Éles kirohanás után kormányválság is lehet a lengyeleknél a tegnapi uniós bírósági döntés után

Éles kirohanás után kormányválság is lehet a lengyeleknél a tegnapi uniós bírósági döntés után

Miután az Európai Unió Bírósága tegnap kihirdette ítéletét a jogállamisági perben, amelyet elbukott Magyarország és Lengyelország, éles kirohanást intézett a kisebbik lengyel koalíciós párt vezetője a lengyel miniszterelnök ellen, ma pedig már arról beszélt, hogy a szombati pártvezetői tanácskozásokon meghúzzák a vörös vonalakat, hogy milyen feltételek mentén hajlandók a koalícióban maradni. Mindez azért is fontos, mert a kisebbségi kormányzás határán billeg a lengyel kormány és a kisebbik koalíciós partner távozásával nehezebbé válna a dolga. Közben azért a pártelnök és igazságügyi miniszter egy rendkívül fontos, biztató, szignált is küldött, ami az EU-s pénzek kiszabadítására való hajlandóságra utal.

Megint kikelt az EU ellen Kövér László

Megint kikelt az EU ellen Kövér László

Rövid időn belül másodszor fogalmazott meg olyan kritikát Kövér László, amivel az Európai Unióba szállt bele és az EU-ellenes hangulat alá adja a lovat. Hangsúlyozta ugyanakkor azt is, hogy nem gondolja úgy, hogy jobb lenne az országnak az EU-n kívül.

Visszaszólt az uniós biztos Orbán Viktornak és kiderült pár részlet a kritikus jogállamisági jelentésről is

Visszaszólt az uniós biztos Orbán Viktornak és kiderült pár részlet a kritikus jogállamisági jelentésről is

Pontosan tudom, hogy milyen volt jogállamiság nélkül a kommunista Csehszlovákiában élni, sosem támadtam a magyar embereket, sőt, minden elismerésem az övék a döntéseikért; a demokrácia pedig azt jelenti, hogy a kormányok cselekedeteit igenis lehet bírálni, mert senki sem állhat a kritikák felett – lényegében ezekkel a mondatokkal vágott vissza Vera Jourová, a jogállamisági jelentésért felelős uniós biztos Orbán Viktor magyar kormányfőnek, aki a minap Jourová lemondását követelte. A Politicónak a jogállami terület mindkét illetékes uniós biztosa nyilatkozott és a lap betekintést nyert a ma nyilvánosságra kerülő első jogállamisági jelentésbe is. Ez Magyarország kapcsán a bírósági rendszer függetlenségének sérülését látja, illetve a médiapiaci viszonyokat fokozott kritikával illeti. Szerda délután aztán bemutatták a konkrét jelentést is, erről ebben a külön cikkben számoltunk be.

A birodalom visszavág: tényleg készül a magyarok és a lengyelek elleni fegyver Brüsszelben

Az Európai Bizottság a német és francia kormány támogatásával azt akarja, hogy a 2021-től induló uniós költségvetés forrásait igenis kössék hozzá a jogállamiság alapfeltételéhez, hogy ezzel erős üzenetet küldjenek a magyar és lengyel kormány felé, miszerint az EU-pénzeik bánhatják, ha megsértik az unió alapelveit - írja átfogó cikkében a Reuters. A hírügynökség egyik forrása szerint az "illiberális demokrácia" modell, amely a menekültek brüsszeli kényszerbetelepítésével, mint birodalmi kényszerítéssel is riogat, nagyobb veszélyt jelent az EU-ra, mint a brit kilépés, így mindenképpen fel kell ellene lépni.

Részletes keresés
FRISS HÍREK
NÉPSZERŰ
Összes friss hír
Hiába mennek megint a fegyverek, megoldhatatlan problémától szenved az ukrán hadsereg
Portfolio hírlevél

Ne maradjon le a friss hírekről!

Iratkozzon fel megújult, mobilbaráthírleveleinkre és járjon mindenki előtt.