyáltalán miért vásárolnának a magyarok hazai kereskedőtől, ha gyakran nagyon hasonló termékekhez juthatnak hozzá olcsóbban, egyenesen Kínából. A hazai e-kereskedelem helyzetéről, a Temuról és a szektor szerkezeti kihívásairól is kérdeztük Madar Norbertet, a GKID vezető tanácsadó partnerét.
A Shein és Temu e-kereskedelmi platformok ügyében halálosan veszélyes baba- és kisgyermek termékek miatt lépett az Egyesült Államok Fogyasztói Termékbiztonsági Bizottságának (CPSC), a két céggel szemben azonnali vizsgálatot indítottak – írja a Reuters.
A Temu online kiskereskedelmi oldal anyavállalata, a PDD Holdings figyelmeztetést adott, ami miatt a befektetők elkezdtek szabadulni a cég papírjaitól. Az ultra olcsó piactéren a növekvő verseny miatt romlanak a bevételi és a nyereségességi mutatók, miközben a cég igyekszik növelni befektetéseit a platform fejlesztésébe.
Továbbra is magas intenzitással zajlik a háború.
Ez már akár holnap megtörténhet.
Érdekes összetételű a delegáció.
Tiltott támogatásokat keresnek.
12 naponta 2 milliárd fekete katonalégy lárvát nevelnek, majd dolgoznak fel Magyarország első ipari léptékű rovarfehérje-üzemében.
Csicsmann László egyetemi tanár értékelte a helyzetet a Checklistben.