Tegnap reggel új történelmi csúcsra húzták a bitcoint, és egy széleskörű ralit láthattunk az egész kriptopiacon, mivel a piaci szereplők arra számítottak, hogy beiktatásakor Donald Trump szót ejt majd a bitcoinnal, illetve a kriptovalutákkal kapcsolatos terveiről. Ezekkel a várakozásokkal ellentétben azonban Trump egy szót sem szólt a kriptókról, ennek hatására pedig esés kezdődött az egész piacon. A legnépszerűbb coinok mellett pedig a Trump család múlt hét végén indított mémcoinjait is adni kezdték a befektetők.
Elmaradt a bitcoinnál a zuhanás szilveszter és újév napján, amelyet sokan vártak a fej-váll alakzat kiteljesedésére számítva, így január elsején trendvonalak áttörése és új pozíciófelvételek miatt ugrott a bitcoin, ezzel párhuzamosan pedig határozott emelkedés alakult ki számos altcoinban.
A hétfő esti kereskedésben egy sokhetes trendvonalról, 91600 dollárról pattant fel a bitcoin 95 ezer dollár közelébe, és a mozgást az altcoinok is határozott emelkedéssel követték. A mozgás akár egy év végi ralinak is kezd beilleni.
Jó éve van a kriptopiacnak. Donald Trump elnöki győzelme jelentős hatással volt a bitcoin árfolyamára, amely 100 000 dollárra emelkedett. Az év elején elfogadott bitcoin ETF-ek és a felezés is hozzájárult a piaci fellendüléshez, míg az újabb körös ralit Trump új, kriptobarát politikai irányvonala, és választási győzelme táplálta. Az alábbiakban áttekintjük, hogyan formálhatja Trump elnöksége a kriptopiacot 2025-ben, és milyen lehetőségek és kockázatok várnak ránk az előttünk álló időszakban.
Nagyon furcsa kettősség zajlott az elmúlt két napban a kriptopiacon, mert míg a bitcoin 100 ezer dollár felett stabilizálódott, sőt vasárnap délután 103 ezer dollár fölé kapaszkodott, így megközelítette történelmi csúcsát, aközben napok szenvednek/esnek a kisebb-nagyobb altcoinok. A piacon sok érv ütközik, hogy mindez mivel magyarázható, illetve minek az előjele: egyesek azt hangsúlyozzák, hogy a bitcoint megpróbálják a nagy szereplők csúcsközelbe hajtani, majd komoly profitrealizálásba kezdenek a karácsonyi ünnepek előtt, és éppen erre igyekeznek felkészülni a kisebb szereplők, akik inkább kitáraznak az altcoinokból, így egyre mélyebbre taszítják az árfolyamaikat.
A nagy bitcoin-rali megtorpanásának köszönhetően az elmúlt hetekben rivaldafénybe kerültek az altcoinok. Az XRP és az ADA után máris egy újabb coin árfolyama szállt el. Megnéztük, hogy mit érdemes tudni erről a kriptóról, valamint azt is, hogy milyen fontos szintekre ajánlott figyelni a mostani emelkedés közepette. Lássuk!
Kedden folytatódott a korrekció a kriptodevizáknál, a tegnapi nap hőse, az XRP sem állja a sarat, jelentős beszakadást láthatunk a coinnál. Az európai tőzsdék eközben mérsékelten emelkedtek, a német részvénypiac új történelmi csúcsra emelkedett, eközben a magyar tőzsde a Mol és a Richter vezetésével lefordult. A Dél-Koreából érkező hírek egyelőre lokális hatásúak.
A 10x Research új jelentése szerint Dél-Koreában a kriptoeszközök lakossági kereskedési volumene 18 milliárd dollárra emelkedett az elmúlt 24 órában, ami 22%-kal felülmúlta az ország teljes tőzsdei kereskedési forgalmát - írja a Cointelegraph.
Az elmúlt napokban megkezdődött a várt korrekció a bitcoinban, ezzel együtt pedig az altcoinok piacán is esést láthattunk. A mostani esés alapvetően jó beszállási lehetőséget ad most több népszerű kriptoeszköz esetében is. Mostani elemzésünkben olyan kriptókkal foglalkoztunk, amelyekben a következő hetekben nagy potenciál lehet, ráadásul jó beszállási pontok is van most bennük. Nézzük is meg, hogy mely coinokról van szó.
Múlt héten több ízben is foglalkoztunk a kriptopiaci történésekkel. Egyik elemzésünkben említettünk, hogy van egy olyan kriptoeszköz, amelynél nagy emelkedés jöhet, ez az emelkedés pedig el is kezdődött. Megnéztük, hogy hol tart még a rali, valamint azzal a kérdéssel is foglalkoztunk, hogy érdemes-e még beszállni a mostani emelkedést követően. Lássuk!
Megállíthatatlanul száguld a bitcoin Donald Trump győzelme óta, ráadásul az elmúlt hónapok tetszhalott állapota után az altcoin piac is felébredt, ami nem is meglepő, hiszen a kriptopiaci szereplők általános meggyőződése, hogy Trump győzelmével eljön az iparág aranykora. Éppen ezért megnéztük, hogy mit mutatnak most a grafikonok a legforróbb és legígéretesebb altcoinok esetében. Lássuk!
Nagy emelkedéssel indult a nap a kriptopiacon, a bitcoin árfolyam ráadásul új történelmi csúcsra emelkedett a reggeli órákban, miután az elmúlt hónapokban önmagát kriptobarát elnökjelöltként pozicionáló Donald Trump nyerte az amerikai elnökválasztást.
Megtörtént a várt kitörés, ugyanis végre áttörte a bitcoin árfolyama a 70 ezer dolláros szintet, ráadásul egy héttel az amerikai elnökválasztás előtt. Ugyan a kriptopiac kétségtelenül Donald Trump győzelmével járna a legjobban, de a piaci szereplők már a választás végeredményétől függetlenül is új csúcsokat várnak. Éppen ezért mutatunk most két egyszerű, de izgalmas kriptopiaci befektetési lehetőséget.
Hasonló témákkal is foglalkozunk a november 6-i Portfolio Investment Day 2024 konferenciánkon, amelyen a részvétel regisztráció után ingyenes. Jelentkezés és regisztráció itt.
Noha az előzetes adatok alapján sokat vártak a befektetők a bitcoin felezésétől, az árfolyam két héten belül már másodjára került erős eladói nyomás alá és jelenleg is egy kulcsszinten mozog a jegyzés. Éppen ezért megnéztük, hogy mi áll a mostani esés hátterében, valamint azt is, hogy hogyan fest a technikai kép jelenleg a bitcoin esetében.
A márciusi rali után hangulatromlással indul az április a kriptovaluták piacán. A mostani esés elsősorban a dollár erősödésének tudható be. Ennek apropóján pedig megnéztük, hogy hol lehet érdemes a beszálláson gondolkodni legnépszerűbb coinok esetében.
Az elmúlt napokban látványos korrekció indult a kriptopiacon. Egy ponton a bitcoin már 15 százalékos mínuszban is volt néhány nappal ezelőtt elért történelmi csúcshoz képest. Egyesek szerint egy trendforduló is lehet, de vannak olyanok is, akik egy megfelelő beszállási lehetőségként tekintenek a mostani esésre. De meddig eshet még a bitcoin és az ethereum? És mit mutatnak a grafikonok a legnépszerűbb altcoinok esetében?
Csak Magyarországon nem volt pénteken kereskedés.
Nem hozták nyilvánosságra, de az amerikai import negyedét mentesítették a vámok alól.
Nagyon kemény utasításokat mondott az amerikai külügyminiszter.
Óvatosságból továbbra sem állítják helyre az áramkereskedelmet, amíg ki nem derül az igazság.
Ilyet is ritkán látunk, amikor egy szövetségeshez, egy EU- és NATO-taghoz jönnek amerikai megfigyelők.
A jelenlegi adatok szerint sereghajtók vagyunk az EU-ban.
Nagy Márton elégedett az intézkedés hatásaival, a kereskedők kevésbé
Az OXO Technologies vezére a Business podcast vendége volt.