A hét korábbi részében látott eladási hullám után mostanra inkább megnyugvás látszik a tőzsdéken. Az amerikai indexek tegnap vegyesen teljesítettek, míg Ázsiában szintén felemások voltak a mozgások, egyedül a japán piac került nagyobb mínuszba a kamatemelési várakozásokra ráerősítő júliusi bérstatisztikákat követően. Ami az európai tőzsdéket illeti, a globális hangulattal összhangban itt is oldalaznak a vezető indexek. Nincs ma hiány makroadatokból, itthonról és az EU-ból kiskereskedelmi statisztikák jöttek, míg az Egyesült Államokban többek között az ADP-munkanélküliség számait közölték. Az igazán fontos NFP munkaerőpiaci statisztika holnap érkezik az USA-ból.
Vegyes mozgásokat láthattunk a hazai blue chipek esetében csütörtökön. Amíg az OTP felpattant, addig a Mol teljesített legrosszabbul a hazai nagypapírok közül.
Mennyire kell kommunikálnia egy adott cégnek a fenntarthatósági törekvéseit? Mikortól tűnik már hiteltelennek, ha egy cég gyakran vagy sokat kommunikál a saját zöld jellegéről? Az ESG-jelentések mennyiben építhetők be a fenntarthatóságról szóló vállalati kommunikációba? Többek között ezeket a kérdéseket vitatták meg vállalati kommunikációs és marketing vezetők a Portfolio Sustainable World 2023 konferenciájának greenwashing nélküli kommunikációról szóló kerekasztal-beszélgetésén.
Nem túlzás azt állítani, hogy az elmúlt egy év egyik legnagyobb sztorija volt a Budapesti Értéktőzsdén a Magyar Telekom szárnyalása. A jelentős növekedéshez ráadásul remek osztaléksztori is társul a papírban, így nem véletlen, hogy a hazai befektetők egyik kedvencévé vált a részvény az utóbbi időben. Az elmúlt hetekben azonban egy korrekció kezdődött a Telekomban, amelyből hamarosan máris fordulhat következhet. Indulhat az újabb felfelé kör?
Kis emelkedésben van a BUX index a nyitás után, miközben az európai tőzsdéken iránykereséssel indult a nap.
Nem volt jó napjuk a tőzsdéknek, az európai piacok gyakorlatilag egész nap estek, lekövetve az amerikai piacok tegnap esését. A rossz nemzetközi hangulat a magyar piacot sem kerülte el.
A hazai nagypapírok közül féltávnál a Telekom teljesít a leggyengébben, a midcapek piacán azonban kiemelendő a Masterplast részvényeinek emelkedése, ami az után kezdődött, hogy a vállalat bejelentette, hogy saját hőszigetelési programot indít.
Esik a magyar tőzsde is a nyitást követően, jelenleg a Mol a legrosszabbul teljesítő nagypapír.
A hazai blue chipek közül a Mol teljesített a legjobban.
A kereskedési idő felénél a Mol a legjobban teljesítő hazai nagypapír. Eközben a midcapek piacán az MBH Jelzálogbanra érdemes figyelni, ugyanis az elmúlt két nap jelentős emelkedését követően kisebb korrekciót láthatunk a papírnál.
Bár a BUX indexnél nem láthatunk nagy elmozdulást a kereskedés első fél órájában, azonban az egyedi papírok szintjén van egy nagyon izgalmas sztori: a csütörtöki gyorsjelentését követően szárnyal az MBH Jelzálogbank részvénye, a rali ma is kitart, így a csütörtöki záróárfolyamhoz képest már közel 70 százalékot ugrott a sztárrészvény.
A Hang Seng index vezetésével többnyire esést láthattunk hétfő reggel az ázsiai tőzsdéken. Ezt követően Európában óvatos mozgásokat láthattunk, Amerikában pedig a mai napon nem lesz kereskedés. A magyar tőzsdén sem láthatóak nagyobb elmozdulások, ennek ellenére azonban nincs hiány egyedi sztorikból: az MBH Bank és MBH Jelzálogbank részvényeit is széttépik hétfőn.
Gazdasági események szempontjából különösen a hét második fele hozhat majd nagyobb mozgásokat a piacokon, ugyanis az augusztusi amerikai munkaerőpiaci adatok fontos kérdésekre adhatnak választ a recesszióval kapcsolatban.
A hazai blue chipek közül egyedül az OTP részvénye tudott ma feljebb kerülni. Jó sztorikban azonban nem volt ma hiány, az MBH Jelzálogbank ugyanis 22,6 százalékos ralit produkált.
A magyar tőzsdén az óvatos mozgások ellenére sincs hiány izgalmakból: féltávnál az MBH Jelzálogbank árfolyam már közel 27 százalékos pluszban áll.
Óvatos emelkedéssel kezdi a hetet a magyar tőzsde, a nyitást követően az OTP a legjobban teljesítő hazai nagypapír.
Kis sávban mozognak pénteken a vezető részvényindexek, az európai és az amerikai részvénypiacok is csak minimális mértékben mozdultak el. A magyar tőzsdén a Molban volt a legnagyobb sztori, több mint 5 százalékot esett az árfolyam, miután kiderült, hogy Ukrajna akár már 2025-ben leállíthatja az olajszállítást a Barátság kőolajvezetéken, a hír cáfolata után azonban visszahúzták az olajcég részvényárfolyamát.
Brüsszel felkérdezi az e-autós forradalom szereplőit.
A függőség ellen lépnek fel.
Cikkünk folyamatosan frissül.
Nem derült ki, hány darabról van szó.
Környezeti katasztrófa felé tart a világ, az emberek benyomása viszont eltérhet.
Dénes Ferenc sportközgazdász és Karakas Ádám, a BCG partnere a Checklist hétvégi különkiadásának vendége volt.
Óriási tüntetések zajlanak az országban, a tűzszünet pedig csak nem akar összejönni.
Mit mutatnak a számok az elnökválasztáshoz közeledve?