Franciaország, Németország, Olaszország és Lengyelország csütörtökön szándéknyilatkozatot írtak alá földi, illetve tengeri indítású, 500 kilométernél nagyobb hatótávolságú manőverező robotrepülőgépek közös fejlesztéséről a jelenlegi európai arzenálok hiányosságainak orvoslására.
Az Egyesült Államok és Németország közös nyilatkozatban jelentette be, hogy 2026-ban megkezdik a nagy hatótávolságú csapásmérő képességek telepítését Németországba.
A közelmúltban nagy port kavartak azok a kiszivárgott dokumentumok, amelyek állítólag az F-35 vadászrepülőgépre és más érzékeny amerikai fegyverekre vonatkozó technikai információkat tartalmaznak. Egy kínai információbiztonsági szakértő szerint ezek a dokumentumok hitelesnek tűnnek – tudósított a South China Morning Post.
A mexikói drogkartelek is elkezdték használni az ukrajnai háború egyik sikerfegyverét: az amerikai gyártmányú FGM 148 Javelin irányított páncéltörő rakétát – írja a USA Today helyi források alapján.
Az Egyesült Államok lőszerutánpótlásának köszönhetően ismét használni tudja az ukrán tüzérség a 2Sz7 Pion önjáró nehéztarackokat – derül ki ukrajnai harctéri felvételekből.
Az ukrán vezérkar múlt héten közölte, hogy Oroszország új fegyvert vetett be a Krím-félszigeten: a gyengélkedő SZ-400-as légvédelmi rendszereket a csúcsmodern SZ-500 Prométheusszal egészítették ki, ami Moszkva szerint lényegében minden repülő célpont ellen hatékony. Nézzük, mit lehet eddig tudni az oroszok új csodafegyveréről.
Úgy néz ki, telibe talált egy orosz páncéltörő robbanófejjel felszerelt FPV-drón egy Németország által Ukrajnának szállított Panzerhaubitze 2000-es önjáró tarackot. Nagyon úgy fest, hogy a tarack minimális kárt szenvedett.
Pár napja kemény kritikát kapott az amerikai Abrams harckocsi az ukrán katonákról; most megjelent a CNN-en egy riport, melyben a nyilatkozó ukrán katonák kapnak kritikát egy volt amerikai tábornoktól.
Valószínűleg először használták éles bevetésen az orosz tüzérek a 2Sz43 Malva 8x8-as önjáró tarackot, az eseményről rejtélyes drónfelvétel árulkodik.
Ukrajna és Amerika is elégedetlen a GLSDB irányított bombák teljesítményével, a Reuters kiderítette: a probléma az, hogy az oroszok nagyon könnyen meg tudják zavarni a fegyver célkereső képességét elektronikus harcászati rendszerekkel.
Az ukrán elnök szerint Ukrajnának esélye nyílhat a győzelemre, miután az Egyesült Államok törvényhozásának alsóháza elfogadta a csaknem 61 milliárd dolláros támogatási csomagot.
Rengeteg elemző figyelmeztetett arra, hogy Oroszország legújabb „okosbombái” veszélyes, és szinte megsemmisíthetetlen fegyverek. A hangsúly a szintén van, ugyanis úgy látszik, egy több mint 60 éves fegyverrendszerrel sikerült megállítani az egyiket.
Ukrán katonatisztek szerint Oroszország fokozódó előnye miatt fennáll a veszély, hogy a frontvonalak összeomlanak, miközben Ukrajna technológiai és emberi erőforrás hiányával küzd - közölte a Sky News.
Sikeres rakétatesztet hajtott végre Észak-Korea a szilárd üzemanyaggal meghajtott, saját fejlesztésű hiperszonikus rakétával – számolt be az al-Jazeera.
Az orosz védelmi minisztérium egyik videójában bukkant fel a „Vozrozsdenye” (magyarul: reneszánsz) névre hallgató új orosz fegyver.
Meg nem erősített információk szerint az oroszok megsemmisítették egy amerikai gyártmányú Patriot légvédelmi fegyverrendszer irányítóközpontját.
Az Európai Unió visszatarthatja a Szlovákiának szánt forrásokat.
Idegenforgalmi adót kell fizetnie a látogatóknak.
A múlt példái szerint jól járhat, aki most száll be.
Termittel támadják az orosz állásokat.
Dénes Ferenc sportközgazdász és Karakas Ádám, a BCG partnere a Checklist hétvégi különkiadásának vendége volt.
Óriási tüntetések zajlanak az országban, a tűzszünet pedig csak nem akar összejönni.
Mit mutatnak a számok az elnökválasztáshoz közeledve?