GEN Z Fest május 9-én az Akváriumban – pénzről, bátran
Gazdaság

GEN Z Fest május 9-én az Akváriumban – pénzről, bátran

Portfolio
A Z generáció tagjai aktív pénzkeresők, adót fizetnek, lakbért, rezsit és tandíjat, mindeközben próbálnak megtakarítani, mégis úgy érzik, hogy nem eléggé tájékozottak a pénzügyi kérdésekben. Ez nem meglepő, mert a gazdasághoz kötődő egyetemi szakokon kívül sehol nem tanítják a pénzügyi ismereteket, a család idősebb tagjai pedig nem tudják érthetően átadni ezt a tudást, vagy akár ők maguk sincsenek tisztában alapvető gazdasági és pénzügyi fogalmakkal. A GEN Z Fest-en, május 9-én szakértők segítenek tisztázni a pénzügyi kérdéseket, legyen szó lakhatásról, vállalkozásról vagy befektetésről.

A szüleink, nagyszüleink azt tanították, hogy pénzről beszélni, kérdezősködni nem illik. De akkor honnan tudhatnánk, hogy például a munkánkért kapott bér arányos, méltányos-e, keveset vagy sokat fizetünk-e az albérletünkért, mire éri meg költeni és mire nem? De ennél nagyobb problémákat is okoz a tabusítás.

A fiatal felnőttek saját bevallásuk szerint is rosszul tájékozódnak pénzügyi kérdésekben.

Nincsenek tisztában az adózási kérdésekkel, nem tudják, hogy hogyan kell egy hitelkérelmet elindítani, hogy hogyan válasszanak takarékszámlát, vagy hogy érdemes-e befektetniük, és ha igen, mibe?

Számos egymásnak ellentmondó üzenettel találkozik egy Z generációs nap mint nap:

  • „Gondolj a jövődre, takarékoskodj!”
  • „Költs magadra, élvezd ki az életet!”

Megterhelő a fiatalok számára a sok ellentétes impulzus. A fogyasztói társadalomban nőttek fel, ahol a lehetőségek száma végtelen, elvileg bármit csinálhatnak, bármikor, bárhol. Eltűntek azok a korlátok, amelyek a korábbi generációk életét még erőteljesen meghatározták. Viszont ezt a korábban elképzelhetetlen szabadságot egy anyagilag nagyon bizonytalan helyzetben kellene megvalósítaniuk: már a karrierük kezdetén egy világgazdasági recesszióval kell megküzdeniük, az ingatlanárak évek óta magasan vannak, és az elöregedő nyugati társadalmakban kérdéses, hogy lesz-e öregkorukban nyugdíjuk.

A mai 20-30 évesek alacsonyabb életszínvonalon élnek, mint az ő korukban a szüleik. Ez jelentős szorongást okoz, hiszen korábban az volt a tendencia, hogy a gyerekek mindig egy kicsivel jobb anyagi körülmények között kezdték a felnőtt életet, mint a szüleik.

A GEN Z Fest-en számos szakértő ad elő és tart workshopot pénzügyi, lakhatási, vállalkozással és megtakarításokkal kapcsolatos témákban:

A GEN Z Fest-en a pénzügyek mellett szó lesz még a mesterséges intelligenciáról, a környezetvédelemről és a jövő kihívásairól is. 29 éves kor alatt 95% kedvezménnyel vásárolható meg a belépő, de a szponzorok jóvoltából akár ingyenesen is részt vehetsz a fesztiválon. Kattints a részletekért!

Pénzről. Bátran. Techről. Tudatosan. Jövőről. Őszintén. Találkozzunk május 9-én az Akváriumban!

Címlapkép forrása: Portfolio

A jelen írás nem minősül befektetési tanácsadásnak vagy befektetési ajánlásnak. Részletes jogi információ

Holdblog

Csak bírjuk szuflával az AI-t

Így is borzasztóan néz ki a globális energiamix, a mesterséges intelligencia csak ront a helyzeten. Lehet, hogy az AI nem erővel pusztít ki minket, hanem... The post Csak bírjuk szuflával az AI-t

PR cikk
FRISS HÍREK
NÉPSZERŰ
Összes friss hír
A kormány törölné az EU-pályázatok kifizetését és kiírását, gyakorlatilag ejtené a helyreállítási alapot
Díjmentes előadás

Tőzsde kezdőknek: Hogyan ne égesd el a pénzed egy hét alatt!

Előadásunkon bemutatjuk a Portfolio Online Tőzsde egyszerűen kezelhető felületét, a számlatípusokat és a gyors kereskedés lehetőségeit. Megismerheted tanácsadó szolgáltatásunkat is, amely segít az első lépések megtételében profi támogatással.

Díjmentes online előadás

Száguldj velünk a tőzsde hullámain!

Itt az idő, hogy napfényes hangulatban elmerülj a tőzsde világában! Megnézzük a legfrissebb nyári trendeket, és hasznos gondolatokat osztunk meg a befektetésekről – legyen szó kezdőkről vagy tapasztalt tőzsdézőkről, mindenki találhat benne újdonságot.

Portfolio hírlevél

Ne maradjon le a friss hírekről!

Iratkozzon fel mobilbarát hírleveleinkre és járjon mindenki előtt.

Eladó új építésű lakások

Válogass több ezer új lakóparki lakás közül Budán, Pesten, az agglomerációban, vagy vidéken.

Portfolio Sustainable World 2025
2025. szeptember 4.
REA SUMMIT 2025 – Powered by Pénzcentrum
2025. szeptember 17.
Portfolio Future of Finance 2025
2025. szeptember 18.
Portfolio Private Health Forum 2025
2025. szeptember 30.
Hírek, eseményajánlók első kézből: iratkozzon fel exkluzív rendezvényértesítőnkre!
Ez is érdekelhet