A PannErgy átütemezi harmadik miskolci kútjának lemélyítését

A PannErgy Nyrt. a jövő évre ütemezi át harmadik miskolci kútjának lemélyítését, de így is fenntartja EBITDA előrejelzését 2023-ra - közölte a geotermikus energiát termelő társaság a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) honlapján kedden.

Nagyot nőtt a Gloster, ugrik a bevétel és a profit

Nagyot nőtt a Gloster, ugrik a bevétel és a profit

Jelentősen növekedő bevételről és profitról számolt be idei első féléves gyorsjelentésében a Gloster. Az elmúlt egy év sikeres felvásárlásainak következtében a nehéz világgazdasági helyzet dacára is gyorsabban növekszik a vállalat a tervezettnél, az árbevétel közel harmada már exportból származott a Glosternél, a menedzsment a jövőben ennek az aránynak a növelésére fog fókuszálni.

483 680 516 628 forintot termelt a Mol: extraprofit vagy sem?

483 680 516 628 forintot termelt a Mol: extraprofit vagy sem?

Már meghallgatható a Portfolio Checklist, lapunk munkanapokon jelentkező podcastjének pénteki adása. A mai műsor első részében arról volt szó, hogy megjöttek a Mol második negyedéves eredményei, melyekből az derült ki, hogy egészen rendkívüli folyamatok zajlanak a cégnél. A témával kapcsolatban Nagy Viktor, a Portfolio vezető részvényelemzője volt a Checklist vendége, aki elmondta: a mostani számok olyan nagyok, hogy át kellett skálázni az idősoros grafikonokat. Az adás második részében azzal foglalkoztunk, hogy a szemünk előtt zajlik Magyarország agráriummal kapcsolatos lehetőségeinek radikális átalakulása. Egymást érik az aszályról, aszálykárról szóló hírek, s az is változóban van, hogy milyen növényeket lehet egyáltalán termelni a hazai földeken. A magyar agrárhelyzetről Braunmüller Lajossal, lapunk agrár szakújságírójával beszéltünk.

Megemelte idei eredményvárakozását a PannErgy

Megemelte idei eredményvárakozását a PannErgy

Felülvizsgálta és felfelé módosította az idei évre vonatkozó EBITDA-tervét a PannErgy, a korábbi sávhoz képest mintegy 5 százalékkal emelte meg (a középértéket nézve) a profitprognózisát a menedzsment.

Sokkal gyorsabban nőnek a cégek, ha K+F-támogatást kapnak

Sokkal gyorsabban nőnek a cégek, ha K+F-támogatást kapnak

A kutatás-fejlesztési célú támogatásban részesülő magyarországi cégek jelentősen nagyobb árbevétel- és EBITDA növekedést értek el a támogatást követő 5 évben, mint azok a cégek amelyek más típusú uniós, vagy magyar támogatáshoz jutottak, vagy egyáltalán nem kaptak támogatást – derült ki abból a nagy mintás magyar vállalati kutatásból, amelyet Via Credit  végzett el a 10 és 100 millió forint közötti támogatási tartományban.

A többszörösére nőtt az Opus bevétele

A többszörösére nőtt az Opus bevétele

Többszörözte bevételét az Opus 2019 első félévében az akvizícióknak köszönhetően és 7 milliárd forint feletti EBITDA-t ért el - derül ki a cég féléves jelentéséből. Az év második felével kapcsolatban optimista a menedzsment, a cég stratégiai divízióiban ugyanis az év második felében erősebb az eredménytermelő képesség.

Felülvizsgálja az Appeninn célárát a Concorde

Felülvizsgálja az Appeninn célárát a Concorde

Kiadta friss elemzését a Concorde az Appeninnre a vállalat péntek reggeli gyorsjelentésére reagálva, egyelőre a korábbi ajánlás (felhalmozás) és a korábbi célár (743 forint) felülvizsgálat alá kerül, új ajánlást és célárat nem fogalmazott meg az elemző. Az ok, hogy a Concorde modelljében az eredményvárakozások az előző menedzsmenthez kapcsolódnak, de az Appenin azóta más úton jár - olvasható az elemzésben.

Masszívan bővülő árbevétel és eredmény az AutoWallisnál

Masszívan bővülő árbevétel és eredmény az AutoWallisnál

Erős félévet zárt az AutoWallis, miután árbevételét 21 százalékkal, 38,4 milliárd forintra, átfogó eredményét pedig 148 százalékkal 458 millió forintra növelte. Az erős számokhoz az AutoWallis mindhárom üzletága hozzájárult, melyek közül eredményesség tekintetében a nemzetközi disztribúciós és az autóipari szolgáltatói üzletág emelkedett ki. A menedzsment megítélése szerint az eredményességét legjobban bemutató pénzügyi tételektől tisztított, adózás és értékcsökkenési leírás előtti eredmény, az EBITDA 24 százalékkal közel 1,4 milliárd forintra emelkedett.

Gyorsítósáv a jegybank vállalati kötvényprogramja

Gyorsítósáv a jegybank vállalati kötvényprogramja

Két panelbeszélgetésben mondták el a véleményüket hazai vállalatok képviselői az alapítás körülményeiről, a növekedési kilátásaikról, az öröklődésről és a Növekedési Kötvényprogramban való részvétel előnyeiről a BÉT50 konferencián, amelynek nyitóelőadását Matolcsy György tartotta.

Ugrik az olaj, mi lesz most a Mollal?

Ugrik az olaj, mi lesz most a Mollal?

Megvizsgáltuk a hirtelen, nagymértékű olajáremelkedés hatását a Mol két legjelentősebb üzletágára, az Upstreamre és a Downstreamre. Összességében kedvezőek a történések a Mol számára, de véleményünk szerint a szaúdi eseményeknek csak rövidtávú hatása van az olajpiacra, ezért nem látunk jelentős fundamentális változást a magyar olajtársaság esetén.

Jó nagyra hízott a 4iG, de ez még mindig csak az út eleje

Jó nagyra hízott a 4iG, de ez még mindig csak az út eleje

Egymás után nyeri a milliárdos projekteket a 4iG, ennek fényében nem meglepő, hogy a vállalat a bevételek és a profit megugrásáról számolt be legfrissebb gyorsjelentésében. A növekedésnek vélhetően nincs még vége, a vállalat nem csak Magyarország, de a régió meghatározó informatikai cége kíván lenni.

Nem láttunk még ilyen részletes külföldi elemzést ilyen kicsi magyar cégről

Igencsak terjedelmes, nettó 18, disclaimerrel együtt bruttó 23 oldalas elemzéssel állt elő a német Kalliwoda Research a közepes méretű hazai vállalatok tőzsdei indulását segítő XTend piacon jegyzett Cybergről. A hatás nem is maradt el, 10 százalékot ugrott a magyar cég árfolyama, brutális, 20 ezer forintos forgalom mellett.

Eladhatja biztosítóját a Waberer's

A Waberer's feltérképezi a biztosítási üzletének stratégiai lehetőségeit. - közölte tegnap piac zárás után a társaság a BÉT honlapján. Gyakorlatilag részben, vagy teljes egészében értékesítésre kerülhet a biztosítási szegmens, ezzel pedig a fő tevékenységeire - fuvarozás és logisztika - tudna jobban fókuszálni a társaság.

Csak átmeneti az eredménycsökkenés a PannErgy szerint

A PannErgy 2,231 milliárd forintos EBITDA-t ért el 2018-ban, valamivel elmaradva a 2,241 milliárdos 2017-es eredménytől. A konszolidált hőértékesítés 1 435 894 GJ hőmennyiséget ért el, ami 7%-kal marad el az előző évitől. A 2019-es EBITDA terv 2,320-2,380 milliárd forint, ami megközelítőleg 4-7%-kos növekedést takar a bázisértékhez képest. A 2020-as üzleti évre megcélzott EBITDA terv 2,580-2,640 milliárd forint, ami további megközelítőleg 11%-os növekedést jelent.

Kiderült, melyik cégek igazán sikeresek 100 millió alatti K+F támogatással

Kiderült, melyik cégek igazán sikeresek 100 millió alatti K+F támogatással

A 10 és 100 millió forint közötti kutatás-fejlesztési támogatást elnyerő cégek csupán 38 százaléka tudta a nyerés utáni öt évben a támogatás minimum kétszeresével növelni az összesített EBITDA értékét - derült ki a Via Credit felméréséből. Ez azt is kihozta, hogy a közép-és nagyvállalati szektor cégei átlagon felül teljesítettek, míg a mikro- és kisvállalkozások harmadánál volt erre példa. Emiatt a felmérést készítő cég ügyvezetője úgy látja: az eredmények javulnának, ha a támogatás mértéke összhangban lenne az adott vállalkozás saját tőkéjével és dolgozói létszámával.

  • 1
  • 2
Részletes keresés
FRISS HÍREK
NÉPSZERŰ
Összes friss hír
Nagy esemény jön a bitcoinnál, most érdemes kriptóba befektetni?
Portfolio hírlevél

Ne maradjon le a friss hírekről!

Iratkozzon fel megújult, mobilbaráthírleveleinkre és járjon mindenki előtt.