Már meghallgatható a Portfolio Checklist pénteki adása. A műsor első részében arról volt szó, hogy milyen munkavállalói elvárásokkal indultak az idei bértárgyalások, és ezzel szemben milyen emelést adnának a munkaadók. Erről Hornyák Józsefet, a Portfolio munkaerőpiaccal foglalkozó elemzőjét kérdeztük. A második blokkban az AutoWallis Csoport tavalyi értékesítési számairól, a fontosabb bejelentésekről és az idei tervekről beszélgettünk Ormosy Gáborral, a cég vezérigazgatójával.
Már hallgatható a Portfolio Checklist szerdai adása. A műsor első részében a kezdődő állampapír őrületről volt szó, hiszen csak az év első három hónapjában mintegy 1270 milliárd forint fog landolni a befektetők számláján. A témában vendégünk volt Árgyelán Ágnes, a Portfolio Pénzügy rovatának elemzője. A műsor második részében arról volt szó, hogy folytatódhat-e az amerikai részvénypiac szárnyalása és milyen eszközöket érdemes még figyelni, ha befektetnénk. Vendégünk Cinkotai Norbert, a K&H Értékpapír vezető elemzője.
Már hallgatható a Portfolio Checklist keddi adása. A műsor első részében a decemberi adattal kiegészült tavalyi inflációs adatról lesz szó. A szakértői becsléseket meghaladó 4,4 százalékos értékről Madár Istvánt, a Portfolio vezető makrogazdasági elemzőjét kérdeztük. A műsor második részében arról volt szó, hogy a bő egy év alatt bekövetkezett 49%-os árfolyamemelkedés után növekedhet-e tovább az OTP árfolyama a következő időszakban. A témában Nagy Viktor, a Portfolio vezető részvényelemzője volt a vendégünk.
Már meghallgatható a Portfolio Checklist hétfői adása. A műsor első részében a bitcoin szárnyalásáról volt szó. A kriptopénz nem csak rekordmagas árfolyamot ért el 2024-ben, hanem dominanciáját is növelte a piacon. Vendégünk volt Jónap Richárd, a Concorde részvénypiaci stratégája. A műsor második részében Szabó Dánielt, a Portfolio unós ügyekkel foglalkozó elemzőjét kérdeztük arról, hogy, milyen lehetőségei vannak az Európai Unió soros elnökséget ellátó Lengyelországnak arra, hogy befolyását és súlyát növelje a közösségben. Arról is szó volt, hogy miért jelenthet hátrányt ebből a szempontból Magyarországnak, hogy a Visegrádi együttműködés gyakorlatilag szétesett.
Már meghallgatható volt a Portfolio Checklist pénteki adása. A műsor első részében azzal foglalkoztunk, hogy 2024 volt a legmelegebb év az emberiség történelmében, annak ellenére, hogy a szakemberek az El Niño jelenség elmúltával hűvösebb évre számítottak. Vendégünk volt Ürge-Vorsatz Diána, a CEU professzora és az ENSZ Éghajlatváltozási Kormányközi Testületének alelnöke. A második blokkban a gázpiac volt a téma, ugyanis Ukrajna elzárta a tranzitot. Hogy ez miként hatott Európa, azon belül Magyarország ellátására, illetve az árakra, arról Weinhardt Attilát, a Portfolio energiapiaci elemzőjét kérdeztük.
Már hallgatható a Portfolio Checklist szerdai adása. A műsor első felében azt tekintettük át, hogy a magyar bankrendszernek végül miért nem sikerült lefeleznie az extraprofitadója mértékét 2024-ben, amikor az állampapír állományuk növelésére vonatkozó kormányzati elvárás az év elején még nagyon könnyen teljesíthetőnek tűnt. A témában Palkó István a Portfolio vezető pénzügyi elemzője volt a vendégünk. Az adás második részében arról volt szó, miért lebegteti Trump a Panama-csatorna, Grönland és Kanada bekebelezését. A témában Kiss Csaba, a Portfolio Globál rovatának szakértője volt a vendégünk.
Már meghallgatható a Portfolio Checklist keddi adása. A műsor első részében arról volt szó, hogy Donald Trump és Elon Musk kapcsolata új szintre lépett. A világ leggazdagabb üzletembere már az elnök beiktatása előtt egyszemélyes külpolitikai megmondóemberként foglal állást külpolitikai ügyekben és sokak szerint beavatkozik szuverén országok belügyeibe. Vendégünk volt Móró Tamás, a Concorde vezető stratégája. A második részben arról volt szó, hogy 2024-ben a nem túl alacsony kamatszint ellenére is sikerülhetett a csúcsdöntés a magyar bankoknak a lakáshitelek és a személyi kölcsönök piacán egyaránt. Erről Palkó Istvánt, a Portfolio vezető pénzügyi elemzőjét kérdeztük.
Bonyolult év elé néz a világ, és vele a magyar befektetők. Donald Trump visszaül az amerikai elnök székébe, az orosz-ukrán háborúban a béke reményét érezzük, és véget ér a PMÁP állampapírok kegyelmi helyzete is. Mindezek az események függvényében érdemes elemezni azt, hova érdemes átcsoportosítani, elhelyezni a befektetésre szánt pénzünket 2025-ben. A Portfolio Checklist különkiadásában Bakos Ádámot, a VIG Befektetési Alapkezelő kötvényüzletág vezetőjét kérdezzük arról, hogy hol lesz a legjobb helye idén a befektetéseinknek.
Azt a békét, ahol nem csak az effektív harcok érnek véget, hanem valamiféle politikai rendezés is születik, nagyon kevéssé látja elérhetőnek Rácz András Oroszország-szakértő, a Corvinus Egyetem oktatója. A Portfolio Checklist évvégi különkiadásában az orosz-ukrán konfliktust évek óta követő elemző volt a vendégünk, aki a műsorban részletesen elemzi, hogy a háború milyen stratégiákra kényszeríti Moszkvát és Kijevet, valamint hogyan befolyásolják a nemzetközi viszonyok a háború lehetséges kimenetelét. Emellett szóba került a szíriai Bassár el-Aszad rezsim megdöntésének, és az észak-koreai katonák bevetésének hatása is a közelünkben zajló háborúra.
A háborús kormányzati kommunikáció okozta bizonytalanság és a magánegészségügyi költések növekedése is hozzájárult ahhoz, hogy nem igazán indult be a kiskereskedelem Magyarországon 2024-ben - mondta Neubauer Katalin, a Nemzeti Kereskedelmi Szövetség főtitkára a Portfolio Checklist különkiadásában.
Már meghallgatható a Portfolio Checklist pénteki adása. A műsor első részében a közvetlen külföldi tőkebefektetésekről volt szó, ugyanis olyan országok mint például Észtország, Albánia és Lengyelország ez erős növekedést mutattak az FDI állományában, addig Magyarország, Bulgária és Oroszország, csökkenést tapasztaltak. Vendégünk Szabó Dániel, a Portfolio makroelemzője. A második részben azt jártuk körbe, hogy miként teljesíti az ESG-kritériumokat a Waberer's Csoport, amely már jövőre másodszor készíti el jelentését. Erről Tóth-Patai Krisztinát, a Waberer's ESG igazgatóját kérdeztük.
Már hallgatható a Portfolio Checklist szerdai adása. A műsor első részében a CSOK Plusz, a falusi CSOK, a babaváró és a munkáshitel 2025-ös kombinációit tekintettük át, amelyek jó része támogatássá alakul át, ha megérkezik a kellő számú baba. Ezen támogatások részleteit Palkó Istvánnal a Portfolio vezető elemzőjével tekintettük át. A műsor második részében arról volt szó, hogy robbantásos merényletet hajtottak végre Moszkvában. A detonáció következtében életét vesztette Igor Kirillov altábornagy. A merénylet hátterét és az Ukrajnában zajló háború legfrissebb eseményeit néztük végig Ács Bencével a Portfolió Globál rovatának elemzőjével.
Már meghallgatható a Portfolio Checklist pénteki adása. A műsor első részében a ma érkező, októberi építőipari adatokat elemeztük. Vendégünk volt Koji László, az Építési Vállalkozók Országos Szakszövetségének elnöke. A második részben arról volt szó, hogy a Google bemutatta a Willow névre keresztelt kvantumprocesszort, ami állításuk szerint mérföldkő lehet a kvantumszámítógépek fejlesztésében. Ennek technológiai és tőkepiaci hatásait vizsgáltuk meg Kaszab Balázzsal a Portfolio részvénypiaci elemzőjével.
Már hallgatható Portfolio Checklist szerdai adása. A mai műsor első részében arról lesz szó, mi történhetett azon a Mar-a-Lago-i egyeztetésen, amely Elon Musk és Jászai Gellért, a 4iG elnök vezérigazgatója között zajlott, és amely után jelentősen megugrott a 4iG ára a magyar tőzsdén. A témában Fekete Beatrixot a Portfolio szenior elemzőjét kérdeztük. A műsor második részében arról volt szó, hogy ismét rekordokat döntött a hazai kórházak eladósodottsága és hogy az ezáltal nehéz helyzetbe került beszállítók szerint mi lehet a megoldás az egészségügy alulfinanszírozottságára. A témában itt volt velünk Csiki Gergely a Portfolio lapigazgatója és makrogazdasági elemzője.
Már meghallgatható a Portfolio Checklist keddi adása. A műsor első részében azt tekintettük át, hogy a kormány milyen intézkedésekkel igyekszik segíteni a lakosság hitelhez és lakáshoz jutását 2025-ben. Vendégünk volt Palkó István, a Portfolio vezető pénzügyi elemzője. A második részben a Demján Sándor programról volt szó, amelynek segítségével sok mikro, kis és közepes vállalkozás juthat forráshoz. A témával kapcsolatban Papadimitropulosz Alexet, a Via Credit ügyvezető igazgatóját kérdeztük.
Már hallgatható a Portfolio Checklist hétfői adása. A műsor első részében azt tekintettük át, hogy a különböző makrogazdasági előrejelzéseket készítő intézetek milyen gazdasági növekedéssel számolnak a következő két évre, és hogy ezek alapján közeledünk vagy távolodunk az Európai Uniótól. Erről Zsoldos Ákost, a Portfolio makrogazdasági elemzőjét kérdeztük. A műsor második részében azt tekintettük át, mi várható Szíriában azután, hogy az Aszad-rezsim megbukott és Bassár el-Aszad elhagyta az országot. A témáról Csicsmann Lászlót, a Budapesti Corvinus Egyetem tanárát és a Magyar Külügyi Intézet kutatóját kérdeztük.
"Súlyosan provokálják" az országot.
Az orosz védelmi minisztérium közleménye.
A diverz kapcsolatok erősítik a mentális egészséget.
A Columbia Egyetem Nobel-díjas professzorának cikke.
Rengeteg életet menthet meg, ha működik a módszer.
Jelentős kifizetések várhatók.
Még nincs késő, ha hiszel Trump ígéretének.
Ez is egy létező forgatókönyv.