A mai vállalati környezetben a munkavállalóknak elképesztő mennyiségű szabályt kell ismerniük a digitalizációs folyamatokkal összefüggésben, és ezeknek nemcsak elméleti szinten, hanem a mindennapi gyakorlatban is érvényesülniük kell. A szabályalkotás mára túlnőtt a jogi kereteken: stratégiai, politikai és gazdasági eszközzé vált, amely mélyen befolyásolja a vállalatok működését és döntéshozatali folyamatait. A jövőbiztos és hatékony megfelelési rendszerek kialakításához elengedhetetlen a digitalizáció és a globális lefedettség – ezek nélkül ma már nem lehet valódi, működőképes compliance rendszert fenntartani. Ezeket a kérdéseket jártuk körbe a Digital Compliance 2025 konferencián, ahol a megfelelés jövőjéről, a technológia szerepéről és a szabályozási környezet változásairól is szó esett.
Mindössze négy nap múlva, 2025. május 6-án kerül megrendezésre a Portfolio és a Wolters Kluwer közös konferenciája, a Digital Compliance 2025 a budapesti Radisson Blu Béke Hotelben. Ez az esemény kiváló lehetőséget kínál a jogi, üzleti és technológiai szakembereknek, hogy megvitassák, hogyan válhat a compliance valódi versenyelőnnyé a digitális korban.
A digitális akadálymentesség egyre fontosabb szerepet kap a vállalatok versenyképességében, különösen az Európai Akadálymentességi Törvény 2025-ös kötelező bevezetésével, amely gyakorlatilag minden szektort érint. Világszerte több mint egymilliárd ember él valamilyen fogyatékossággal, ami jelentős fogyasztói csoportot jelent. Miközben a weboldalak 96,3%-a nem felel meg az alapvető akadálymentességi szabványoknak, egyes vállalatok, mint a LEGO Csoport, már most kiemelt figyelmet fordítanak a befogadó szemlélet megvalósítására mind termékeikben, mind digitális felületeiken.
Izgalmas kihívások és lehetőségek várnak a vállalkozásokra a digitális térben való megfelelés terén! Ne maradjon le a 2025. május 6-án, a Radisson Blu Béke Hotelben megrendezésre kerülő Digital Compliance 2025 konferenciáról, ahol a jogi, üzleti és technológiai szakértők közösen vitatják meg a jövő compliance trendjeit. Még nem késő regisztrálni a rendezvényünkre, tekintse meg a részletes programot és az előadók listáját itt!
A compliance stratégiai jelentősége ugrásszerűen növekszik az egyre szigorodó szabályozási környezetben. A vállalatoknak egyszerre kell megfelelniük mind a külső elvárásoknak, így a különböző jogszabályoknak, szabványoknak, mind pedig a belső, saját szabályrendszerüknek. A külső megfelelési dimenzióba tartozik, hogy minden céget közvetlenül érinthetnek az olyan uniós jogszabályok is, mint a digitális akadálymentesítési előírások, a Data Act vagy az AI Act. A jogi-szabályozási megfelelés ezért mind nagyobb szerepet kap a vállalatirányítási szempontok között, mivel a külső elvárásokat le kell fordítani a vállalat saját nyelvére és be kell illeszteni a folyamatokba. A Digital Compliance 2025 konferencia 2025. május 6-án átfogó képet nyújt arról, hogyan válhat a jogi megfelelés a vállalati működés szerves részévé, csökkentve a jogértelmezési bizonytalanságokat és elősegítve a külső és belső szabályoknak való proaktív megfelelést. A Portfolio interjújában Firniksz Judit és Megyeri Andrea, a Wolters Kluwer Hungary szakértői osztották meg tapasztalataikat arról, hogyan lehet a compliance-t üzleti előnnyé formálni ebben a gyorsan változó piaci környezetben.
Az olyan digitális eszközök, mint a mesterséges intelligencia, a cégek és a jogi világ számára is új lehetőségeket, illetve kihívásokat hoznak. A jogászoknak már nem csupán azt kell biztosítaniuk, hogy a cégek megfeleljenek az egyre bonyolultabb és szigorúbb jogi előírásoknak, hanem gondoskodniuk kell arról is, hogy az adott cég a megfelelő technológiát a megfelelő módon alkalmazza. A Digital Compliance 2025 konferencián ezeknek a változásoknak a meglévő vállalati folyamatokba történő integrálásával foglalkozunk, emellett arra is rávilágítunk, hogy a jogi compliance – azaz a jogi szabályozásnak való megfelelés – miért több, mint kötelező adminisztráció, hogyan válhat üzleti stratégiává. Szólláth Edinát és Vági Renátót, a Wolters Kluwer Hungary jogászait arról kérdeztük, hogyan kezelhetők egységesen a technológiai újítások és a jogi előírásoknak való megfelelés, valamint az AI és a digitális compliance eszközök hogyan segíthetnek a folyamatok egyszerűsítésében.
Alig egy hónap múlva, 2025. május 6-án a Radisson Blu Béke Hotel ad otthont a Portfolio és a Wolters Kluwer közös szervezésű konferenciájának. A Digital Compliance 2025 rávilágít arra, hogy a compliance nem csupán kötelező adminisztráció, hanem valódi stratégiai előny lehet a vállalatok számára. Ne maradjon le erről az izgalmas lehetőségről, regisztráljon most és legyen részese a jövő üzleti lehetőségeinek!
Izgalmas kihívások és lehetőségek várnak a vállalkozásokra a digitális térben való jogi megfelelés terén! Ne maradjon le a 2025. május 6-án, a Radisson Blu Béke Hotelben megrendezésre kerülő Digital Compliance konferenciáról, ahol a legaktuálisabb témák és neves szakértők várják Önt. Tekintse meg a részletes programot és az előadók listáját itt!
A digitális transzformáció korában a vállalatok versenyképessége nagymértékben múlik azon, hogy képesek-e összehangolni az üzleti, technológiai és jogi megfelelőségi szempontokat. Azok a cégek, amelyek felismerik ezt a kapcsolódási pontot, nem csupán a büntetéseket és kockázatokat kerülhetik el, hanem komoly versenyelőnyre is szert tehetnek. A tavalyi sikeres rendezvényt követően idén ismét megrendezzük a Digital Compliance konferenciát, ahol részletesen bemutatjuk, hogyan válhat a jogi megfelelés a digitális innováció előmozdítójává.
A digitális gazdaság világában a compliance, vagyis a vállalatok számára a szabályoknak való megfelelés már nem csupán egy kötelezettség, hanem az eredményességhez vezető egyik legfontosabb tényező. A külső-belső megfelelés ugyanis nemcsak a kockázatok és bírságok elkerülését szolgálja, hanem jelentős piaci előnyt is biztosíthat. Azok a vállalatok, amelyek átláthatóan és szabályosan működnek, könnyebben építenek bizalmat ügyfeleik, partnereik és befektetőik körében, ami közvetlen hatással van a hosszú távú sikerre és a profit növekedésére. A Portfolio és a Wolters Kluwer 2025. május 6-án ismét megrendezi a Digital Compliance konferenciát, amely fókuszában a vállalati működés egyik legfontosabb kérdése áll: hogyan alakíthatjuk a jogi megfelelést a digitális innováció motorjává?
A vállalkozások ma már nem kerülhetik meg a külső és belső szabályozásnak való megfelelést, azaz a compliance kérdését – de mi van, ha a megfelelés nemcsak egy adminisztrációs kötelezettség, hanem egy üzleti stratégia is lehet? A Portfolio és a Wolters Kluwer 2025. május 6-án ismét megrendezi a Digital Compliance konferenciát, ahol a vállalati működés egyik legaktuálisabb kérdését járjuk körül: hogyan lehet a jogi megfelelést a digitális innováció motorjává tenni?
Az Európai Unió új szabályokat vezetett be az uniós szankciók megsértése vagy kijátszása esetére. Ezek a magatartások akár büntetőjogi következményekkel is járhatnak, bizonyos esetekben még szándékosság hiányában is. A tagállamoknak – így Magyarországnak is – 2025. május 20-ig kell átültetniük az új uniós előírásokat. Ez azt jelenti, hogy új jogszabályokat kell alkotniuk, vagy a meglévőket úgy kell módosítaniuk, hogy azok megfeleljenek az irányelvben foglalt követelményeknek. Milyen következményekkel számolhatnak azok a vállalatok, amelyek nem tartják be a korlátozó intézkedéseket? Hogyan kerülhetők el a pénzbüntetések és az egyéb szankciók?
A svéd pénzügyi felügyelet 500 millió svéd korona (körülbelül 50 millió dollár) bírságot szabott ki a Klarna fizetési szolgáltatóra a pénzmosás elleni küzdelem terén tapasztalt hiányosságok miatt. A hatóság vizsgálata során több szabálysértést is feltárt, többek között az általános kockázatértékelés és az ügyfél-átvilágítási eljárások területén - számolt be a Finextra.
A NatWest betiltotta a WhatsApp, a Facebook Messenger és a Skype használatát a vállalati telefonokon és számítógépeken Nagy-Britaniában, ugyanis ezeket a ne, vállalati csatornákat nehezen lehet ellenőrizni, és aggódnak a hatósági ellenőrzések miatt - számolt be a Finextra.com.
A 2024-es év megrázó következményekkel járt az amerikai TD Bank számára: a pénzintézetnek több mint 3 milliárd dolláros bírságot szabtak ki. A hatóságok megállapították, hogy a banknak nem sikerült megfelelő pénzmosás elleni (Anti Money Laundering, AML) rendszert fenntartania. De miért volt szükség ilyen drámai mértékű bírságra? A válasz egyszerű: a TD Bank több szinten is kudarcot vallott a pénzmosás elleni ellenőrzések terén, és ez komoly nemzetbiztonsági kockázatot jelentett az Egyesült Államok számára.
A technológia különböző hullámait a vállalatok sok esetben egy rájuk kényszerített tényezőként élhetik meg. Azonban, ha minden vállalat úgy gondolna a saját AI stratégiájára, mint az üzleti stratégiájának természetes meghosszabbítására és olyan tényezőket is figyelembe vesz, illetve organikusan beépít, amelyeket akár a fogyasztó, akár a szabályozó kényszerít ki, az látványos eredményhez vezethet. Az idén először megrendezésre kerülő Digital Compliance by Design&Legaltech Konferencián a vállalatok feladatairól, az előttük álló kihívásokról és a technológia alkalmazásából fakadó versenyelőnyről is szó volt.
Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború eseményeivel.
Egyre több krízistünet jelent meg az orosz gazdaság több szektorában.
Moszkva már "tökéletes vihart" emleget.
Az invazív szúnyogfajok megjelenésével új kórokozók is felbukkanhatnak.
10 milliárd forintos támogatással mentenék meg a nyarat.
Így termelj, tárolj és válj le a hálózatról egyszer és mindenkorra!