A BÉT oldalán közölte az Opus Global, hogy a Scope Ratings javította a társaság leánycégének a kibocsátói besorolását.
Megújította a megyei katasztrófavédelmi igazgatóságokkal kötött együttműködési megállapodásait az Opus Tigáz. A Borsod-Abaúj-Zemplén, Hajdú-Bihar, Heves, Jász-Nagykun-Szolnok, Nógrád, Pest és Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóságokkal meghosszabbított együttműködések célja a földgázellátással összefüggő tevékenységek összehangolása és hatékonyságának növelése, valamint a lakossági kármegelőzés és a biztonság fenntartása.
A Portfolio energetikai konferenciáján, az Energy Investment Forum 2021 rendezvényen beszélgettünk Torda Balázzsal, az OPUS TIGÁZ Zrt. és az OPUS TITÁSZ Zrt. vezérigazgatójával a cégcsoport portfóliójának szélesítéséről, a lehetséges növekedési területekről és az energiaárak emelkedésének hatásairól.
Nevet változtatott a Tigáz, azt követően, hogy az Opus közvetett tulajdonába került – tette közzé a társaság.
Adásvételi szerződést írt alá az Opus Energy Kft. és az E.on Hungária a Titász százszázalékos részvénycsomagjának megvásárlására. Mint ismert, az Opus Global igazgatósága 2021. március 11-én döntött arról, hogy a Status Energy Kft.-vel közösen ötven-ötven százalékos tulajdoni arányban létrehozza az Opus Energy Kft.-t, amely cégen keresztül kívánja tulajdonolni az tiszántúli áramhálózati vállalatot. A tranzakció a szükséges hatósági engedélyek beszerzésétől és a szerződésben meghatározott zárási feltételek teljesítésétől függően, várhatóan 2021 harmadik negyedévében fejeződik be.
Az egész hazai energetika szempontjából fontos bejelentést tett ma az Opus, a Titász mellett a Tigázban is érdekeltséget szerezhet a holdingcég egy újabb jelentős felvásárlással. Gyorsértékelünk.
Fontos bejelentést tett ma az Opus Global, egy újabb jelentős akvizícióval folytatódik az energetikai üzletág kiépítése: a cég megvásárolja a Tigáz 50 százalékos részesedését, így a már korábban bejelentett Titász-akvizícióval együtt már jelentős szereplővé lép elő a vállalat az energetikai piacon. A bejelentés kapcsán az Opus Global vezérigazgatójával, Dzsubák Attilával beszélgettünk többi között a felvásárlás hátteréről, arról, hogy hogyan halad a Titász-tranzakció és hogy hogyan érintette a cégek a koronavírus-járvány, milyenek a kilátások a stratégiai szegmensekben.
Újabb akvizícióval terjeszkedik az Opus Global, felvásárolja a Tigáz közel 50 százalékos részesedését, amivel tovább folytatódhat a jelenleg üresen álló energetikai üzletág kiépítése. A tranzakcióval a MET teljesen kiszáll a Tigázból. Ezzel egyidejűleg az Opus bejelentette, hogy megalapítja az Opus Energy Kft.-t, amely alá a Tigáz mellett a Titász is tartozik majd, ennek a cégnek az 50 százalékos tulajdonosa lesz az Opus Global.
Frissen érkezett a bejelentés, hogy az Opus értékesítette a Mátrai Erőműben levő többségi részesedését az MVM-nek, és megtudtuk, hogy energetikai beruházásokra kívánják elkölteni a beérkező ellenértéket. A korábbi pletykák ellenére az Émász nem szerepel szorosan az akvizíciós célpontok között, az áram- és gázkereskedelembe is belépést tervez az társaság. A CIG Pannónia részesedéseket optimalizálhatják – Gál Miklóssal az Opus vezérigazgatójával beszélgettünk.
Megszerezte a Tigáz a Magyar Nemzeti Bank által indított Növekedési Kötvényprogramban való részvételhez szükséges hitelminősítést, az Euler Hermes BB+ hitelminősítést adott a gázszolgáltatóra, ami 3 szinttel van az MNB által elvárt minősítés felett.
Ma reggel a Világgazdaságban megjelent interjúban Lehőcz Balázs Gábort, a Tigáz vezérigazgatóját és a MET csoport eszközdivíziójának vezetőjét, és Baji Csabát, a Tigáz igazgatósági tagját és az Opus Global Nyrt. energetikai divízióvezetőjét kérdezték a Tigázzal kapcsolatos nemrégiben bejelentett Opus-MET partnerség kapcsán.
A svájci központú MET csoport tőkeemelésről szóló részvényjegyzési megállapodást írt alá a Status Energy csoporttal. Az Opus Global Befektetési Alapkezelő Zrt. kezelésébe tartozó Status Energy Magántőkealap, a leányvállalata révén 49,57 százalékos közvetett tulajdont szerzett a Tigáz Zrt.-ben.
Az Index információi szerint a MET Holding és Mészáros Lőrinc valamelyik érdekeltsége hamarosan közösen birtokolja és működtetheti a Tigáz Zrt.-t.
Miután az áram- és a földgázpiac a korábbinál jóval versengőbbé vált, a tisztán árupiaci kereskedéssel foglalkozó nemzetközi társaságok bányákkal, finomítókkal, erőművekkel és hálózatokkal bővítik eszközparkjukat, így igyekezvén stabilizálni jövedelemtermelő képességüket. A MET Csoportnál úgy döntöttek, érdemes eszközökkel foglalkozni, a Dunamenti Erőmű mellett a további elemek, mint a megújuló energiatermelésbe való befektetés (Dunai Solar Park) vagy a földgázelosztásban való részvétel (Tigáz) ennek az építkezésnek a részei. A jövőre létrejövő eszközdivízióval a MET Csoport célja, hogy mintegy öt év alatt diverzifikált portfóliót tudjon felépíteni - mondta el a Portfolio-nak Lehőcz Balázs Gábor, a MET Csoport közép-európai eszköz- és energetikai infrastruktúra-menedzsmentjének vezetője, a Tigáz vezérigazgatója, aki szerint nem kizárt, hogy a jövőben a gázvezetékeken nem csak földgázt, hanem más anyagokat is szállítunk majd.
A svájci székhelyű MET csoport tulajdonába került a Tigáz, miután a Gazdasági Versenyhivatal és a Magyar Energetikai és Közmű-szabályozási Hivatal is jóváhagyta az ügylet lebonyolítását, ezzel lezárul az olasz ENI-vel 2017. decemberében megkötött adásvételi ügylet.
Nem áll fenn vizsgálat elrendelésére okot adó körülmény a MET Holding Tigáz Tiszántúli Gázszolgáltató Zrt-ben történő egyedüli irányításszerzése ügyében - döntött a Gazdasági Versenyhivatal.
Rengeteg makroadatot várunk, és közben geopolitikai fronton is zajlanak az események.
Ez újabb ütés lenne az iparvállalatoknak, mégis ezt javasolja a rendszerüzemeltetők szövetsége.
Cikkünk folyamatosan frissül.
Csányi Péter veszi át édesapjától a vezérigazgatói pozíciót.
Drámai áremelkedés tapasztalható: 2010 óta közel négyszeresére emelkedtek a termőföldárak Magyarországon.
A Checklistben Hortobágyi T. Cirill főapátot, a Pannonhalmi Főapátság vezetőjét kérdeztük.